Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

"Galatasaray Yönetimi istifa etmelidir!"
10
YAZARLARDAN YORUMLAR
Sabah Gazetesi yazarları, Galatasaray'da yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiler...
9
"HUZURSUZLUKLAR HİÇ BİTMİYOR"

SORU: Galatasaray 13. sıraya indi. Yönetim içinde büyük huzursuzluklar var. Galatasaray'a reçete yazmak isteseniz ne yaparsınız?

LEVENT TÜZEMEN: G.Saray Başkanı Burak Elmas, büyük stres yaşıyor. Yönetim içinde her kafadan bir ses çıktığı için huzursuzluklar hiç bitmiyor. Yönetim sakin olmalı, transfer sezonu bitmeden bir kaleci, iyi bir 6 numara, bir de golcü transfer etmeli.

8
"YÖNETİM MUTLAKA KONUŞMALI"
LEVENT TÜZEMEN: Yönetim, İspanyol hocayla mutlaka konuşmalı ve kendisinden Avrupa'daki oyun modelini uygulamasını talep etmeli. Çünkü bu oyuncuların kapasiteleri rakibe önde baskı yapmaya yetmiyor. Ama takım halinde kompakt oyunu ve hızlı kontratağa çıkmayı yapabiliyorlar.
7
"VARLIĞI ZARAR VERİR"
LEVENT TÜZEMEN: Işıtan Gün, geçmişteki söylemleriyle tepki aldı. Başkan Elmas, göndermeye sıcak bakmıyor ancak Işıtan Bey'in varlığı G.Saray'a zarar verir.
6
"FATİH TERİM'E İHANET ETTİ"
AHMET ÇAKAR: Galatasaray içler acısı bir durumda. Burak Elmas ve yönetimi Fatih Terim'e ihanet etti. Bu nasıl kanıtlandı biliyor musunuz; Torrent, Florya'da oyuncularına, "İki aydır sizleri canlı izliyorum" diyerek aslında teklifi iki ay önce aldığını ikrar ediyor.
5
"CAMİAYA YAKIŞMAYACAK..."
AHMET ÇAKAR: Elmas ve avaneleri, iktidara geldiklerinde Terim'e kumpas yaptılar. Ayrıca yönetim, G.Saray camiasına yakışmayacak, cinsel yönden ahlak sıkıntısı yaratacak işler de yapmışlardır. İşte Işıtan Gün... Ne olduğu belli değil! Geçmişte kadınlarla ilgili ahlaki sınırları yıkan tweetler atmıştır. Ayrıca Mustafa Cengiz zamanında kulüpten birçok ürün alıp parasını ödememiş.
4
"DERHAL GİTMELİDİRLER"
AHMET ÇAKAR: Aynı Işıtan Gün ile ilgili Hollanda takımlarından Fortuna Sittard'ın eski teknik direktörü, "Işıtan'ın oyuncularını almadım diye benim görevime son verdi" diyebilecek kadar bu idareci ile ilgili kapkaranlık bir geçmiş yaratmıştır. Bu yönetimin, asırlık G.Saray camiasının en kötü yönetimi olduğu ortaya çıkmıştır. Reçete şudur; derhal gitmelidirler.
3
"MADEM TERİM'İ GÖNDERECEKTİNİZ..."
AHMET ÇAKAR: Madem Fatih Terim'i göndermek istiyordunuz, bu işi sezon sonu yapardınız. Torrent denen vasıfsız adamı takımın başına getirmekteki amaç, G.Saray'ın menfaatleri değil istedikleri gibi at koşturacakları ortamı oluşturmaktır.
2
"YÖNETİM VE TORRENT'İN İŞİ ZOR"
GÜRCAN BİLGİÇ: Yeni hocanın ilk maçı eskisinden farklı değildi. G.Saray'ın problemleri var. Bunu Fatih hoca kontratak oyunuyla çözmeye çalıştı, başaramadı. Torrent, bekleri daha çok hücumun içine sokan bir düşüncede. Ancak problem hep merkez orta sahadaydı. Taylan-Berkan ikilisi oyunu yönlendirmekte yetersiz oldukları gibi rakip ataklardaki top kayıplarının da başlangıcı oldular. Bu durumda sorumluluk alacak oyuncular gerekir. Ancak sonuçlar kötü giderken herkes saklanır. Yönetim ve Torrent'in işi zor.
1
"PAS OYUNU OYNAYACAK BİR YAPISI YOK"
ÖMER ÜRÜNDÜL: Daha önce Terim ile Avrupa Ligi maçları beklenmeliydi diye fikrimi belirtmiştim. Yeni gelen teknik direktör ülkeyi tanımıyor. Üstelik İspanyol modelini benimsemiş bir teknik adam. G.Saray'ın bu pas oyununu oynayacak bir kadro yapısı yok. İlk başta çok büyük bir teknik hata yaptı. Bir anda Aytaç, Alpaslan ve Marcao ile üçlü defansa döndü. Ondan sonra da ağır yenilgi geldi.