Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Emre Mor'dan transferi sonrası ilk açıklamalar
12
EMRE MOR, FENERBAHÇE'DE
Fenerbahçe, Fatih Karagümrük'ten Emre Mor'u kadrosuna kattığını açıkladı. Genç futbolcu, transferin açıklanmasının ardından sarı-lacivertli idareci Selahattin Baki ile birlikte kulüp televizyonuna konuştu.
11
"KOLAY BİR TRANSFER OLMADI"
Selahattin Baki: "Mutluyuz. Türk oyuncuları kadroya kattığımız zaman bu bize ekstra bir mutluluk veriyor. Bu bizim için önemli. Emre kardeşimizin hiçbir şekilde yeteneğini tartışmaya gerek yok. Büyük bir kulüp olan Dortmund'a genç yaşında imza atmış, ama o sebepten ama bu sebepten inişler çıkışlar yaşamış. Kendisinin olgun bir dönemine denk geldik. Kolay bir transfer olmadı. Sayın Başkanımız Ali Koç'a, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'ya, Emre'yi yeniden coşkulu futboluna döndüren eski kaptanımız Volkan Demirel'e çok teşekkür ediyorum. Güzel bir transfer oldu kağıt üstünde, şimdi çimlerin üstünde Emre'nin konuşması lazım."
10
"F.BAHÇE'YE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUM"
Emre Mor: "Çok gururluyum, çok büyük bir camia olan Fenerbahçe'deyim. Geçen sezona bakınca, bu sezonu çok daha büyük bir kulüpte seviye atlamış olarak düşünüyordum. Burada başarılı olmak ve Fenerbahçe’ye katkı sağlamak istiyorum. "
9
"BEKLENTİYE HAZIRIM"
Ç"ok mutluyum. Takım arkadaşlarımla beraber iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Taraftarımıza şunu söyleyebilirim, elimden gelenin en iyisini yapacağım. Benden büyük bir beklenti olduğunu biliyorum. Ben kendimi tanıyorum ve buna hazırım."
8
"BİR GERİ DÖNÜŞ HİKAYESİ OLDU"
Selahattin Baki: "Hepimiz Emre Mor ile yeni yeni tanışıyoruz. İyi kötü insan sarrafı olduk. Bir sohbetimizde kendisi bana 'Neredeyse iyi bir futbolcu olmadığıma inanmaya başlamıştım 1-1.5 sene önce' dedi. İyi ki Karagümrük'e gitti, Karagümrük ona kucak açtı, iyi ki Süleyman Hurma gibi bir başkana, iyi ki Volkan Hoca gibi bir hocaya denk geldi. Bir geri dönüş hikayesi oldu. Psikoloji çok önemli. O kadar genç yaşta herkesi kaldıramaz. Dortmund'u, ezeli rakibimizi gördü, baskı nedir gördü. Daha farklı yaşamaya başladı."
7
"HEDEFİ MİLLİ TAKIM"
Selahattin Baki: "Bu işin yüzde 70'i psikoloji. Futbolda hatalar da olacaktır. İlk hatasında bağrımıza basar, psikolojisini yükseltirsek 18'inde gördüğümüz Emre Mor'u üzerine koyarak görebiliriz. Emre Mor, hedefinin yeniden milli takıma girmek istediğini söyledi. Kendisine tam destek olacağız, taraftarımızdan da Emre Mor'a tam destek bekliyoruz."
6
"SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM"
Emre Mor: "Hislerimi anlatmak istiyorum. Performansınız yukarı çıktığı zaman, bunu erken yaşlarda ve genç bir mentaliteyle yapınca sevdiğiniz işi yaptığınızı unutuyorsunuz. Son sezonumda zorluklar da yaşasam bu zorluklardan çıkarak tekrar sevdiğim işi yaptığımı düşünüyorum. Bu her futbolcu için geçerli. Zaman alan bir periyot, zamanla aşıyorsunuz. Ben şimdi rekabete hazırım. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpteyim. Sabırsızlıkla yeni sezonu bekliyorum."
5
JORGE JESUS SÖZLERİ
Emre Mor: "Birkaç gündür Fenerbahçe'deyim. Jesus'un mizacı sert gibi görünse de sevecen ve şefkatlidir. Hoca işini ciddiye alıyor ve ne yaptığını bilen birisi. Teknik taktik anlamında ne yaptığını bilen biri. Taktik toplantılara girdiğimde şimdiden çok fazla şey öğrendim. İyi bir insan ve tecrübeli bir teknik adam. Umuyorum ki o da iyi bir iş çıkaracaktır. Bu kollektif olan çıkarılacak iş hepimizin yararına olacaktır."
4
"JESUS'TAN FAYDALANMALI"
Selahattin Baki: "İdmanlar çok sert ve çok yoğun geçiyor. Dışarıdan gördüğümüz kadarıyla son yılların en yüksek tempoda geçen idmanları. Jesus ciddi bir adam, her halinden belli oluyor. Oyuncularında birebir diyaloglarında baba üslubu var. Kendini kupalar haricinde oyuncularının da değerlerini artırmış bir hoca, kendini bu yönden de ispat etmiş birisi. Gençler iyi değerlendirmeli. Kupa hayali olan, Avrupa'da büyük kulüplerde olmak isteyenler değerlendirmeli. Kendi kişisel hayallerini gerçekleştirmek isteyenler Jesus'tan iyi faydalanmalı."
3
"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"
Emre Mor: "Hedefimiz ligde şampiyonluk. Kazanmamız gerekiyor. İyi oyunculara ve tecrübeli bir teknik adama sahibiz. Şampiyonlar Ligi'nde hedefimiz maç maç gitmek. Şampiyonlar Ligi'ni kazanacağız gibi bir cümle kuramam ama maç maç gitmek gerek, iyi oyuncularımız var. Hem ligi hem Türkiye Kupası'nı kazanacak kaliteye sahibiz."
2
"KADIKÖY İÇİN SABIRSIZIM"
Emre Mor: "Geçen sezon Karagümrük ile Kadıköy'de oynadığımızda harika bir atmosfer vardı. Bu tip büyük taraftarların önünde oynarken farklı bir hisse sahip oluyorsunuz. Kadıköy'e çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum."
1
"VOLKAN DEMİREL SÖYLEMİŞTİ"
Emre Mor: "Volkan Demirel ile Karagümrük'te yaptığımız ilk toplantıda, gelecek sezon Fenerbahçe'ye gideceğimi söylemişti. Planımız, aramızda geçen konuşma buydu. Bana bu doğrultuda inanılmaz yardımcı oldu. Benimle alakalı kulübe çok iyi şeyler söyledi. Volkan Hoca ile aramız çok iyi. Onu tanıdığım için çok mutluyum. Kendisi çok iyi bir insan."