Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Metin Tekin: "Mesut başrol oyuncusudur, çıkarılmaz"
7
METİN TEKİN'İN YORUMLARI

Metin Tekin, Fenerbahçe'nin Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldığı maçı NTV'de değerlendirdi.

6
"MESUT ÖZİL ÇIKARILMAZ"

Hiç eksiğiniz olmasa bile bu maçta Mesut Özil yine de çıkarılmaz. Löw gelecek falan diye tahminler ediliyor. Löw gelince ilk önce Mesut'u çağıracak ve onunla konuşacak. Bir oyun aklı olarak, bir futbol duayeni olarak konuşacak.

5
"MESUT BAŞROL OYUNCUSUDUR"

Maç 0-0 giderken Mesut Özil o sahanın yıldızıdır, Mesut Özil başrol oyuncusudur. Başrol oyuncusu da kötü oynayabilir ama eğer oyun 0-0 ise bu oyuncu oyundan alınmaz. Mesut'u oyundan çıkartırsanız çok yanlış bir başlangıç yapmış olursunuz.

4
"KAZANSANIZ BİLE KAYBEDERSİNİZ"

Bazen antrenör doğruları vardır. Kaybedecekseniz Mesut ile kaybedeceksiniz. Mesut'u çıkarıp puan kaybetmeyeceksiniz. Kazansanız bile kaybedersiniz o maçta. Mesut'u kaybetmeyeceksiniz. Mesut şahane falan demiyorum ama bir oyun liderine, bir takım liderine bunu yaptığınız zaman olmaz.

3
"BİR ÇOK ETKEN VAR"

İzleyiciler 'Mesut da futbolcu o da çıkarılabilir' diyebilirler ama o işler öyle değil. Dengeler, diyaloglar, oyuncunun ağırlığı gibi bir çok etkenler var.

2
"GİDEMEMEK DEĞİL, ÜRETEMEMEKTİR"

Futbola seyir zevki olarak bakarsak maç Fenerbahçe için 65'ten sonra başladı. Fenerbahçe bugün topla rakip yarı alanda oynuyor ama bir şutu yok. Orada olmasına rağmen şut atamamak, gidememek değil, üretememektir.

1
"ORGANİZASYON İÇİN TEKRAR GEREKİR"

Organizasyon için çok fazla fizik gücü gerekmez. Onun için tekrar gerekir. Bir kere nasıl oynadığınızı bileceksiniz.