Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Luan Peres: "Tarih yazmak istiyorum"
12
LUAN PERES'TEN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Luan Peres, kulüp televizyonuna bir röportaj verdi. İşte Brezilyalı futbolcunun sözleri
11
"İLK MAÇ İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"

"İyi bir şekilde karşılandım herkes tarafından. Şimdiden iyi adapte oldum. Şehri de çok beğendim. Çok büyük bir şehir ve yapacak çok şey var. Çok büyük bir kulüp ve çok büyük tesisleri var. İlk maçıma çıkmak için sabırsızlanıyorum."

10
"FENERBAHÇE'Yİ DUYUNCA ÇOK MUTLU OLDUM"

"Çok mutlu oldum Fenerbahçe'nin ilgisini duyunca. Menajerim bana söylediğinde gitmek isterim dedim. Yaklaşık 3 haftalık bir süreçti. En sonunda olumlu sonuçlandı. İngiltere'deydim olumlu sonuçlanınca Fransa'ya geçtim ve hemen eşyalarımı topladım."

9
"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"

"Bu sene takvim nedeniyle farklı bir yıl olacak ama bizim çalışmalarımız için farklı olmayacak. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve böyle devam edeceğiz. Şampiyon olmak ve tüm maçları kazanmak istiyoruz. Bunun için de çalışmalara devam edeceğiz."

8
"GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ"
"Slovacko maçı zor bir maç olacak ama biz her maça elimizden geldiğince en iyi şekilde hazırlanıp odaklanmalıyız. Kazanmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu maç farklı olmayacak çünkü elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Gruplara kalmak istiyoruz, hedeflerimizden biri o turnuvada gidebildiğimiz kadar ileri gitmek. Türkiye Ligi’ndeki hedefimizi de unutmamamız lazım. Türkiye Ligi’ndeki şampiyonluk en önemli hedeflerimizden biri."
7
"GELMEDEN DE TAKİP EDİYORDUM"
"Türkiye Ligi’ni gelmeden önce de takip ediyordum. Türkiye’de taraftarlar futbola aşık, takımlarına çok tutuklu bir şekilde bağlılar. Çok fanatik taraftarlar var. Brezilya’da Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçe’nin tarihini herkes çok iyi biliyor. Burada oynayan Brezilyalıları ve onların neler başardığını herkes biliyor. Taraftarlarımız çok fanatik ama bunun yanında sayıca çok büyük bir taraftar kitlesine sahibiz. Bu da beni buraya gelirken motive eden etkenlerden biri oldu."
6
"TARİH YAZMAK İSTİYORUM"

"Buraya gelmeden önce Arao ile konuştum sadece. Kendisi benden birkaç hafta önce buraya gelmişti. Zaten kulübü, kulübün büyüklüğünü ve taraftarları biliyordum. Ben ona daha çok şehirle ilgili sorular sordum. Daha önce oynamış Brezilyalılarla iletişime geçemedim çünkü iletişim bilgileri bende yok. Tabii ki hepsini çok iyi tanıyorum ki burada yanı başımızda duvarda Alex, Cristian Baroni, Deivid ve diğer Brezilyalıları görüyoruz. Ben de buraya gelen başka bir Brezilyalı olduğum için çok mutluyum. Onlar gibi tarih yazmak istiyorum."

5
"SAVAŞMAK EKSİK OLMAYACAK"

"Her futbolcu her maçta elinden gelenin en iyisini yapmalı, takımı için sonuna kadar savaşmalı. Toplu ve topsuz oyunda elinden gelenin en iyisini yapmalı. Ben de kendimi bu şekilde tanımlayabilirim. Kaybetmeyi hiç sevmem. Sahada her şeyimi vermek isterim. Hırslı, cesaretli ve istekli bir oyuncuyumdur. Tabii ki sahada her zaman istediğiniz performansı sergileyemeyebiliyorsunuz, iyi gününüzde olamayabiliyorsunuz. Ama en azından iyi günümde olmadığımda bile bende eksik olmayacak bir şey var o da savaşmak. Böyle olunca da sahada telafi edebilmiş oluyorsunuz. Umarım bu sene bu şekilde kendimi gösterebilirim."

4
"BANA ÇOK DESTEK OLDULAR"

"Sosyal medyada Twitter’ı kullanmıyorum, daha çok Instagram hesabımdan paylaşım yapıyorum. Buraya geldiğimde çok fazla takipçi beni ekledi. Bu da taraftarımızın ne kadar büyük ve sayıca fazla olduğunu gösteriyor. Sürekli bana desteklerini gösterdiler. Tabii ki hepsine cevap verebilmek mümkün değil. Birkaçına cevap yazdım, beğendiğim paylaşımlar oldu ama o kadar fazlaydı ki hepsine cevap vermem mümkün değil. Her zaman onların bana olan ilgisine karşılık vermeye çalışacağım. Önemli olan saha içerisinde bir cevap vermek, saha dışında konuşmaktan ziyade saha içerisinde mutlu edebilmek. Bunu yapmak en büyük dileğim."

3
"AYNI DİLİ KONUŞMAK YARDIMCI OLUYOR"

"Fransa’ya ilk gittiğimde de çekincelerimden biri buydu; aynı dili konuşmamaktan dolayı sıkıntı yaşayıp yaşamayacağımdı. Orada da Brezilyalı takım arkadaşlarım oldu, oradaki teknik ekip de benimle aynı dili konuşuyordu. Dolayısıyla hiç problem yaşamamıştım. Buraya geldiğimde daha fazla benimle aynı dili konuşan insanla çalışma fırsatı buldum; hem futbolcular hem teknik ekibimiz hem de hocamız... Çok fazla aynı dili konuştuğum insan var. İspanyolca dilinde kolay bir şekilde anlayıp iletişim kurabiliyorum. Bu beni daha da çok evimde hissetmemi sağlıyor. Aynı dili konuşacak çok insanın olmasının oyunculara çok yardımı oluyor."

2
"YEMEKLERİ SEVECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM"

"Evde olmayı, dinlenmeyi, video oyunları oynamayı, film izlemeyi çok seviyorum. Akşam yemeği için dışarı çıkmayı, yeni restoranlar keşfetmeyi, yeni bir kültüre girdiğim zaman oranın yemeklerini keşfetmeyi çok seviyorum. Hiç şüphe yok ki burada da aynısını yapacağım. Brezilya’da kolay bulunabildiği için Arap yemeklerine hakimim. Burada da aslında benzerlikler olduğunu düşünüyorum. Türk yemeklerini seveceğimi düşünüyorum."

1
"ÇOK GÜZEL BİR YIL OLACAK"

"Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum; öncelikle bana göstermiş oldukları sevgi ve saygı için teşekkür ediyorum. Aynı şekilde benim tarafımdan da onlara karşı saygı hiçbir zaman eksik olmayacak. Sahada mücadele ve savaşmak hiçbir zaman eksik olmayacak. Bu sene bütün maçlarımızı kazanma parolasıyla lige başlıyoruz. Çok güzel bir yıl olacağını düşünüyorum. Emin olsunlar ki biz bu sezona en iyi şekilde hazırız."