Arama Logo

Jorge Jesus'a Arda Güler eleştirisi: "Kendi fikrine aşık"
5
YAZARLARDAN YORUMLAR

Hürriyet Yazarları, haftanın maçlarını ve yaşanan gelişmeleri masaya yatırdı.

-Türk takımları hafta içinde Avrupa kupalarında üç kritik rövanşa çıkacak. Sizce kaç takımımızla Avrupa’da çeyrek final görebiliriz?

4
"ARDA'DAN FARKLI NE YAPTI?"

MEHMET ARSLAN: Tam içimi dökeceğim soru. Allah aşkına söyler misiniz, Lincoln ve Joshua King sezon başından bu yana bu takıma ne katkı yaptı? Nasıl bir gelişme gösterdi? Arda Güler’e verilmeyen şansı elde etmek, Sevilla maçı 11’ine girmek için nasıl bir antrenman performansı sergilediler? Bana kalırsa tek özellikleri onları Jorge Jesus’un transfer etmesi. Yazık!.. Jesus için bunları yazacağım aklıma gelmezdi ama artık eminim. Fenerbahçe’nin kendi fikrine ve oyun planına aşık bir hocası var. Ve büyük tehlike bu. Çeyrek final için 3 takımımızın da potansiyeli var. Ama Fenerbahçe’nin şansı bu ‘aşkla’ daha az!

3
"EN RAHATI BAŞAKŞEHİR"

GÜNTEKİN ONAY: Başakşehir’in turu geçeceğini düşünüyorum. Fenerbahçe’nin de işi kolay değil ama Kadıköy’de taraftar desteği ile Sevilla’yı elemek için tüm güçlerini ortaya koyacaklar. Artık deplasman golü kuralının olmaması çeyrek finale çıkma şansımızı artırıyor. Sivasspor’un işi zor. Rakip Fiorentina güçlü ve deneyimli bir ekip. Ama 1-0 üstesinden gelinmeyecek bir skor değil.

2
"JESUS MAÇA ARDA VE ZAJC’LA BAŞLAMALI"

FIRAT AYDINUS: İlk maçlara baktığımızda Fenerbahçe’nin, oyununu skora yansıtamadığını gördük. Sivasspor İtalya’dan, Başakşehir Belçika’dan ikinci maç için iyi sonuçlarla döndü. Başakşehir’in 1-1’in rövanşında Gent’i eleyeceğini düşünüyorum. Sivasspor’un ilk maçtaki 1-0’lık yenilgisi avantajlı skor gibi gözükse de Fiorentina gibi bir rakiple oynuyor olmaları nedeniyle işleri hiç kolay değil. Fenerbahçe’nin sabırlı oynayıp, ilk yarı yemeden atacağı bir gol çok önemli. Bir an önce gol bulma telaşı içinde olup savunma arkasına atılacak toplar için boş alanlar bırakmamalı. Sabırlı ve temkinli olması şartı ile Fenerbahçe’nin turu yakalayacağını düşünüyorum. Bu tür maçlarda önemli rol oynayacak Arda Güler stilindeki oyunculara gereksinim var. Umarım Jesus maça Arda Güler ve Miha Zajc ile başlar.

1
"RÖVANŞTA İŞLERİ ÇOK KOLAY DEĞİL"

UĞUR MELEKE: Başakşehir’in Konferans Ligi’nde serisi heyecan verici. Gent’i geçeceklerine inanıyorum, eğer son 8’de de Lech Poznan ya da Slovan Bratislava gibi nispeten şanslı bir kura çekerlerse daha büyük hayaller kurabiliriz. Sivas ve Fenerbahçe’nin rövanşta işleri çok kolay değil. Özellikle Fenerbahçe’nin Sevilla’da ikinci yarıda rakibinin artırdığı vitese yanıt verememesi işleri zorlaştırdı. Ama üç takımımızın da şansı devam ediyor elbette.