Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Jorge Jesus: "Favori hep Fenerbahçe'dir"
14
JORGE JESUS MAÇI DEĞERLENDİRDİ
Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki 3-0 kazanılan Slovacko karşılaşması sonrası konuştu. İşte deneyimli teknik adamın sözleri...
13
"GALİBİYET ARMAĞAN OLSUN"
"Çok güzel bir atmosferde oynadık. Taraftarlarımız gösterdiği destekle bu galibiyeti hak ettiler. Dinamo Kiev maçında da aynı şekildeydi. Bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz."
12
"YÜZDE YÜZ HAZIR DEĞİLİZ"

"Yüzde yüz olarak hazırız diyemeyiz. Sezon başındayız henüz. Hem Dinamo Kiev maçlarında hem de bugün takım iyi göstergeler sundu."

11
"HEDEF LİG ŞAMPİYONLUĞU"

"Pazartesi lig başlıyor. Lig asıl hedefimiz bizim. Ligde Feneerbahçe her zaman favoridir. Avrupa'da gidebildiğimiz kadar ileri gitmek istiyoruz ama bu turnuvalarda favori değiliz. Türkiye Ligi'nde favoriyiz, önceliğimiz Türkiye Ligi. Hedefimiz lig şampiyonluğu!"

10
"BENİMLE ÇALIŞMALARI AVANTAJ"
"Gustavo ve Arao'nun benimle çalışmış olmak gibi bir avantajları var. 2 yıl Flamengo'da birlikte çalıştık. Ne istediklerimi biliyorlar. Lincoln çok iyiydi, bugün maçın adamıydı. Emre Mor 90 dakika oynayabilecek durumda değil ama oynadığı zaman özel yetenekleri olan, maçı koparacak oyuncu."
9
"GOLÜN İPTALİNİ ANLAMADIM"

"İyi sonuç almamız, iyi bir maç çıkarmamız bizim için çok önemliydi. Taraftarlarımızı mutlu etmek istiyorduk. Dinamo Kiev maçında harikaydılar. Bu galibiyeti onlara vermek, güvenlerini kazanmak önemliydi. Daha fazla gol atabilirdik. Portekizli hakem, attığımız bir golü niye iptal etti anlamadım. O pozisyonu birkaç kez izledim ama iptali anlamadım."

8
"TÜRKİYE LİGİ BÜYÜK HEDEFLERİMİZDEN"

"Bu tip maçlar, lig öncesi ritmimiz açısından çok önemli. Pazartesi bizim için lig başlıyor. Bizim büyük hedeflerimizden biri Türkiye Ligi."

7
"BU SEZON ZOR OLACAK"

"Rakiplerimizin yapmış olduğu transferleri görüyorum, tanıyorum. Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş bizim büyük rakiplerimiz. Lige herkes iddialı başlıyor. Bizim birinci hedefimiz ligi kazanmak. Bu sezon kolay olmayacak, zor sezon olacak. Rakiplerimiz güçlü, biz de güçlüyüz."

6
"FORVET TRANSFERİ YAPABİLİRİZ"

"Kadromuz tamamlanmış diyemem. Önümüzdeki günlerde, bir forvet transferi daha yapabiliriz. Ancak, elimizdeki kadrodan da memnunuz. Her pozisyon için birden fazla oyuncumuz var. 3 günde 1 maç yaptığımız zaman kadro derinliği önemli oluyor. Pazartesi günkü lig maçında değişiklikler yapıp sahaya taze kanlar sürebiliriz."

5
"KIRMIZI KARTLA DİZİLİM FARKLI OLDU"

"Evet, kırmızı karttan sonra geride artık 3 oyuncu bulundurmamıze gerek kalmadı. Arao'yu biraz daha ileri çektik. Top bizdeyken üçlü oynuyoruz. Savunmadayken 3'lü oynamıyoruz. İkisi farklı şeyler. Kırmızı karttan sonra geride 2 kişi yeterli diye düşündük. Defansta, top rakipteyken ise dizilim tamamen farklı oluyor."

4
"GUSTAVO HENRIQUE'NIN 2 AVANTAJI VAR"

"Gustavo Henrique'nin 2 avantajı var. Henüz geleli 1 hafta oldu. Fakat, birinci avantajı Flamengo'da benimle 2 yıl çalıştı. Fikirlerimi iyi biliyor, ben de özelliklerini iyi biliyorum. İkinci avantajı, Brezilya'dan geliyor olması. Orada lig uzun süre önce başladı, 16-17 maç oynadılar. Dolayısıyla maç ritmini kazandı. Zajc milli takımdan dolayı kampa geç katıldı. 2-3 hafta kadar kampa geç geldi. 3-4 haftadır bizimle. Yeterli süre değil. İsmail ve Arao'nun aksine maç ritmi henüz tam değil. Crespo da sakatlığı nedeniyle maç kondisyonunu iyi seviyelere çekemedi. Emre iyi oyuncu. Farklı oyuncu. 90 dakika oynayacak durumda değil. Oynadığı sürede gösterdiği oyundan memnunum."

3
ARDA GÜLER

"Her futbolcu için taraftarın sevgisi, desteği önemlidir. Oyuncunun daha özgüvenli olmasını sağlar. Arda Güler henüz 17 yaşında. Çıkması gereken basamaklar var hala önünde. Çok yetenekli bir futbolcu ama fiziksel olarak hem Avrupa hem lig için kendini geliştirmesi gerekiyor. Yavaş yavaş yapacağız. Onun çıkması gereken adımlardan hiç birisini atlamasını istemiyoruz. Çok inanıyoruz onun geleceğine, çok özen gösteriyoruz. Taraftarların göstermiş olduğu sevgi de ona çok yardımcı olacak."

2
"HER YERDE BU SORUN VAR"

"Yabancı oyuncu sayısının fazlalığı?"

"Ben geldiğimde oyuncuların bir kısmı takımda vardı. Bu tüm takımlar için geçerli. Seçimler yapmamız gerekecek. Pazartesi lig başlıyor. Seçimimizi şekillendirmemiz gerekiyor. Normal ve doğal bir durum. Benfica'da, Flamengo'da, dünyanın her yerindeki bir takım bu tip bir sorunla karşılaşabilir."

1
"F.BAHÇE EN GÜÇLÜ ADAYLARDAN"
"Trabzonspor'un ligin favorisi olarak görülmesi normal. Son şampiyon onlar ve insanlar bir önceki sezonun şampiyonunu asıl favori olarak görürler. Bu normal. Şu da bir gerçek ki Fenerbahçe en güçlü adaylardan bir tanesi. Galatasaray da aynı şekilde."