Arama Logo

Nicolo Zaniolo nasıl biri?
8
ZANIOLO NASIL BİRİ?

Galatasaray'ın transfer gündeminde yer alan 23 yaşındaki Nicolo Zaniolo, nasıl biri? Futbolseverler, bu sorunun yanıtını merak ediyor. İşte Nicolo Zaniolo özel analizi...

7
İTALYA, SERIE B'DE KEŞFETTİ

Massa, Toskana doğumlu Zaniolo, futbola Fiorentina altyapısında başladı. 2016'nın ortasında Fiorentina serbest bıraktı ve İtalyan yıldız soluğu Serie B takımı Virtus Entella'da aldı. 17 yaşındayken Serie B'de profesyonel olan Zaniolo, buradaki performansıyla Inter'in dikkatini çekti ve 1.8 milyon euro karşılığı Milano'ya geçti. Inter'de İtalya Gençler Ligi'nde oynayan Zaniolo, 13 golle gol kralı oldu. Ancak, Inter a takımıyla profesyonel maça çıkamadı.

6
ROMA, 4.5 MİLYON EURO ÖDEDİ

Nicolo Zaniolo, 2018 yazında 4.5 milyon euro bedelle Roma'ya transfer oldu. 19 yaşında Roma ile 36 resmi maça çıkan Zaniolo, 6 gol atıp 3 asist yaptı.

5
ATTIĞI GOLLE KUPAYI GETİRDİ

2019/20 sezonunda ise Zaniolo, 8 gol ve 3 asistle devam etti. Hücum hattının her mevkisinde rol alan Zaniolo, özellikle sağ kanatta ve 10 numara bölgesinde süre almaya başladı. Zaniolo, 2020/21 sezonunu ise çapraz bağ yırtığı nedeniyle oynayamadan kapattı. 2021/22 sezonuna hızlı bir şekilde geri dönen Zaniolo, 42 resmi maçta 8 gol atıp 9 asist yaptı. Zaniolo, bu sezon ise 17 maçta 2 gol atıp 3 asist yaptı. İtalyan yıldız, Roma'nın Feyenoord'u 1-0 mağlup ettiği UEFA Avrupa Konferans Ligi finalinde tek golü kaydetti.

4
İNGİLİZ DEVLERİ ÇOK İSTEMİŞTİ

Jose Mourinho ile sorunlar yaşayan Nicolo Zaniolo, ocak transfer döneminde Arsenal, Newcastle United, Tottenham ve Bournemouth'un gündemine geldi ancak transfer Roma'nın bonservis talebi nedeniyle gerçekleşmedi.

3
1.90 BOYUNDA AMA ÇOK HIZLI

1.90 boyundaki Zaniolo, uzun olmasına rağmen hızı ve çevikliğiyle şaşırtıyor. Toplu ve topsuz oyunda mükemmel olan Zaniolo, farklı taktiklerde farklı roller alabilmesiyle de dikkat çekti. Forvet, sağ kanat, sol kanat, 10 numara oynayabilen Zaniolo, birebir adım geçme becersiyile de teknik direktörlerinin tercih sebebi oldu.

2
EN HAYRAN VERİCİ ÖZELLİĞİ

Zaniolo, mesafe gözetmeksizin denediği şutların yanısıra maç başına 3.86 top sürme ve yüzde 68.1 dripling başarısıyla öne çıktı. Roma'da özellikle Fonseca döneminde orta saha ile hücumu bağlayıcı, topla dripling yapmasına izin verilen bir rolde özelliklerini ortaya çıkardı. Zaniolo'nun en hayran verici özelliği ise driplin yaparken topu adeta ayağına yapıştırıp koşması...

1
EN BÜYÜK EKSİSİ

Zaniolo'nun oyunundaki dikkat çeken en büyük eksiklik, top kayıpları. Birebirlerde çok etkili olması sebebiyle bunu sık sık deneyen genç İtalyan, bazı maçlarda hücum etkinliğine zarar verecek derecede birebirler deneyip top kayıpları yaptı.