Arama Logo

Fenerbahçe forvette şeytanın bacağını kırdı
5
FORVET SIKINTISI ÇÖZÜLDÜ

Fenerbahçe’de geçmiş dönemde alınan kötü sonuçların ve zirve yarışından uzak kalınmasının en büyük sebebi doğru forvet hattının kurulamamasıydı. Ancak Jorge Jesus’un gelişi ile tam tersi oldu ve yapılan başarılı tercihlerle bütün her şey değişti. (Senad Ok - Milliyet)

FORVET SIKINTISI ÇÖZÜLDÜ
4
SLIMANI'DEN, MURIQI'YE...

Başkan Ali Koç göreve geldikten sonra forvete birçok takviye yapıldı. Önce Slimani gibi tanınmış yıldız bir golcü alınsa da etkili olamaladı. İkinci golcü olarak alınan Vedat Muriqi patlama yaptı ve birinci forvet transferinden vazgeçildi. Tüm sezon onu da yedekleyecek bir isim yoktu. İkinci yarı düşüş yaşandı.

SLIMANI'DEN, MURIQI'YE...
3
BİRİNCİ FORVET PEDRO

Bu sezon ise en doğru hücum hattı kurulmuş gibi duruyor. Biraz geç oluşturulsa da sarı-lacivertlerin hücum hattında birbirinden farklı üç golcü bulunuyor. Takımın birinci forveti ise Joao Pedro... Yıldız futbolcunun en büyük özelliği ceza sahasında etkili oluşu. Burada topla buluştuğunda skor üretme oranı çok yüksek. Serie A tarihinin de en çok gol atan Brezilyalı oyuncuları arasında yer alıyor.

BİRİNCİ FORVET PEDRO
2
HAREKETLİ FORVETLER

Takımın diğer golcüsü de Valencia. Futbolcu skorer bir isim olmasının yanısıra kanatta da görev yapabiliyor. Bu da onu farklı kılıyor. Maç içinde farklı bir role bürünebiliyor. Takıma son katılan Batshuayi ise fiziksel özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bitirici noktada zaman zaman sıkıntı yaşasa da sahada basmadık yer bırakmıyor. Ceza sahasında da taç çizgisinde de rakibe baskı yapıyor. Bu da takım savunmasını ileri uçtan başlatıyor.

HAREKETLİ FORVETLER
1
SERDAR DURSUN BÜYÜK AVANTAJ
Öte yandan bu isimlerin yanında Serdar Dursun yerli olarak büyük bir avantaj sunuyor. Mücadelesi, profesyonelliği, hava toplarına hakimiyetinin yanısıra sürpriz vuruşları ile golcü portföyünü zenginleştiryor.
SERDAR DURSUN BÜYÜK AVANTAJ