Arama Logo

Fenerbahçe'de 4 ayrılık, 2 takviye

Kadrosunda 31 futbolcusu bulunan Fenerbahçe, TFF'nin belirlediği kriterlere göre lig kadrosuna bu isimlerden 27'sini yazabilecek. Sarı-Lacivertliler'de topun ağzındaki 4 isim belli oldu.
10
31 FUTBOLCU VAR

Fenerbahçe'de henüz beklenen takviyeler gelmezken, Samandıra'da antrenman yapan oyuncu topluluğunun kalabalığı dikkat çekiyor. Sarı-Lacivertlilerde şu an A takım içinde bulunan tam 31 futbolcu var.

9
SADECE 27'Sİ YAZILABİLECEK

Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği kriterlere göre, lig kadrosuna bu isimlerin sadece 27'si yazılabilecek.

8
AYRILIK ZORUNLU

Hiç transfer yapılmasa bile en az 2'si yabancı olmak üzere toplam 4 futbolcu ile yolların ayrılması zorunluluğu var. Bu noktada Nabil Dirar, kadronun dışında kalması en güçlü isim olarak görülüyor. Bununla birlikte Mathias Zanka, hem yabancı olması hem de stoperde fazlalık bulunması nedeniyle bir diğer favori... Ademi ve Thiam, Fenerbahçe ile yollarını ayırması beklenen diğer isimler...

7
İKİ TRANSFER DAHA YAPILACAK

Yapılacak her transferde bir yeni oyuncu, kadronun dışına itilmek zorunda kalacak. Fenerbahçe'nin en az 2 transfer yapması bekleniyor.

6
FENERBAHÇE'DE TFF KRİTERLERİNE KİMLER UYUYOR

TFF'nin yayınladığı statüye göre 28 kişilik kadroya 1 Ocak 1997 ve sonrası doğumlu altyapıdan 4, Türkiye içinden 2 olmak üzere 6 oyuncu yazılma zorunluluğu var. Bu kriterlere uyan 5 oyuncu mevcut. Bu nedenle kadroya şu an 28 değil 27 oyuncu yazılabilir.

5
TFF'NİN KULÜP ALTYAPI KRİTERİNE UYANLAR

Berke, Muhammet, Oğuz, Ferdi

4
TFF'NİN ÜLKE ALTYAPI KRİTERİNE UYANLAR

Altay

3
TFF'NİN YABANCI YAŞ KRİTERİNE UYANLAR

Szalai, Bright Osayi-Samuel

2
YABANCILAR

Valencia, Gustavo, Sosa, Samatta, Caulker, Novak, Pelkas, Tisserand, Lemos, Zajc, Thiam, Ademi, Dirar, Zanka

1
YERLİLER

Nazım, Serdar Aziz, Sadık Çiftpınar, Caner Erkin, Ozan Tufan, İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş, Sinan, Mesut, Serdar Dursun (Sabah)