Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Levent Tüzemen: "Şapkaları önüne düştü"
7
YAZARLARIN YORUMLARI!

Sabah Spor yazarları Serkan Korkmaz ve Levent Tüzemen, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi. İşte yazarların sözleri...

6
"HER OYUNCU OYNAYAMAZ"

LEVENT TÜZEMEN: İngiltere'de her oyuncu kolay kolay oynayamaz. Mata, İspanyol futbolunun yıldızlarından biriydi. Erden Timur, Mata'yı getirerek büyük iş yaptı. Çünkü bizim takımlarda genelde oyun lideri bulmak çok zor.

5
"OYUNA AKIL KOYDU"

Mata'nın İstanbulspor maçında oyuna akıl koyduğunu gördük. Tek ve basit oynamışını keyifle izledik. Lig yarışı içinde Mata, Galatasaray'ın hücum ve pas organizasyonunda önemli yer tutacaktır. Kerem ve Yunus, Mata'nın çabuk oynadığı tek pas anlayışına ayak uydururlarsa Galatasaray, hücumda fazlasıyla pozisyon üretir. Bu zenginlik İcardi ve Gomis'e yarar.

4
"ŞAPKALARI ÖNÜNE DÜŞMÜŞTÜR"

Galatasaray sadece Mertens'i değil, gerektiğinde ikisini de kullanabilir. Hatta Mertens-Mata ikilisi birbirlerini de yedekler. Mata ile ilgili yaşından dolayı algı operasyonları yapanların herhalde şapkaları önüne düşmüştür. Mata, oyun aklına dayalı sergilediği futbolla evinde oturmadığını herkese kanıtlamış oldu.

3
"MATA 11 OYNAMALI"

SERKAN KORKMAZ: Adana'da Mata ilk 11'de oynamalı. Detaylandırayım: Belhanda'nın geldiği günden bu yana Galatasaray'da dinmeyen bir 10 numara sıkıntısı var. Gerçi modern futbolda "10 numara nedir" koca bir muamma... "8 numara" denenlerin de sekiz farklı türü var ve bazıları "10" numaraya hayli yakın.

2
"DEĞMEYİN KEYFİNİZE"

Eğer takımınızdaki "ofansif orta saha" kafi (!) derecede savunma da yapıyorsa değmeyin keyfinize... Galatasaray'ın kalecisi ve savunma dörtlüsü (1 Türk ve 4 yabancı) belli. Türk bir golcüsü yok, yani golcü de yabancı (İcardi, Gomis ya da Seferovic).

1
"TEKLİF DAHİ EDİLEMEZ"

Toreira ve Midtsjö'nün Adana maçında kesilmesi "teklif dahi edilemez" bence.. Kalan üç kontenjandan ikisi Türk olmak zorunda... Yani; Oliveira, Mertens ve Mata'dan yalnızca biri oynatılabilecek. İstanbul maçında izlediğim Mata en doğru seçenek gibi duruyor.