Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Okan Buruk: "G.Saray kalitesinin altında kaldık"
10
OKAN BURUK'TAN AÇIKLAMALAR
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, ligde deplasmanda Adana Demirspor'la 0-0 berabere kaldıkları mücadeleyi değerlendirdi. İşte genç teknik adamın sözleri...
9
"KALİTELİ İŞLER YAPAMADIK"

"Rakip ceza sahasında 40 kez topla buluştuk ama kaliteli işler yapamadık. Sonlandırma sorunumuz var. Finalde Galatasaray kalitesinin altında kaldık."

8
"İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI"

"Rakip 10 kişi kaldıktan sonra değişikliklerimiz oldu. Çıkarttığımız oyuncular kötü değildi ama Seferovic'i almak istedik. Sergio'yu duran top ve şut için düşündük. Maçın sonu istediğimiz gibi olmadı. Ama iyi oyun oynadık. Stadın zemini inanılmaz kötüydü."

7
"HERKESİN SORUNU AYNI!"

"Ligdeki tüm takımların sorunu, Türk oyuncu değiştirme! Hamle yaparken zorlanıyorsunuz."

6
"GENEL OLARAK İYİYDİK"
"Fredrik Midtsjö iyiydi ama usta ayak Sergio Oliveira'yı almayı düşündük. Genel olarak iyiydik. Son bölümde sıkıntı yaşadık ama genel anlamda iyiydik."
5
"KALİTEMİZİ ORTAYA KOYMALIYDIK"
"Rakibe çok fazla çıkma şansı vermedik 11’e 11’lik bölümde. Rahat bir şekilde üçüncü bölgeye gittik ama buradaki sonlandırma, buluşturma, özellikle ceza sahası içindeki buluşturmalarımız çok iyi değildi. Ceza sahası içinde 40 kez topla buluştuk ama bunları çok etkili kullanamadık. Kalitemizi biraz daha sahaya koymamız gerekiyordu. Net gol pozisyonlarına girdik. Rakibimizin de özellikle son bölümde yakaladığı pozisyonlar oldu. Hamlelerimiz, oyuncu değişikliklerimiz oldu. 11'e 10’dan sonra yine oyuncu değişikliklerimiz oldu. Kötü oynayan oyuncuları çıkarmadık aslında, iyi de oynayan oyuncuları çıkardık. Yine önde takıma gol bölgesinde etki edecek oyuncuları oyuna soktuk. Denedik olmadı. İki iki takım için de güzel bir futbol ortaya çıktı. “
4
"ÜZÜNTÜLÜYÜZ"
"Bir puanı kazanç olarak mı görüyorsunuz , 2 puanı kayıp mı?"

"Tabii üzüntülüyüz. Rakip son 20-25 dakika 10 kişi kalmış. Birçok gol pozisyonuna girmişiz. Ofansif olarak üstün oynadığımız bir maçtı. Galatasaray takımı her kazanamadığı maçta üzüntü duyar. Bu üzüntüyü şu anda duyuyoruz." 
3
"RAHAT GİDİP SONLANDIRAMADIK"
"Rakip sağ ceza sahasında 45-46 kez topla buluşmuşuz. Buna izin vermiş rakip. Rahat bir şekilde gitmişiz ama sonlandıramadık." 
2
YABANCI KURALI
"Bu sadece bizi değil bütün takımları zor durumda bırakıyor. Özellikle oyuncu değişikliklerinde bu zorluğu yaşıyoruz. Takımda hiç kimsenin yeri tabii ki garanti değil. Tapulu yeri yok kimsenin. Takım bu zamana kadar hep iyi gitti. Bütün oyuncularımdan, Kerem'in de Yunus'un da performanslarından hep memnunum. Onu söylüyorum. En iyisini yapmaya çalışıyorlar. Bugün özellikle sonlandırmada tam olarak belki sonunu getiremediler ama genel olarak onlar da yüzde 100’ün vermeye çalışıyor."
1
MAURO ICARDI

"Sadece saha içi değil, özel hayatında da çok iyi olmayan bir haftası vardı onun için. Devamında ağrısı da devam edince bu maç için kadroya almadık. Önümüzdeki maçta bizle birlikte olacaktır."