Arama Logo

Joao Pedro'dan Galatasaray cevabı
10
JOAO PEDRO'DAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe'nin Brezilyalı golcüsü Joao Pedro, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte Pedro'nun açıklamaları....
JOAO PEDRO'DAN AÇIKLAMALAR
9
"HER ŞEY İYİ GİDİYOR"
"Takımımız iyi gidiyor, son maçımızda da bunu gösterdik. Takımımızda birlik havası hakim, kompakt bir maç çıkarttık. Hocamız çok dikkatli, bizim için her şey iyi gidiyor şu anda."
\
8
"DAHA FAYDALI OLACAĞIM"
"Brezilya'da daha teknik, İtalya'da ise daha taktiksel bir futbol oynanıyor. Buraya gelmeden önce neyle karşılaşacağımı biliyordum. Gelmeden önce birkaç kişiyle görüşmüştüm. Burası hakkında fiziksel olarak güçlü bir lig olduğu söylenmişti. Fiziksel olarak kendimi bulduğum zaman daha faydalı olacağımı düşünüyorum. Ekim ayında çok fazla maç oynayacağız. Tabii ki 8 yıl Cagliari'de oynadıktan sonra takım değiştirmek de adaptasyon süreci gerektiriyor."
\
7
"FENERBAHÇE'NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ DUYDUM"
"Brezilya'da Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir takım olduğunu hep duymuştum. Ancak buraya geldiğim zaman ne kadar büyük olduğunu yakından görme fırsatım oldu. Taraftarların tutkusu çok yüksek ve benim buraya gelme sebeplerimden birisi de bu tutku."
\
6
"EN İYİ TERCİHİ YAPTIM"
-Galatasaray'ın teklifi var mıydı?

"Transfer sürecinde spekülasyonların olması normal. İtalya'da yaşadığım iyi sezonlardan sonra teklif olması da çok normal. Ancak bu spekülasyonlara en iyi cevap benim burada olmam. Fenerbahçe'den teklif gelince her şey çok çabuk gelişti ve en iyi tercihi yaptığımı düşünüyorum."
\
5
"HOCAMIN İSTEDİKLERİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM"
"Ben buraya gelerek doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. 8 yıl bir takımda oynadıktan sonra farklı bir lige gelince adaptasyon süreci biraz zorlayıcı olabiliyor ancak sahada hocamın istediklerini yapmaya çalışıyorum."
\
4
"TARAFTARLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM"
"Taraftarlara teşekkür ediyorum. Basketbolu çok severim ve Kobe Bryant'ın bir sözünü hatırlatmak isterim, "Eğer taraftarlar bizler için her şeyini veriyorsa, bizim de sahada onlar için her şeyimizi vermemiz lazım". Onların desteği bizim için çok önemli."
\
3
"BÜYÜK TAKIM BUDUR!"
"Oyuncular arasındaki rekabet takım için mükemmel çünkü büyük takım budur. Aramızda şakalaşırken 'bu hocanın problemi' diyoruz. Elinizde ne kadar oyuncu varsa o kadar fazla çözümünüz vardır. Penaltı kaçırdığım için üzgünüm çünkü forvetler gol atmak ister. Şu anda takımın birinci penaltıcısı Valencia çünkü o daha uzun zamandır burada."
\
2
"BENİ İZLEMEMELERİ MÜMKÜN DEĞİL"
"Fenerbahçe'de oynadığım sürece İtalya Milli Takımı'nın beni izlememesi mümkün değil. Bu kadar büyük bir takımdaysanız herkesin gözü üzerinizde olur. Bundan sonrası artık bana bağlı. Bu sezon bir gol hedefim var ancak bunu kendime saklamayı tercih ediyorum."
\
1
"GENÇKEN ÇOK FAZLA G.SARAY DERBİSİ İZLEDİM"
"Gençken çok fazla Galatasaray derbisi izlemiştim, özellikle Alex'in oynadığı dönemde. Şu an tek hedefimiz önümüzdeki hafta oynayacağımız derbide galip gelmek. İyi çalışıyoruz."
\