Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Gürcan Bilgiç: "Dolu dolu bir sezon bizi bekliyor"
6
GÜRCAN BİLGİÇ'İN SÖZLERİ!

Sabah Spor yazarı Gürcan Bilgiç, Süper Lig devlerinin gündemine dair dikkat çeken yorumlarda bulundu. İşte Bilgiç'in yazısı...

5
"TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ ÖNDE"

"Trabzonspor ve Beşiktaş aynı teknik adamlar ile devam ettikleri için, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın birkaç adım önünde olacaklar. Oyuncuları bilen, eksikleri tespit etmiş, oyun kurgusuna uygun oyuncular belirlemişlerdir. Nitekim görüşülen veya anlaşılan isimlere baktığımızda bunu net görüyoruz. Fenerbahçe'nin şansı hem tecrübeli bir isim ile anlaştı hem de geçen seneden çalışan bir sistem vardı. Sol ayaklı bir sağ açık planlanıyordu, Jesus, Bruma ile sağ ayaklı sol açık tercihini yaptı."

4
"DOLU BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR"

"Yeni yönetime kadar Galatasaray adım atamadı. Okan Buruk'un imza töreninde yaptığı "Şampiyonluk için oynayacağız" açıklaması çok önemliydi. Bir sezon öncesini 13. bitiren takıma da taraftara da iddia yükledi. Ortamı ısıttı. Ayakları daha yere basan ama kıyasıya rekabete açık dört takım var karşımızda. Dolu dolu bir sezon bizi bekliyor."

3
BURUK GALATASARAY'I DEĞİŞTİRİR

Okan Buruk Galatasaray'a imza attı. Fatih Terim'in de kendisini aradığını açıkladı. Sizce Buruk da görevi boyunca Terim'in gölgesinde kalır mı? 2-3 kötü sonuçta Terim tekrar gündeme gelir mi?

"Konuştuğum Galatasaraylıların kafasında Fatih hoca artık yok. Onu 'efsane' odasında duvarlarına asmışlar. Okan Buruk mevcut adaylar arasında en uygunuydu. Dikkat edin, hiç şikâyet etmedi ve elindeki kadronun iddialı olacağını söyledi. Galatasaray'ın oyununu değiştirecektir. Takımı kişisel performanslardan uzaklaşmış, sistemin sonuç ürettiği bir hale getirmek isteyecek. Kolay değil, Galatasaraylıların da bunun farkına varması lazım."

2
"ABDÜLKERİM ÇOK DOĞRU KARAR VERDİ"

Abdülkerim Bardakcı ile önce Fenerbahçe anlaştı. Sonra oyuncu Galatasaray'a gitti. Geçmişte de bunun benzeri çok olay yaşandı. Bu durum için ne diyorsunuz? Kim kazandı, kim kaybediyor?

"Abdülkerim'i kim alsa iyi bir iş yapacaktı. Fenerbahçe'de üç oyuncu ile forma kapma mücadelesi verecekti. Galatasaray'a hem ilk on bir oyuncusu olarak geliyor hem de daha iyi bir sözleşme yaptı. Sol ayaklı stoperler dünyada az bulunuyor. Abdülkerim'in ciddi bir çıkış yaptığı sezondu ve bunu iyi bir kariyer planlaması ile sonlandırdı. Galatasaray'ın eksiğini tamamladı, maddi olarak fedakârlık yaptı ama doğru karar verdiler."

1
BİRÇOK YÖNETIM İKİLEMDE KALDI

Kulüpler bir yanda 'Gelirlerimiz azaldı' diyor. Diğer yandan hoyratça para harcamaya devam ediyor. Yüzde 40 sapma da buna fırsat veriyor. Buna yaman çelişki mi diyelim yoksa samimiyetsizlik mi?

"Ligin cazibesini kazanması için taraftarı heyecanlandıracak oyuncular getirmek zorundalar. Bu konuda ikilemde birçok yönetim... Döviz kurlarındaki yükselme nedeniyle yüzde 40'lık sapma da doğru bir yaklaşım. Harcanan paradan çok, hangi oyuncuya yatırım yapıldığı önemli."