Arama Logo

Eddie Newton: "Türkiye'de küçük dilimi yuttum"
8
EDDIE NEWTON RÖPORTAJI
Trabzonspor'da önce yardımcı antrenör olarak, sonra da geçen sezon başında teknik direktör olarak görev alan İngiliz teknik adam Eddie Newton, bordo-mavili ekipte yaşadığı şok anlarını anlattı. İşte Newton'un Trabzonspor maceraları...
7
"BAŞLARDA ŞÜPHELİYDİM"
Chelsea'deyken Trabzonspor'da çalışma şansı geldi. İlk başlarda açıkçası biraz şüpheyle yaklaştım. Çok sevdikleri bir Türk teknik adam (Hüseyin Çimşir) vardı. Beni de yabancı oyuncularla ilgilenmem için istediler.
6
"TÜRKİYE ÇOK DUYGUSAL"
Chelsea ile konuştum ve izin istedim. Hüseyin Çimşir de beni istedi, gittiğimde her şey harikaydı. Lig için mücadele veriyorduk ve şampiyonluğa uzak değildik. Sonlara doğru 1-2 beraberlik aldık ve işler Türkiye'de duygusallığa döndü. Futbol her yerde duygusal ancak aman Allah'ım, Türkiye çok duygusal. 2 maç kala başkan teknik direktörü kovdu.
5
"KÜÇÜK DİLİMİ YUTMUŞTUM"
Küçük dilimi yutmuştum. Bana göre bu hareketin hiçbir gereği yoktu. Ancak gerçekleşti ve başkan beni arayıp, 'Yarın takımın başına geçiyorsun, iki maçı da kazanmalısın' dedi.
4
"BİRLİKTE ÇALIŞTIKLARIM GİTTİ"
Şanslıyım ki ilk maçı kazanıp 2. olduk, diğerini kazanıp kupa aldık. Çok hoşuma gitmişti. Sonra başkan beni teknik direktör olarak göreve getirdi. Ancak birlikte çalıştığım grup gitmişti.
3
"GELENLER İYİ DEĞİLDİ"
5-6 iyi oyuncuyu kaybettik. Başkanın gelen oyuncular üzerinde gerçek bir kontrolü yoktu ve bu benim düşüncem, gelen oyuncular yeterince iyi değildi.
2
"YAPILANDIRMAYI BİTİREMEDİK"
Bu oyuncularla elimden geleni yaptım ve bazı genç oyuncuları geliştirmeye çalıştım ama zordu. 7. hafta sonunda başkan beni de kovdu, maalesef başladığımız yeniden yapılanmayı gerçekleştiremedik.
1
"ZAMANLA ÖĞRENİYORSUN"
Bizden, hiçbir şey yokken bir şeyler inşa etmemiz istendi. Bu zorluydu ancak zamanla öğreniyorsun. Futbol dünyasını, işlerin nasıl gittiğini öğrendim. Bir dahakine her şeyi daha iyi biliyor olacağım.