Arama Logo

Nihat Kahveci'den PSV-G.Saray maçı yorumları
11
NİHAT KAHVECİ'NİN YORUMLARI

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu'nda PSV Eindhoven'e 5-1 yenildiği maçı Nihat Kahveci değerlendirdi. İşte Nihat Kahveci'nin yorumları...

10
HERKES MERAK EDİYORDU

Sekidika ile bu sistemde oynadın mı, Ömer Bayram ve Alpaslan ile oynadın mı? Luyindama ve Marcao aslında birbirini iyi anlar ama yeri gelir Marcao kaptırır, yeri gelir Luyindama kaptırır Galatasaray gol yer ancak Fatih Terim birbirini tanıyan iki oyuncudan vazgeçmez. Belki bu sezonun en önemli maçı ki başlangıç maçları da önemlidir. Herkes Galatasaray'ın ne yapacağını bekledi.

9
TAKIM GÖRÜNTÜSÜ YOKTU

Alplaslan ilk defa oynuyor, Sekidika ilk defa o mevkide oynuyor, Aytaç Kasımpaşa'da uzun süre oynamamış, maç eksiği var, adaptasyon süreci gerekiyor. Taylan yok, mecbur Aytaç oynadı. Baskı yediğinde, orta saha merkezde ya da ilerideki oyuncuların 1-2 saniye de olsa top tutması gerekir. Arda ile, Kerem ile tutamadın. Sekidika ofansa mı gideyim diyor, ofansa gidemezsen defansa gelemeyeceğim diyor, Alplaslan gel diyor arkadan. Bir takım görüntüsü yoktu.

8
RYAN DONK'U ARADILAR

Donk ihtiyaç olduğunda yeri geldi 5 dakika oynadı, görevini yaptı. Bir ara formayı aldı, bırakmadı. Sıkıştığında hoca forvet olarak da onu kullandı. Galatasaray Donk'u aradı.

7
HER ANLAMDA EZİYET!

Ertesi günkü idman, şu maçın psikolojisini atlatmak her anlamda eziyettir. Bu maçta övülecek bir şey yok, pozitif eleştirmek lazım. Notlara bakıyoruz, pozitif bir şey yok. Ben isterdim ki 10 tane Galatasaray atağı olsun, Babel nasıl kaçırdın, Arda o pası biraz daha hızlı verebilirdin demek isterdim. Galatasaray oyuncuları hiçbir şey vermedi.

6
NEDEN FATİH HOCA?

Fatih hoca niye 3'lü ile başladı, anlamadım. Galatasaray 5-3-2 oynadı aslında, güzel sistem, hakikaten iyi uygularsan iyi sistem. Bekler atağa çıkarsa, öndeki ikili iyi top tutarsa, Arda ofansa destek verirse iyi. Dönen topları almayı düşündü hoca ama oyuncularının bu kadar topa sahip olamayacağını düşünmedi.

5
ŞOKU ATLATAMADI

Maçtan önce binlerce olasılık düşünsek 2. dakikada Muslera'nın o topu kaptıracağını da düşünmeyiz. Bazen beklenmeyen olduğunda o herkese yansıyor. Galatasaray atlatamadı, üzücü olan o. Bu profesyonel sevideki oyuncular bunu atlatmalı. Sahada bir isyan olur, Arda gider hakeme bağırırdı, Babel bir şey yapardı, o da yok. Milli Takım'da da bu sıkıntı vardı, sanki takımlarımıza yansıyacak gibi, yansımasın.

4
NEDEN HAZIR OLAMIYORUZ?

Nasıl idman yaptın, ne çalıştın? Biz fizik olarak niye hazır değiliz? İngiltere'de ilk maçta uçuyorlar. Çıktığın ilk maçta hazır olacaksın, artık bu seviyeler kaldırmıyor.

3
GEDSON'U ACİL ALIN

Gedson Fernandes 40-50 milyon euroluk oyuncu ama Galatasaray'da bekleneni tam anlamıyla vermedi. Son haftalarda performans verdi. Ancak Galatasaray'a alıştı ve bu sene gelirse, daha iyi performans verecektir. Bir an önce bu transferi yapmalılar.

2
SAHA İÇİNİ KONUŞMUYORUZ

Galatasaray averajla şampiyonluğu kaçırdı, PSV ise Hollanda'da ikinci oldu. İşte tablo ortada. Biz saha dışındaki hr şeyi konuşuyoruz, saha içini konuşamıyoruz. Saha içinde yoksan, kazanamıyorsun. Milli Takım'a da o kadar güvendik, sonra tecrübesiz denildi. Merih Demiral, Cristiano Ronaldo ile beraber oynuyor. Bu nasıl tecrübesizlik? Abdullah Avcı gibi maç sonu neden yapamadığımız, neleri yaptığımız konuşulursa, biraz daha ileriye gideriz. Böyle bir yere gidemeyiz.

1
ARTIK OYUNU OKUMAK LAZIM

Maç önü artık rakibi analiz ediyor, kendi takımını biliyor. İş artık 90 dakikada yaptığın hamlelerde, anlık değişikliklerde. Biz maçın içinde eksik kalıyoruz. Rakibin taktik değişikliğine karşı reaksiyon gösteremiyoruz. Bunu yapan şampiyon oluyor. Mesela Sergen Yalçın'lı Beşiktaş bu yüzden şampiyon oldu. Maçın içinde oyunu okumak gerekiyor.