Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Jorge Jesus'un sırrı; 6 numaralar
5
FENERBAHÇE'DE GÜNDEM FORMASYON

Süper Lig ve Avrupa Ligi’nde zirve mücadelesini sürdüren Fenerbahçe’de taktik formasyonlar da en çok konuşulan konular arasında duruyor. (Milliyet)

4
İŞİN SIRRI 6 NUMARALAR
Üçlü savunmaya daha yakın duran ama zaman zaman dörtlü savunma denemekten de çekinmeyen teknik direktör Jorge Jesus için esas olarak orta sahada 6 numaralar önem taşıyor.
3
3 FORMDA İSİM VAR

Çünkü her iki sistemde de oyunun dengesini sağlamak adına 6 numaralara büyük iş düşüyor. Bu sezon özelinde de kadroda İsmail Yüksek, Miguel Crespo ve Willian Arao’nun performansı herkesin içini rahatlatıyor. 3 oyuncunun da formda görüntü çizmesi ve takıma uyum sağlamaları teknik heyetin elini güçlendiriyor.

2
3 İSİM DE FORMA ŞANSI BULUYOR
Jorge Jesus, bu 3 ismi rotasyonlu bir şekilde aynı verimlilikte kullanıyor. Arao-İsmail, Arao-Crespo, Crespo-İsmail gibi ikili olarak da 6 numaralarını değerlendiren Portekizli hoca, bazı zamanlarda da bu isimleri tek başlarına görevlendiriyor. Bu sezon 13 resmi maç oynayan Fenerbahçe’de Arao 10 karşılaşmada, İsmail ve Crespo da 8 mücadelede forma giydi.
1
GENİŞ ROTASYONUN EKMEĞİ
Rennes maçında İsmail Yüksek’in performansı alkış toplarken, bir hafta önce de Dinamo Kiev önünde Arao-Crespo ikilisi olumlu işler yapmıştı. Şu anda Süper Lig’de de diğer rakiplerle kıyaslandığında en hazır ve en geniş 6 numara rotasyonu Fenerbahçe’de bulunuyor.