Arama Logo

Levent Tüzemen: "Fatih Terim'in eseri"
6
LEVENT TÜZEMEN: "TERİM'İN ESERİ"
Galatasaray'ın Marsilya karşılaşmasında aldığı 4-2'lik galibiyeti Levent Tüzemen değerlendirdi. Yazının tamamını Sabah Gazetesi'ni satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Tüzemen'in yorumları...
5
SİSTEM TIKIR TIKIR İŞLİYOR
Galatasaray Avrupa'da yenilmeden ve lider olarak yoluna devam ediyor. Fatih Terim'in sadece Avrupa'da uyguladğı sistem tıkır tıkır işliyor ve Galatasaray bol pozisyon bulduğu gibi rakiplerine de pozisyon vermiyor. Marsilya da Galatasaray'ın oyun sistemine hapsoldu, sefilleri oynadı ve farklı mağlup oldu.
4
KADRO ÇOK DOĞRUYDU
Terim'in çıkardığı kadro çok doğruydu. Diagne ile başlamak kanatlarda Feghouli ve Kerem ikilisinin müthiş etkili, verimli oynamasını sağladı. Berkan'ın çok top kaybı yapmasına rağmen önde rakibe uyguladığı pres Marsilya'nın rahat top kullanmasını engelledi. Cicaldau serbest görev yaparken, rakip ceza alanına attığı deparlarla iki gole imza koydu. Ayrıca Feghouli'nin Yedlin ile sağ kanattan oluşturduğu hücum birlikteliğine Marsilya çaresiz kaldı.
3
G.SARAY'IN SANTRFORU DIAGNE
Diagne tüm kafa toplarını aldı; ya Feghouli ya da Kerem'e indirdi. Söylüyorum Galatasaray'ın santrforu Diagne'dir. Seyircinin maç öncesi ilk isim olarak tribünlere onu çağırması çok önemli bir destek mesajı idi.
2
LİGDE DE UYGULAMALI
Galatasaray Avrupa'da bu oyunla yenilmeden lider olabiliyorsa Fatih Terim artık kazanan oyunu ligde de uygulamalıdır. Galatasaray genç bir kadroya sahip olarak Avrupa maçlarını yüksek motivasyonda ve doğru oyunla oynamayı başarıyorsa Avrupalı oyun Galatasaray'ı ligde de zirve yarışının içinde tutar.
1
İKİSİ DE TERİM'İN ESERİ
Fatih Terim artık kadro üzerinde çok fazla oynamamalı, bu istiklarlı kadroyu değişikliklerle birlikte kullanmalı. Avrupa'daki Galatasaray da Terim'in eseri ligdeki de...