Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen'den Fenerbahçe değerlendirmesi!
8
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI!

Önder Özen, Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor'u 5-0 mağlup ettiği maçı NTV'de değerlendirdi.

7
"TEK TARAFLI BİR OYUN OLDU"

"Tek taraflı bir 90 dakika oldu. Malatyaspor'un 2-3 pozisyonu olsa da Barış'ın atılmasıyla oyun Malatyaspor için tamamen koptu. Mert Hakan çok ciddi bir asist sayısına ulaştı. Fenerbahçe'nin çok başarılı olmadığı bir sezonda bu sayıya ulaşması gerçekten önemli. Şuan da ligimiz en formda orta sahası olarak görüyorum."

6
"BİR GÜN HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK"

"Fenerbahçe'yi bilmek diye bir söz vardır. Duygusal olarak kendinizi kulübe ait gibi hissetme durumunuz vardır. Fenerbahçe'de bu durum söz konusu değil. Motto şu, bir gün herkes Fenerbahçeli olacak. Bu duvar yazısıdır. Siz imzayı attıktan sonra Fenerbahçe taraftarı sizi kabul eder."

5
"SAHA İÇİNDE DİDİŞMEYE İHTİYAÇ YOKTUR"

"Eğer performansınız varsa kabul eder. O yüzden saha içinde sizin didişmeye ihtiyacınız yoktur. Hakem iptal edilen golde VAR'a gidiyor. Siz gidip önünü kesiyorsunuz. Hesap mı soruyorsun? O hakem bir kere çağrılmış, gidecek oraya. O hareketler sonrası Serdar Aziz sarı kart gördü. Gol de sonrasında iptal edildi. İyi mi oldu, ne gibi bir yarar sağlar bu size. Fenerbahçeli futbolcular şunu asla unutmasın. Siz performans gösterdiğiniz sürece o duvar yazısı işler. Siz Fenerbahçeli'sinizdir. Kanıtlamaya ihtiyacınız yoktur. Ne olursa olsun. Maçın sonuna kadar ciddiyetle oynadı. Bu sınavdan da alnının akıyla geçti."

4
"MERT HAKAN, BARELLA GİBİ"

"Dünya futbolunda eğer marka bir orta saha değilseniz bazı özelliklere sahip olmalısınız. Veratti'nin olayı, kıpırtısı olmasıdır. Barella'da ne vardır? Topu taşıyan bir oyuncudur. Mert Hakan da Barella tarzı bir oyuncu. Kendi topuyla gidiyor ve rakiplerine servis yapıyor. Futbol artık bu tip oyuncuları talep ediyor. Liverpool'un 3 orta sahası da aynı özelliklere sahip oyuncular. Topu taşıyabilen ikili mücadelelere giren tipte orta sahalar."

3
"DÜŞEN TAKIMA 5-10 GOL ATILIR MI?"

"Düşmüş takıma 5-10 tane atılır mı? Atılır. Manchester City alt liglerde bir takıma 10 tane atmıştı. Herkes tepki gösterdi. Pep çıktı, 'Bu insanlar buraya maç izlemeye geldi. Tabii ki atacağız' diye cevap verdi.
Pozisyona giriyorsanız atacaksınız. Fenerbahçe de girdi ve attı."

2
"JESUS, MOU GİBİ"

"Omuzları geniş bir adam Jesus. Öyle bir adam var ki karşımızda Jorge Jesus gibi kimilerine göre kibirle karıştırılacak kadar ölçüsü kaçabilen bir kendilik seviyesi var. Kendilik seviyesiyle ego çok karıştırılan bir şey. Kendilik seviyesi çok yüksek, tıpkı Mourinho gibi... Nasıl 'ben özel biriyim' diyor. Jesus da öyle bir insan."

1
"HERKES MOURİNHO ETKİSİNDEDİR"

"Jesus'un şöyle de bir farklılaşması var. Son dönemde Portekizli teknik adamların tamamı Jose Mourinho etkisindedir. Onun etkisinde olmayan tek teknik adam Jorge Jesus'dur. Jose Mourinho ile kimse kavgaya girmez. Giren de kaybeder. Ama bu adam giriyor. Lizbon'da bunu iki kulüpte de yaşadı. Flamengo gibi bir devi yarıştırdı. Yönetim kurulunun kararına itiraz etmem."