Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

İsmail Kartal teşhisi koydu: "En büyük sorun stres"

Fenerbahçe'de İsmail Kartal takımla ilgili ilk teşhisi, en büyük sıkıntının psikolojik olduğu yönünde. "Oyuncuların üzerinde kazanamama stresi var. Bu da hata yapmalarına neden oluyor" diyen 60 yaşındaki teknik adamın, bunu aşmak için hem toplu hem de bireysel konuşmalar yapıyor.
5
İSMAİL KARTAL KOLLARI SIVADI

Fenerbahçe'de teknik direktör arayışında geçici çözüm, sezon sonuna kadar göreve getirilen İsmail Kartal olmuştu. “Fenerbahçe ’nin bana ihtiyacı olduğu her alanda kayıtsız ve şartsız göreve hazırım” diyerek iş başı yapan tecrübeli çalıştırıcı hemen kolları sıvadı.

4
İLK TEŞHİSİ KOYDU

Sarı- Lacivertliler’i zaten yakından takip eden başarılı hoca, oyuncularıyla bir araya geldikten sonra ilk teşhisi koydu. İsmail Kartal, Fenerbahçe’de şu anda teknik, taktik sıkıntılardan önce çözülmesi gereken ilk sorunun psikolojik olduğu düşüncesinde.

3
'KAZANAMAMA STRESİ'

60 yaşındaki teknik adam, futbolcular üzerinde ciddi bir ‘kazanamama stresi’ olduğunu ve bunun da saha içinde basit hatalara yol açtığı görüşünde.

2
HEM TOPLU HEM BİRE BİR GÖRÜŞMELER YAPIYOR

İsmail Kartal, bunu aşmak için öğrencileriyle hem toplu olarak, hem de bire bir görüşmeler yapmaya başladı.

1
"TÜM KÖTÜ DÜŞÜNCELERİ BİR KENARA BIRAKIN"

Kartal, oyuncularına, “Sezonun bugüne kadarki bölümünü unutun. Kafanızdaki tüm kötü düşünceleri bir kenara bırakın. Sezonun ikinci yarısı önümüzde duruyor. Kaybedilmiş hiçbir şey yok. Eğer ümidimizi yitirirsek, Fenerbahçelilik ruhundan koparsak, işte bu sonun başlangıcı olur. Sizden ilk beklentim, maçlarda tüm enerjinizi sahaya yansıtmak. Arkamızda büyük Fenerbahçe taraftarı olacak. Bunu başardığımız anda her şey yoluna girecek” ifadelerini kullandı. (Fanatik)