Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Hürriyet yazarlarından Ismael yorumları; "İkinci Pereira..."
8
HÜRRİYET YAZARLARINDAN YORUMLAR

Hürriyet Gazetesi yorumcuları, Beşiktaş'ın Kayserispor karşılaşması ve gündemdeki son konularını masaya yatırdı...

7
UĞUR MELEKE "İKİNCİ PEREIRA..."
Soru: Beşiktaş, transfer tahtası kapalı Kayseri’yi 90+6’da geçti ve taraftarını memnun edemedi. Beşiktaş’ta eksik ne? Teknik ekip mi, kadro mu?

Maalesef ikinci bir Pereira filmi izliyoruz. Beşiktaş, göz göre göre kendi doğrularına tapan ve başka fikirlere kapalı bir teknik adamı göreve getirdi. Ona inandığı doğrulara uygun bir oyuncu havuzu vermedi.Şimdi de uzun yıllardır denemediği bir oyunu oynatmaya zorluyor bu tek fikirli hocayı. Evet Valerien İsmael bir Terminatör, ama kendi doğrularının Terminatörü! Kendi stilini yok ediyor şu anda.
6
"GÖREVİNE SON VERİLECEK ADAM"
İngiltere’de her sene ‘görevine son verilecek ilk teknik adam’ anketleri yapılır. Hatta bu yıl da yapılıyor ve favori Lampard görünüyor. Bu anket Türkiye’de yapılıyor olsaydı benim favorim üzülerek Ismael olurdu.
5
GÜNTEKİN ONAY: "YERLİ ROTASYONU YETERSİZ"
Açıkçası Kayserispor sahada ne yaptığını bilen, organize bir takım görüntüsündeydi ve Beşiktaş böyle bir ekip karşısında özellikle ilk yarıda çok zorlandı. Beşiktaş’ın yabancı oyuncuları çok kaliteli ama yerli rotasyonu dar ve fark yaratmıyor. 8+3 kuralı görünen o ki en çok Beşiktaş’ı zorlayacak. Weghorst, Saiss ve Masuaku ilk sınavlarını başarıyla geçtiler. Ancak Beşiktaş orta sahası üretkenlikten ve beklenen pas akıcılığından oldukça uzaktı.
4
"ISMAEL ÇARE BULMALI"
Muleka da ilk maçında sol kanattaki pozisyonu fazlasıyla yadırgadı. Valerien Ismael’in Weghorst’un ceza sahası içindeki yalnızlığına çare bulması şart.
3
FIRAT AYDINUS: "TAKVİYE ŞART"
Dünya futbolunda başrol artık oyunculardan ziyade teknik direktör rollerinde. Bizde de Çağdaş Atan, İlhan Palut, Recep Uçar gibi yeni isimler ‘takım kimliği’ yaratma konusunda başarılı. 3 büyük hegemonyasını bitirme, makası daraltma adına çağdaş vizyon sergiliyorlar.
2
"4'LÜYE EVRİLME KORKUSU"

Hayatını 3’lü savunmayla geçiren Valerien Ismael’in Beşiktaş’ta 4’lüye evrilme konusu böyle giderse 42 hafta tartışılacak gibi! Forvet hattı isimleri etkileyici ama pozisyon hazırlayamadıktan sonra iş ancak jeneriklik gole kalıyor. Hafta sonundaki oyun gösterdi ki Beşiktaş’ın defans ve orta sahaya birer takviye yapması şart.

 
1
MEHMET ARSLAN: "SORU İŞARETLERİ SÜRÜYOR"
Tıpkı Galatasaray gibi bir görüntü verdi Beşiktaş. Kazandı ama soru işaretlerini silemedi. Takım olma sıkıntısı yaşıyorlar. Bir yanda transfer tahtası kapalı Kayseri’nin Çağdaş Atan ile ulaştığı seviye, diğer yanda yeni transferlerle Beşiktaş’ın ulaşamadığı seviye. Elbette her takım gelişme kaydedecek henüz çok erken. Ama en çok gelişme kaydetmeye ihtiyacı olan takım Beşiktaş.