Arama Logo

Engin Verel: "Pereira Mesut'u yanlış oynatıyor"
10
ENGİN VEREL YAZDI

Spor yazarlarından Engin Verel, Fenerbahçe'nin Giresunspor'u 2-1 mağlup ettiği maçı Akşam'daki köşesinde değerlendirdi. İşte Verel'in yazısı...

9
FENERBAHÇE ADINA ŞANSTI

İlk yarının sonlarına doğru Balde'nin kaleciyi ters köşeye yatırmasına rağmen topu direğe çarptırarak penaltıdan beraberlik şansını kaçırması, Fenerbahçe adına şanstı. Giresun soyunma odasına berabere girebilirdi.

8
2 STOPERİ ÇIKARTAMAYIZ

Defansa Serdar, Kim Jae ve Slazai üçlüsünü bir torbaya koysak, içerisinden 2 stoperi çıkartamayız.

7
FORMA ALMASI ZOR

Mert Hakan, Gustavo ikilisine gelirsek penaltıya neden olan ve Fenerbahçe futbolcusuna yakışmayacak bir sarı kart gören bu kardeşimizin ilerideki günlerde forma almasının zor olacağını tahmin ediyorum.

6
BOYLARI GOL KISIRLIĞINA NEDEN OLUYOR

Gelelim golcüler Valencia ve Rossi'ye. Bu iki golcünün boy kısalığı gol kısırlığına da neden oluyor diye düşünüyorum.

5
DEVRE ARASINDA GOLCÜ LAZIM

Kenarlardan Osai ve Ferdi'nin yapmış olduğu ortalarda hava toplarında başarılı olamayan bu arkadaşların yerine hava hakimiyeti olan iyi bir golcü devre arası alınması lazım.

4
VAZİFELERİNİ TAM YAPTILAR

Orta sahanın kanatlarındaki Osai ve Ferdi'ye gelirsek, belki bazıları bu futbolcuları beğenmemiş olabilir. Ancak ben biliyorum ki hocaları Pereira'nın bu çizgiye hem defansif hem de ofansif olarak en iyi kullanan futbolcular olduğunu gördük. Dün akşam vazifelerini tam yapan isimlerin başında geliyorlardı.

3
HOCA MESUT'U YANLIŞ YERDE OYNATIYOR

Fenerbahçe'nin en önemli isimlerinden kaptan Mesut'a ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Hocanın fazla koşmadığı ve pres yapmadığı için bu futbolcuyu oynatmak istemediğini ancak bilinen kişinin ısrarı karşısında oynatılmasına 'Tamam' diyebiliriz ama hoca yanlış yerde oynatıyor. Kanatlarda al-gülüm, ver gülüm değil, santrfor arkası oyun kurucu bir Mesut çok koşmasa da bu takımda oynar. Zaten bunu da ilk yarı Rossi'ye 3 kişinin arasından attığı pasıyla ve ikinci goldeki ustalığıyla gösterdi.

2
HOCA YENİDEN GÖZDEN GEÇİRMELİ

Maçın sonlarında yenilen golde kaleci Altay'ın yapacağı bir şey yoktu ama ön liberoların rakibe bu kadar kolay şut attırması yanlış. Hocanın bu oyun şablonunu yeniden gözden geçirmesi lazım.

1
FENERBAHÇE BİRAZ DA ŞANSIYLA KAZANDI

Bu 3 puanı Fenerbahçe biraz da şansıyla kazandı. Giresun ikinci golü hediye etmese ve penaltıyı atsa şu an Fenerbahçe'de kıyamet kopuyordu.