Arama Logo

Metin Tekin: "Galatasaray ne istiyor?"
10
METİN TEKİN'İN DEĞERLENDİRMESİ
Metin Tekin Galatasaray'ın Kayserispor'a 3-0 mağlup olduğu maçın değerlendirmesini NTV'de yaptı.
9
"DENEME YANILMA DEĞİL, DENEYİM"
"Sezon başında bir kadro oluştururken artık deneme yanılma yoluyla değil deneyimle yapacaksınız bunu. Bunu da en iyi yapacak kişi de Fatih Terim'dir. Deneyimi ile karar vermesi gerekir. Deneme yanılma zaman kaybettirir, deneyim zaman kısaltır."
8
"GALATASARAY TAKIMINI BULAMIYOR"
"Maçı kaybetmesi önemli değil Galatasaray'ın, takımını bulamıyor Galatasaray problem burada. Oyununu aramıyor ve bulamıyor Galatasaray. 6 oyuncu değişikliği var geçen haftadan. Ne Feghouli, Babael gibi deneyimleri kullanabiliyor, ne Kerem gibi Oğulcan, Emre Kılınç gibi isimleri kullanabiliyorsunuz. Maçın sonunda Atalat giriyor oyuna, oyunu çevirmek isteseniz Atalay'ı mı sürersiniz oyuna"
7
"HER MAÇ AYRI KADRO"
"Her maç farklı kadro, ortaya çıkmayan bir oyun arayışı hatalara doğru da götürebilir. Cesaret de bu anlamda kadro oluşturmakta yararlı olabilir, zaman kazandırır"
6
"GALATASARAY NE İSTİYOR GÖREMİYORUM"
"Lazio'yu yenmeniz daha kolay değil ama iki maç arasında farklı oyun oynamanız gerekir. Ne yaptı Lazio maçında Galatasaray? Mücadele etti, enteresan bir gol buldular ve kazandılar. Kayseri'ye karşı bunu bekleyemezsiniz. Galatasaray ne yapmak istiyor da başaramıyor ben bunu göremiyorum, bu daha büyük problem."
5
"3 YILLIK PLAN CAMİANIN KARARI OLUR"
"Kulüp politikası olarak bu sene yarışmayı bırakıp 3 senelik plan yapalım diye camia karar verir. Tek başına Fatih Terim'in karar vereceği bir şey değil. Bugünkü sonuçtan da vazgeçebilirsiniz ama bütün bunlarda bir devamlılık gerekir eğer öyleyse. Bir oyun vardır, kadro belirlersiniz ve istikrarınızı korursunuz"
4
"BU, LİGE KÖTÜ BAŞLANGIÇ DEĞİL"
"Ben bu durumu lige kötü bir başlangıç olarak görmüyorum. Galatasaray'ın isyan etmekten daha farklı şeylere ihtiyacı var. Son dakikalara Ömer Bayram ortalarıyla dönerseniz bu gibi maçlarda işiniz zordur. Bugün mü yoksa sonrası mı önceliği Galatasaray'ın buna karar vermelisiniz"
3
"TOP GELİYOR, FORVET ATAMIYOR DA DEĞİL"
"En önceki oyuncuyu ele alırsanız, top etkili şekilde ona getiriliyor da top içeri mi atılamıyor? Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Taylan, Berkan, Asunçao o temponun içinde bir oyuncu değil mesela."
2
"FUTBOLCU NASIL? SORUSUNU SORAR"
"Oyuncunun beklediği şey şudur, Nasıl? Bunun nasıl yapılacağını bilmek ister futbolcu. Bunu futbolcuya doğru şekilde anlatabilme yolunu bulmak önemlidir. Oyun tarifi futbolcuya anlatılmalıdır"
1
"GALATASARAY'IN HANGİ MEVKİSİ GÜÇLENDİ?"

"Maddi olarak da ciddi paralar harcanarak bu kadro oluşturuldu. Geçen sezondan bu yana hangi mevkisi güçlenmiştir Galatasaray'ın?"