Arama Logo

Önder Özen: "Galatasaray'da bu oyun tekrar edilebilir değil"
15
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Önder Özen, Galatasaray'ın Göztepe'yi 1-0 geriden gelerek 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi NTV ekranlarında değerlendirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in sözleri...
14
"UZUN SÜRE SÜRDÜRÜLEMEZ"
İlk devre kale önüne gelen çok pozisyon olmadı, istekliydi Galatasaray ama baskı çok geniş alandaydı, yorucu bir baskıdır bu. Yönlendirmeli baskı yaparsanız, sahanın 4'te 1'inde baskı yaparsınız, bu enerjinizi daha sağlıklı kullanmanız lazım. Sahada koşan oyuncular gördüğünüzde oyunun içine katılırsınız, etkin hale gelirsiniz tribünde ama bu yorucudur, uzun süre sürdürülemez. O bölümden sonuç alamadı ve pozisyon üretemedi Galatasaray, bir zincirleme hatayla gol yedi.
13
"LUYINDAMA HİÇ TAMAM DEDİRTMEDİ"
Fatih hoca soyunma odasında hemen tepki verdi, Feghouli ile Luyindama çıktı, Diagne ve Alpaslan girdi. Luyindama'nın genel performansı hiçbir zaman tamam dedirtmedi. En tamam dedirten maçlarından biri geçen sene Beşiktaş maçlarından biriydi, maçın kaybedilme unsuru olmasının dışında genel performansını beğenmemiştim.
12
"GOLÜ HALİL Mİ ATTI?"
Golü Halil mi attı, İrfan mı yedi? Kalenin ortasına ağlaya ağlaya bir top gider, gol olur, bu tekrar edilebilecek bir şey değil. Morutan'ın attığı gol ise net bir kalite. İlk geldiği günden beri dikkat çekici bir klası, kalitesi var, ligimize renk katabilecek, jenerik goller atabilecek ustalıkta bir oyuncu. Bu kadar oyun kurucu özellikleri olan, şutu olan bir oyuncunun, kaleyi cepheye almak için taç çizgisinden uğraşarak gelmesi çok doğru değil.
11
"MORUTAN ORTADA OLMALI"
Morutan bir oyun kurucu, kaleyle yüksek bağlantısı olan bir oyun kurucu ve aynı zamanda bir şutör, hep kaleyi cepheye almış olmalı. Oyun Morutan'ı kaleyi cepheye alabileceği yerde kullanmalı ama sağdan da geldi ve çok güzel bir gol attı. 1. kalite işçilik var, ilk golü, daha çok gol atacağını düşünüyorum.
10
"GÖZTEPE SİLİKTİ"

Göztepe çok silik bir görüntüdeydi, hem savunmada, hem orta sahada, hem hücumda üretkenlikten uzak, havası kaçmış bir Göztepe gördüm. Tek tip bir oyunu vardı, çok etkili oynardı. Özellikle İstanbul deplasmanlarında belki sadece Halil'e bağlı atakları vardı ama onu da etkili oynardı.

9
"TEKRAR EDİLEBİLİR OYUN DEĞİL"
Galatasaray çok kritik 3 puan aldı, bir zaman, bir moral kazanacak ve en önemlisi Marsilya öncesinde 3 puan kazandı. Galatasaray 2. devre döndü ama bu tekrar edilebilir bir oyun değil.
8
"MARCAO FARK YARATIR"
Marcao'nun savunma tarafı Türkiye'de eleştiri alsa da oyun kuruculuk tarafı tamamdır, ligin en iyi 2-3 oyuncusu arasına girer. Birkaç oyuncuyu oyundan düşürebilen pasları gördük. Galatasaray orta sahası öyle bir hale geldi ki Cicaldau topu almayı biliyor, top alırken orta saha uzmanı gibi olduğunu gördük. Marcao için bir seçenek daha oluştu. Morutan da ortada oynarsa topu alma isteğiyle fark yaratabileceği ve Marcao'nun da rahatlayacağını düşünüyorum. En ideal ikili Marcao - Nelsson ve Boey geldiği zaman da en azından bir yüksek tempo katılacak takımın içine. Bunlar, ne olursa olsun Galatasaray'ın daha iyi takım olmasına yardımcı olur.
7
"ARDA BÜYÜK OYUNCUDUR"
Bazı maçlar vardır, finali ustalar oynar. Arda Turan zaman zaman öyle kullanıldı ve bana göre işi gördü. Arda büyük oyuncudur ve fizik olarak hazırsa, umarım ilk 11 için de olur ama 3 oyuncunun gelişi katkı sağlar.
6
"ESKİ MUSLERA DEĞİL"
Muslera ligimizin altın karmasına geldiğinden beri 1 ya da 2 olarak yazdığımız bir oyuncuydu. Bu sezon başladıktan sonra PSV maçı, Randers maçı, ligdeki performansı bir araya gelince, bu eski Muslera değil. Yok mu kredisi? Vardır. Herkesin gözünde kredisi vardır ama zaman geçiyor, toparlaması gerekiyor. Golde Muslera'nın temas ettiği top üstten dışarı gitse kırmızı kart.
5
"YEDLIN KÜÇÜLMEYE BAŞLADI"
Yedlin bütün iyi niyetiyle enerji koymaya çalışıyor ama galiba güveni eksik. Bir orta açtı kale arkasına ve onlar daha da moral bozucu oluyor, gittikçe daha küçülmeye başladı sahada. Sacha Boey zaten daha kaliteli bir bek.
4
"LUYINDAMA HATAYA MÜSAİT"
Luyindama her zaman hataya açık bir stoper. Maçın başını izleyenler hatırlayacaktır, geri alıp bir daha bırakabilirler, Luyindama topu kullanırken hep aradaki bağlantıya koştu Halil. Top Luyindama'dan Nelsson'a dönerse, hem Nelsson çıkabiliyor, hem Aanholt oyuna girebiliyor. Yedlin oyun kuruculuğu anlamında caydırıcı değil, Luyindama hiç değil, o yüzden o tarafa baskı yaptılar.
3
"OYUN YUKARIDAN OYNANMIYOR"
Attılar yüksek, Luyindama çıkar, vurur, altındakini de ezer. Bu iyi savunmacılık gibi görünebilir ama oyun artık çok yukarıdan oynanmıyor.
2
"NELSSON DAHA İYİ OLUR"
Nelsson, Marcao geldiğinde daha iyi olur. Yine de dörtlü arasında öne yazabilirim. Van Aanholt iyi bir pasör, alması, vermesi var ama tempo açısından eskisi gibi, 22-23 gibi değil.
1
"BERKAN İDARE ETTİ"
Berkan idare etti, Cicaldau'yu beğendim, iyi pas kalitesi getirdi. Marcao döndükten sonra Cicaldau daha etkili olacaktır.