Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ergin Ataman'dan flaş açıklamalar!
13
ERGİN ATAMAN'DAN AÇIKLAMALAR

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, basketbolda Avrupa'nın en prestijli kupası olan EuroLeague zaferini TRT Spor'da değerlendirdi.

 

12
"ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI"

"Tabii ki çok büyük bir başarı. Çok yoğun bir tempo var. Geçen seneki şampiyonlukta 3-4 günde maçları oynadık ve bitti. Bu sezon dönünce çeyrek final serisi maçı oynadık, yarın yarı final serisi başlıyor. Bu arada kutlamalar devam ediyor. Dün Ankara'ya gittik. Oldukça yoğun geçiyor. Son 4-5 gündür yoruldum. Sanırım sezon bittikten sonra anlayacağım ne kadar büyük bir iş yaptığımızı. Ben henüz final maçının tekrarını izleyemedim."

11
"KAZANACAĞIMIZA İNANIYORDUM"

"Biz 3 sene üst üste Final Four oynadık. İlkinde çok heyecanlıydım, kariyerimdeki ilk EuroLeague finaliydi. Anadolu Efes, 2018'de sonuncu bitirmişti, ardından final oynadık. Geçen yılki finalde heyecanım yine üst düzeydeydi çünkü artık kazanmak istiyordum. Çok büyük kazanma hırsı vardı. Bu sene ise rahatlık vardı. Çok inanıyordum kazanacağımıza."

10
"FİNALDE ÇOK SAKİNDİK"

"Final Four'daki yarı final maçları-final maçları benim için normal EuroLeague maçı gibiydi. O tecrübe beni sakin bıraktı. İyi ki de sakin kalmışım çünkü finaldeki kararlarımız iyi gitti. Rotasyonumuz daraldığında savunmamıza daha çok önem verdik. Biraz sistemi revize ettik, savunma kısmını iyi yapabileceğimizi Milano serisinde anladık ve bunun üstüne gittik."

9
"BARÇA SONRASI ÇOK HIRSLANDIM"

"Kaybettiğimiz Barcelona maçından sonra şampiyon olacağız demeye başladım. O kadar hırslandım ki... İçerideki maç bizi çok yaraladı. Deplasmandaki maça mutlak kazanmak için gittik. Teknik faul çalındı, o gün soyunma odasına giderken çok hırslandım. Orada yumrukları kaldırdım ve tepki çekti ama bu bir mesajdı. Oyuncularıma, EuroLeague bir mesajdı. Vazgeçmeyeceğimizi gösterdim."

8
"BARÇA SONRASI ÇOK HIRSLANDIM"

"Kaybettiğimiz Barcelona maçından sonra şampiyon olacağız demeye başladım. O kadar hırslandım ki... İçerideki maç bizi çok yaraladı. Deplasmandaki maça mutlak kazanmak için gittik. Teknik faul çalındı, o gün soyunma odasına giderken çok hırslandım. Orada yumrukları kaldırdım ve tepki çekti ama bu bir mesajdı. Oyuncularıma, EuroLeague bir mesajdı. Vazgeçmeyeceğimizi gösterdim."

7
"REAL'DE PANİK HAVASI VARDI"

"Real Madrid ile final maçında, 17 saniye kala top bizdeydi ve mola alabilirdik. Ama ben bir panik havası hissettim Real Madrid'de. İyi ki molayı almamışız. Çünkü faul yapacaklardı, hangisini atabilirsin. Orada panik yaptılar. 17 sayine kala faul yapmaları gerekiyordu."

6
"MOLA ALMAK İÇİMDEN GELMEDİ"

"Real Madrid maçında ikinci yarıda, maç öyle bir başladı ki, bir anda Real Madrid 5 dakikada 9 sayılık farka ulaştı. Biz mola alalım derken, televizyon molasının geldiğini gördük. Ondan sonra momentum bize döndü. Sonra Real Madrid mola aldı ve periyot bitti. Onların panik haline girdiğini gördüğümüz için mola kullanmadık. Mola almak içimden gelmedi. Molanın Real Madrid'e yarayacağını düşündüm. Seneye kaldı molalar, onları önümüzdeki yılda finalde kullanırız. Bana göre EuroLeague'in en iyi takımı 2019-2020 sezonundaki Anadolu Efes. O günkü kadro, o gün oynanan basketbol, çalıştırdığımız takımlar içinde en iyi takımdı."

5
"EFES SEVGİSİ TÜRKİYE'YE YAYILDI"

"Anadolu Efes, dört yıldır Avrupa'da zirvede. Yaratmış olduğu sevgi, coşku, sadece kupalar değil. Bu sevgi Türkiye'ye yayılmış durumda. Bu çok büyük bir sorumluluk haline geldi. Bir tarafta savaş var, kayıplarımız var. Bütün bunlar içinde Anadolu Efes'in Avrupa'da bu gücü göstermesi en azından bir süre için insanlara moral veriyor. Avrupalılar bize yukarıdan bakar, basketbolda biz onlara yukarıdan bakıyoruz. VakıfBank kupa aldı, boksörlerimiz madalya kazandı. Bunlar çok önemli."

4
"CLYBURN'ÜN BİZİMLE OLMASINI ÇOK İSTİYORUZ"

"Transfer çalışmalarına devam ediyoruz. Hangi oyuncularla devam edeceğiz bakıyoruz ama nihai kararı sezon sonunda vereceğiz. Avrupa'daki tüm takımlar Will Clyburn'ün peşinde, onun bizimle olmasını istiyoruz. Ama sürpriz isimler de var. Birkaç gün içinde kararlar alacağız. Hedefimiz önümüzdeki sezon aynı hedeflere ulaşmak."

3
"LARKIN ÇOK MUTLU"

"Shane Larkin, bizde çok mutlu. Anadolu Efes'te kariyerinin zirvesine çıktı. Avrupa'nın en iyilerinden biri oldu. Şampiyonluklar kazandı, sayı rekoru kırdı. Ama sonuçta profesyonel, ciddi teklifler vardır. Biz Larkin'in devam etmesini çok istiyoruz. Ümit ediyorum ki pozitif şekilde sonuçlanır. Larkin'le ilişkilerimiz çok iyi kulüp olarak ama sonuçta kararı oyuncu verecek."

2
"MICIC'İN YERİNİ DOLDURURUZ"

"Micic'in 20 Temmuz itibariyle NBA çıkışı var. Avrupa'da oynayamaz başka bir takımda. Bizde oynamaktan keyif aldığını düşünüyorum. Bizde devam edeceğini düşünüyorum. Çok iyi bir kontratı var, ama NBA'den çok büyük bir teklif alırsa biz de onun yerini doldurmaya çalışırız."

1
"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

Avrupa Şampiyonası'ndan neler bekliyorsunuz?

"Hedefimiz madalya değil, şampiyonluk. Şampiyon olmak için hazırlanmalı ve öyle gitmeliyiz. Bizim elimizde 9-10 üst düzey oyuncu var. Çekineceğimiz bir şey yok. Bu takımın başında da EuroLeague'de iki sene şampiyon olmuş hoca var. Madalya artık beni tatmin etmez. Final oynamalıyız, şampiyon olmalıyız. Oralarda olmalıyız. İnşallah, eylül ayının 3. haftasında Milli Takımlar'da Avrupa Şampiyonu olarak buraya geleceğiz. Ben kendime bu challengeyi koyuyorum. Oyuncularımın da koymasını istiyorum."