Arama Logo

Ömer Üründül: "Galatasaray'da sorun büyük"
5
ÖMER ÜRÜNDÜL'DEN YORUMLAR
Sabah Gazetesi yazarı Ömer Üründül, Galatasaray'ın Başakşehir'i 2-1 mağlup ettiği maçın ardından bir yazı kaleme aldı.
ÖMER ÜRÜNDÜL'DEN YORUMLAR
4
"VASATI BİLE BULAMADILAR"

"Futbol kalitesi vasatı dahi bulmayan mücadelede Galatasaray, 3 puanın sahibi oldu. Galatasaray beklendiği gibi ilk 20-25 dakikalık presli ön alan baskısını dün de uyguladı. Buna karşılık Başakşehir ısrarla kaleciden başlayarak riskli pas alışverişlerini gündeme getirmeye başladı. Üstelikte geçmişte Volkan Babacan büyük hatalar yapmasına rağmen."

\
3
"KONTROL GALATASARAY'DAYDI"

Dün gece de Babacan iki net ikram yaptı ama Galatasaray değerlendiremedi. Sonra Galatasaray'ın temposu düştü ama kontrolde kendi ellerindeydi.

\
2
"ZIYECH'İN KALİTESİ ÖNE GEÇİRDİ"

Devre sonunda Ziyech'in kaliteli vuruşuyla Galatasaray öne geçti. 2. yarı başında oyuna giren Kerem'in bir atağında pozisyon yokken Ba, bir penaltı hediye etti. Sonra fark 2'ye çıktı. Oyun bu tempoda Galatasaray 'ın kontrolünde gidiyordu. Dubois'in beklenmedik anda attığı gol ile iş kızışır diye düşündüm ama Başakşehir o moralle rakibi zorlayacağı yerde kendi pozisyonlar verdi.

\
1
"BÜYÜK SORUN VAR"
Fizik olarak Galatasaray'da görevler paylaşılamıyor, bu bence büyük sorun. Bütün ağırlık ve yük Boey ve Torreira başta olmak üzere 5-6 kişiye biniyor. Baktığımız zaman goller iki yıldız isimden geldi Ziyech, penaltıdan İcardi… İkisi de yürüyerek oynadılar aslında ligimizin durumunu gösteren net bir tablo!
\