Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Jorge Jesus'tan ilk makas geliyor!

İstanbul’daki ilk etap çalışmalarda oyuncularıyla ilgili genel fikir sahibi olan Fenerbahçe’nin hocası Jorge Jesus bugün başlayacak Avusturya kampında oyun anlayışı ve sistemini takıma ezberletecek. Kadronun çok şişmesi nedeniyle bazı oyuncular kafilede yer almayacak.
8
FENERBAHÇE'DE JORGE JESUS'UN HEDEFİ

Fenerbahçe’de Avusturya kampı bugün başlıyor. Sarı-lacivertli takımda, İstanbul’daki ilk etap çalışmalar ve çok zorlu olmayan rakiplerle oynanan üç hazırlık maçının ardından ikinci etap kamp çalışmalarına geçiliyor.

7
GENEL BİR FİKİR EDİNDİ

Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleşen ilk etap kamp çalışmalarında Teknik Direktör Jorge Jesus, kadrodaki oyuncularla alakalı genel bir fikir edindi. Kiralık isimlerin geri dönmesi, genç oyuncuların katılımı ve milli takımda bulunan isimlerin izinlerini bitirmesiyle son günlerdeki idmanlar oldukça kalabalık bir kadroyla yapıldı.

6
AVUSTURYA'DA DAHA AZ SAYIDA OYUNCU OLACAK

Antrenmanların daha verimli yapılması için daha az sayıda oyuncu Avusturya kafilesinde yer alacak. Buradaki amaç artık takımın sisteminin ve oyun şablonun oturmasını sağlamak olacak.

5
HAZIRLIK MAÇLARININ PROVASI YAPILACAK

2 Temmuz’da Partizan, 6 Temmuz’da da Mol Fehervar takımı ile yapılacak hazırlık maçları bu açıdan çok önemli. İlk günden itibaren işi çok sıkı tutan teknik patron Jorge Jesus bu maçlarda 20 Temmuz’da oynanacak olan Dinamo Kiev maçının provasını yapacak.

4
HEDEF DEVLER LİGİ

Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak isteyen sarı-lacivertlilerin bunun için ilk olarak 2. ön eleme turunda Ukrayna ekibini geçmesi gerekiyor.

3
SİSTEMİNİ EZBERLETECEK

Jesus bu maçlara kadar 4-4-2 sistemi başta olmak üzere buna yakın dizilişleri ve oyun anlayışını futbolcularına ezberletmeyi planlıyor. Bu nedenle kampın büyük bölümü hazırlık maçları ve taktik ağırlıklı geçecek.

2
GARANTİ OYUN, MİNİMUM RİSK

Teknik Direktör Jorge Jesus antrenmanlarda tüm futbolculardan garanti pas yapmalarını istiyor. Portekizli çalıştırıcı aksi taktirde kaptırılan topların risk oluşturduğu ve bu topları geri almak için takımın gereksiz efor harcadığına dikkat çekiyor. Bu yüzden pas trafiği sırasında mümkün olduğunca minimum risk ile oynamaları yönünde futbolculara uyarılar yapılıyor.

1
ARDA GÜLER'DE RİSK ALMIYOR

Sarı-lacivertli takımda kalçasından yaşadığı sakatlık sebebiyle takımdan uzun süre uzak kalan Arda Güler’de risk alınmıyor. Yeni sezonda takımın önemli isimleri arasında yer alması beklenen genç futbolcu iyileşse de kontrollü şekilde çalışıyor. Fiziksel gelişimini henüz tamamlamayan Arda’nın aynı bölgeden yeniden sakatlanmaması adına sağlık ekibi çok titiz davranıyor. (Milliyet)