Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Nihat Kahveci'nin F.Bahçe-A.Demirspor maçı yorumları
18
NİHAT KAHVECİ'NİN YORUMLARI
Nihat Kahveci, TRT Spor'da Fenerbahçe - Adana Demirspor maçını yorumladı.
17
"EN RAHAT GALİBİYETLERİNİ ALDILAR"
"Adana Demirspor'u tebrik ederim. Çok formdaydı zaten. Montella'yı tebrik ediyorum. 34 yıl sonra Fenerbahçe'yi kendi sahasında yenen bir takım Adana Demirspor. Yıldız oyuncularıyla takım oyunu oynayamıyorlardı. Artık oynuyorlar, çünkü oyun gücü var. Balotelli yok, Deli yok. En rahat galibiyetlerini aldılar derim"
16
"BİZ HEP BOŞUNA PEREIRA'YA YÜKLENMİŞİZ"
"İlk yarıdaki Fenerbahçe çok kötü. 1 aydır Fenerbahçe arıyor. Hoca arıyor, forvet arıyor, formatını, sistemini, kombinasyonunu arıyor. Biz sürekli Sosa neden yok? Pelkas Nedem oynamıyor? Novak niye mevkisinde değil gibi sorularla Pereira'yı eleştirdik, hep ona yüklendik genel kamuoyu. Pereira kurtarıcıymış diyorum ben şimdi. Oyuncular o rahatlıkla, biz ne yaparsak yapalım sadece hocayı eleştiriyorlar demişler gibi izlenim alıyorum. İstek ve arzusuz futbol var Fenerbahçe'de"
15
"İLK YARIDA YORGUN TAKIM MI OLUR?"
"İlk yarıda bir takım yorgun temposuz gözükebilir mi? Pereira döneminde takım koşuyordu bari. Koşuyoruz deme artık iyi oynuyoruz de diyordukk biz de ona. Sorumluluk almayan bir futbolcu grubu var. Bu kadar da kolay değil bazı formaları giymek. Gol ye, topu kaptır, gol atama önemli değil. Kötü mücadele etme hakkı hiçbir futbolcuda yok"
14
"ŞİMŞEKLER BÖYLE DÖNER İŞTE FUTBOLCUYA"
"Pereira'nın gittiği ilk maç, neredeyse 60 dakika 9 kişi oynayan Karagümrük'e karşı da kazanamadı Fenerbahçe. Artık şimşekler futbolculara döner böyle işte. Herkes Pelkas neden oynamıyor dedik. Bugün mesela oynadı mı? Zajc, Szalai oynadı mı? Kim'i bir tek ayırırım istikrarı var. Kaleci Berke ters sol eliyle topa uzanıyor. İrfan top ayağına geldiğinde tepki var gibi duydum. İlk yarıda sadece onu duyduk. 60'ta oyundan alındı, onu da anlamadım"
13
"BU KADAR KIRILGAN NASIL OLUNUR?"
"Değişiklikler yanlış. Ben devre arasında 3 kişi değiştirirdim mesela. Adana Demirspor ilk golü bulsa çok kritik maç derim ama ilk golü de sen buluyorsun. Golü yedikten sonra istekli ol, arzulu ol, seyirciyi sahanın içine çek çevir maçı. Bu kadar nasıl kırılgan olabiliyorlar anlamıyorum"
12
"FUTBOLCULARIMIZ KÖTÜ OYNADI DEMELİLER"
"Sevgili başkanlar, yöneticiler, maç sonu konuşan yöneticiler. Hakemler, VAR hatalı. Onlar yüzünden puan kaybediyorsunuz ama bunlardan bahsederken bizim futbolcularımız da iyi oynamadı demeleri gerekiyor. Futbolcuları çok rahat görüyorum, büyük takım futbolcularını. Futbolcu zeki, onları da söyleyelim ama bizim oyuncularımız daha iyi oynamalılar demeleri lazım"
11
"O HAREKET OLMADI BELHANDA"
"Belhanda, gerek var mıydı o hareketlere? Çok güzel gol attı, taklanı da attın. Galatasaray'da da atıyordun. Diğer takımlarında da yapıyordun zaten bunları. O ana kadar sorun yoktu ama o ağlama işareti falan olmadı. Sus yapana kart gösterdiler daha önce. Oynarken seyirciyle uğraşmamak lazım. İlk geldiğinde iyi değildin bak şimdi toparlamışsın. İyi de gidiyorsun gerek yok. Başkan da bak çıkarmak istemiş çünkü haklı orada bir kaos ortamı oluşabilir."
10
"BAŞKANIN AÇIKLAMALARI MUHTEŞEM"
"Murat Sancak'ın açıklamaları muhteşemdi. Çıktı ben Fenerbahçeliyim dedi. Herkes söyleyemez. Oldu Adana Demirspor daha sonraki zamanlarda yenildi Fenerbahçe'ye. Bir kritik maç olur bir şey olduğunda 'Ya zaten Murat Bey Fenerbahçeli' derler. Başkan cesaretli bir şekilde çıktı, takımını söyledi. Fenerbahçe taraftarına yönetime ve futbolculara sahip çıkın dedi."
9
"FENERBAHÇE'NİN HALA HEDEFİ VAR"
"Fenerbahçe hala hedefi olan takım. Kupada devam ediyorsun. Konferans Ligi'nde final yapabilirsin. Ancak bunları hedef haline getirirsen yapabilirsin."
8
"2 HAFTA DAHA DENMESİ SİNİRLENDİRMİŞTİR"
"2 haftalık bir süreçten bahsedilmesi taraftarlar sinirlendirmiştir. 1 ay olmuş Pereira gideli bir de 2 hafta deniyor şimdi. Üç büyükler için şampiyonluk umutlarının bittiğini 1 ay önce söylemiştik."
7
"BU KADAR DUYGUSALSAN OYNAMA FUTBOL!"
"Fenerbahçe taraftarı, Galatasaray taraftarı daha ne kadar sabredecek. Zeki hocaya bir şey diyemeyiz ama bu duygusallık nedir? Bu kadar duygusalsan futbol oynama o zaman. Futbol oynuyorsun, ne oldu seyirci ıslıkları hani etkilendi değil mi? Seyirci hurra gidin dedi gittin. Gitme bekle. Sen onun için oradasın"
6
"BASKIYI KALDIRAMIYORSAN OYNAMAYACAKSIN"
"Baskıyı kaldıramayan bıraksın, büyük takımda oynamasın. İstediğin her şeyi değiştir ama şunu değiştiremezsin: Baskıyı kaldıramayan kusura bakmayacak büyük takım forması giymeyecek, kenarda da olmayacak takımı da idar etmeyecek"
5
"1000 GOLÜ OLAN RONALDO'YU ISLIKLADILAR"
"Real Madrid, 30 tane maç kazanır 1 tane maçı 1-0 kazandı diye eleştirirler. Benim yanımda Cristiano Ronaldo'yu ıslıkladılar, adamın 1000 tane golü var. Tribündeyim frikik atmaya geldi Cristiano Ronaldo, 6 kat 100 bin kişi ıslıklıyor Cristiano'yu. Kaç tane frikikten golün var diye. Cristiano Ronaldo'da Messi'de baskı yok mu? İki maç gol atmadığı zaman ne oluyor?"
4
"LÖW'SE LÖW, 50 MİLYONSA 50 MİLYON"
"Yönetecek olan Zeki hoca değil ki, Löw'se Löw. Yarın getireceksin, 50 milyon mu istiyor, 10 tane yardımcı mı istiyor. Getireceksin ve diyeceksin ki 'Ben isteneni yaptım' Üzerinden atacaksın bu konuyu."
3
"FUTBOLCU OLSAM ELİMDEN GELENİ YAPARIM"
"Ben şimdi futbolcuyum o takımda düşünün. Pereira gitti 1 ay oldu yeni hoca gelmedi. Mevcut hoca da gidecek biliyorum geçici çünkü. Ne yapardım? Benim iyi oynamam lazım, bütün şimşekleri üzerime çektim. Ben elimden geleni yaparım. Hocanın gideceğini düşünüp laubali olma düşüncesini girmem"
2
"KAPTAN GELİR KONUŞUR, 2 GALİBİYET GELİR"

"İstersen 30 puan geride ol sen bütün maçları kazanmak istemen lazım. Biz de oynadık bir sürü takımlarda. Takım kötü giderken takımın büyüğü abisi kaptanı birleşir. Hoca gitti o gitti bu bitti. Bizi de eleştirecekler diye takımı toparlar. Sonra üst üste 2 maç kazanır. Kadro iyi, hangi takımda Mesut, İrfan var. Sosa kimde var? Bir zamanlar Hamsik gibiydi o da."

1
"MARS'TA DA OYNANSA DEĞİŞMEZ KURAL"
"Futbolda kuşak da değişse, 2055'de Mars'ta da oynansın oynansın değişmez! Ali, Veli kim var yedekte ona bakmaz futbolcu. Futbolcu kazanmak için sahaya çıkacak kazanacak. Kim, Mert, İrfan ve oyuna girdikten sonra Mesut Fenerbahçe adına iyi derim. Valencia da biraz çırpındı"