Arama Logo

İstanbulspor - Beşiktaş maçının tartışmalı pozisyonları
9
TARTIŞMALI POZİSYONLAR
beIN Trio ekibi, Beşiktaş'ın, İstanbulspor ile oynadığı maçtaki tartışmalı pozisyonları değerlendirdi.
TARTIŞMALI POZİSYONLAR
8
WEGHORST OFSAYT MI?

Beşiktaş'ın golünden önce Weghorst'un pozisyonu ofsayt mı?

Deniz Çoban: "Çok açık bir ofsayt var burada. Frikiği konuşmadan önce İstanbulspor lehine ofsaytla oyunun başlaması gerekiyordu. Yardımcı hakem bunu kaçırdı. Hakem ardından endirekt serbest vuruş kararı verdi. İstanbulsporlu oyuncu, rakibine de temas ediyor serbest vuruş vermesi gerekiyordu. Bu bir endirekt serbest vuruş değil, serbest vuruş vermesi gerekiyordu"

 
WEGHORST OFSAYT MI?
7
"ÇOK NET OFSAYT"

Bülent Yıldırım: "Bu pozisyon çok net ofsayt. Top Salih tarafından vurulduğu anda Weghorst geriden gelip pozisyona giriyor. Yardımcının bayrağı çekmesi gerekiyordu. İstanbulsporlu oyuncu, ardından rakibine iki kere temas ediyor. Çok net bir serbest vuruş"

Lale Orta: "Ben de burada ofsayt pozisyonunun kaçtığını, ardından da bir faul olduğunu ama bunun serbest vuruş olduğunu ekleyeyim".

\
6
BEŞİKTAŞ'IN ATTIĞI GOL?

Beşiktaş'ın attığı golde karar doğru mu?

Bülent Yıldırım: "Kalecinin kurallar konusunda çok iyi durumda olduğuna eminim. Baraja sürtme olduğunu düşünüp, tutmaya çalıştı topu. Hiç dokunmasa, N'Koudou'nun vuruşu ağlara gitse kale vuruşu ile başlayacaktı. Golde bir sorun yok, gol nizami."

BEŞİKTAŞ'IN ATTIĞI GOL?
5
"SADECE SPİKER DOĞRU KARARI SÖYLEDİ"

Deniz Çoban: "Hakem, direkt serbest vuruşa endirekt verdi. N'Koudou direkt kaleye vurdu. Kaleci gol olmayacak topu tutmaya çalıştı. Tüm bu yanlışın için spiker, doğru kararı söyledi."

\
4
GOLDEN ÖNCE EL VAR MI?

26. dakikada Emir Kaan'ın golü öncesi Duhan tarafından topa elle müdahale var mı?

Bülent Yıldırım: "Duhan'ın koluna bir temas var. Atak devam ediyor, kesintiye uğramadan ve arkasından da gol oluyor. Atak başlangıcında olduğu için faul ya da elle oynama olsaydı, mutlaka golün iptali gerekirdi. Duhan'ın kolun açmadığını, topu perdelemek için bir hamle yapmadığını görüyoruz açık ve net bir elle oynama yok. Gol geçerli."

GOLDEN ÖNCE EL VAR MI?
3
"EL DOĞAL KONUMDA"

Deniz Çoban: "Oyuncunun elini doğal konumda. Dönerken top gelip eline çarpıyor."

Lale Orta: "Vücudun doğal aksiyonu. Kesinlikle nizami kurallar çerçevesinde. Doğal konum olarak değerlendireceğimiz bir pozisyon"

\
2
SARI KART DOĞRU MU?

Welinton'un sarı kartı doğru mu?

Deniz Çoban: "Faul doğru, sarı kart doğru. Bu net bir faul ve net bir sarı kart."

SARI KART DOĞRU MU?
1
"FAUL VE KART DOĞRU"

Bülent Yıldırım: "Welinton'un amacı rakibi durdurmak. Kramponla krampona, kontrolsüz bir faul. İzleyenleri kafası karışmasın, daha fazla hız ve şiddet olsa kartın rengi farklı olurdu. Bu doğru bir sarı kart."

Lale Orta: "Faul kararı doğru, kartın rengi doğru."

\