Arama Logo

Okan Buruk'tan Trabzonspor maçı sonrası açıklamalar
9
OKAN BURUK'UN SÖZLERİ

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Trabzonspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. İşte Okan Buruk'un açıklamaları...

OKAN BURUK'UN SÖZLERİ
8
TAKIMIN İNANCI VAR!

Takımın maçı çevirme inancı var. 1-0 sonrası hatalar yaptık. Topları rakibe verdik. Hava ve saha şartları iki takımı da zorladı. Kimse çok risk almadı. Devre arası topun bizde kalmasını söyledim. Yunus Akgün'ün girişiyle oyunda etkili oldu. Barış Alper Yılmaz ilk yarı iyi işler yapmaya çalıştı. Ancak ilk yarı takım olarak bir şey yapamadık. Dışarıdan bakan, Barış ve Yunus üzerinden yorumlayabilir ama ilk yarı iyi değildi. Berkan Kutlu da topun bizde kalması için iyi işler yaptı.

TAKIMIN İNANCI VAR!
7
DAHA FAZLA ATABİLİRDİK

Çok fazla pozisyonumuz var. Şut ve rakip ceza sahasında buluşma sayımız yüksek. Daha fazla atabilirdik. Üçüncü golü atıp, maçı erken bitirebilirdik. Son dakika baskı yedik. Rakibin vuruşları etkili olsa, 2-2 de bitebilirdi. Maçı domine eden ve hak eden taraftık.

DAHA FAZLA ATABİLİRDİK
6
100 BİN KİŞİ GELİRDİ

Oyuncularıma ve taraftarlara teşekkür ederim. Bu stat 100 bin kişilik olsa, 100 bin kişi doldururduk. Maça ilgiyi bizden bile istenen biletlerden anlıyoruz. Kazanmaya devam eden Galatasaray var. İnşallah daha büyük başarılara...

100 BİN KİŞİ GELİRDİ
5
TEK BENİM BAŞARIM DEĞİL!

Teknik direktör olarak takımın başına ben varım ama biz çok geniş bir ekibiz. Başarımızda Galatsaray caimasının birlikteliğinin de önemi var. Herkes Galatasaray için elinden geleni yapıyor. Pozitif hava da sahaya yansıyor. İnşallah daha çok galibiyetlere. Bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Puan farkını açarak devam etmek istiyoruz. İnşallah bu puan farkı devam eder.

TEK BENİM BAŞARIM DEĞİL!
4
ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ!

Maçın ikinci yarısında etkili bir performans ortaya koyduklarını anlatan Buruk, şunları kaydetti:

"İkinci yarı maçı domine ettik ve hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. Üçüncü golü bulabilseydik bizim için çok daha rahat geçen bir maç olacaktı. Bugün hem hava hem saha şartları iki takımın da zaman zaman top kaybı yapmasına neden oldu. Genel olarak oyuncularımın performansı, istekleri, şampiyonluk yolundaki ruhları bizim için çok önemli. Bu, bugün taraftarlarımızla birleşti. Bu kadar soğukta gelip bize destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sene bizim için çok özel ve güzel giden bir sene. Bunu da şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Aynı coşku ve istekle yolumuza devam edeceğiz. Galibiyetten dolayı oyuncularıma ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum."

ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ!
3
OYUNA ETKİ ETTİLLER!

Okan Buruk, ikinci yarıya Lucas Torreira, Barış Alper Yılmaz yerine Berkan Kutlu ve Yunus Akgün'le başlaması hakkında ise "Torreira'nın ayağında bir ağrı oluştu. Riske etmek istemedik. Ayağındaki ağrıdan dolayı oyundan aldım. Aslında ilk yarı takım olarak çok iyi oynamadık. Barış da iyi gözükmeyen oyunculardan biriydi. Yunus girdikten sonra takım olarak daha etkiliydik. Bu tür tercihler yapıyoruz. Giren oyuncularımız ikinci yarıya net bir şekilde etki ettiler." değerlendirmesinde bulundu.

OYUNA ETKİ ETTİLLER!
2
TRANSFER SORUSUNA CEVAP!

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, sol bek için transfer düşünüp düşünmediklerine yönelik soru üzerine, "Şu anda Dubois orada oynayabiliyor. Kazımcan da iyileşti. Transferin son üç günü. Bu süre içerisinde bununla ilgili karar da verebiliriz, bu şekilde geçmeyi de deneyebiliriz. Ancak şu anda ilk düşüncemiz orası değil. Kadromuzda birçok oyuncu var. Oynatamadığımız oyuncular var. Bütün oyuncuları kullanmak istiyoruz. Tabii ki takımımızı güçlendirmek önemli ama olmazsa bu kadroyla en iyisini yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

TRANSFER SORUSUNA CEVAP!
1
ZANIOLO İÇİN AÇIKLAMA

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, transfer gündemlerinde olan Romalı futbolcu Nicolo Zaniolo ile ilgili soruyu, "Zaniolo dünya çapında bir oyuncu. Durumunu net bir şekilde bilmemekle birlikte kadromuzda görmek isteyeceğimiz bir oyuncu. Şu andaki durum nedir tam olarak bilmiyorum. Kulübümüzün şu anda net bir ilgisi yok ama kadromuzda görmek isterim. Başakşehir'deyken Roma'ya karşı oynamıştık. Orada bize karşı büyük bir gösteri yapmıştı. Roma'da çok iyi oynamıştı." diye yanıtladı.

ZANIOLO İÇİN AÇIKLAMA