Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Diawara, Galatasaray için 1 adım önde!

Ön libero transferi doğrultusunda birçok menajerle çalışan ve aynı anda çok sayıda görüşme gerçekleştiren Galatasaray'da, Amadou Diawara ismi bir adım öne çıkmış durumda...
7
GALATASARAY İÇİN 1 NUMARA: DIAWARA

Transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray, 6 numara arayışında da mutlu sona çok yaklaştı. Orta sahadaki defansif problemi çözmek adına birçok menajerle temas kuran ve çok sayıda oyuncuyla aynı anda masaya oturan Sarı-Kırmızılılar, rotayı son olarak Amadou Diawara'ya çevirdi.

6
TORRENT ARAYINCA İŞLER DEĞİŞTİ

Fanatik'ten Metin Karabaş'ın haberine göre; Kadro dışı kaldığı Roma'dan ayrılmaya karar veren ve teklifleri değerlendirmeye alan 24 yaşındaki futbolcu, ilk temaslar sırasında Türkiye'ye gelme fikrine sıcak bakmasa da Domenec Torrent'in bizzat kendisini aramasıyla düşüncesini değiştirdi.

5
DIAWARA 'TAMAM' DEDİ

Gelinen noktada Gineli futbolcuyla ilgili bir sorun bulunmadığı, Galatasaray ile Roma'nın anlaşması halinde transferin gerçekleşeceği öğrenildi.

4
SON TARİH: 2 ŞUBAT

Sarı-Kırmızılı kulübün Roma ile görüşmeleri devam ediyor. Diawara'yı da UEFA listesine yetiştirmek isteyen Galatasaray Yönetimi'nin, 2 Şubat'a kadar temasları sonlandırması gerekiyor.

3
SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALAMA

24 yaşındaki orta saha oyuncusunun satın alma opsiyonuyla kiralanması için çalışılıyor. Kiralık süresinin yarım sezon yerine 1.5 sezon olma ihtimali de seçenekler arasında.

2
DETAYLAR NETLEŞECEK

Opsiyon bedeli, zorunlu olup olmayacağı, ödeme takvimi gibi detaylar ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

1
36 MİLYON EURO ÖDENDİ

Henüz 24 yaşında olmasına rağmen şu ana kadar 3 farklı kulüp, Diawara'nın bonservisine tam 36 milyon Euro ödedi. İtalyan kulübü San Marino'da yıldızını parlatan Gineli futbolcu, 2015'te 600 bin Euro'ya Bologna'ya imza attı. Sadece 1 yıl sonra Napoli'nin 14.5 milyon Euro ödeyerek renklerine bağladığı Diawara, Serie A'da kalitesini kanıtlamayı başardı. Napoli'deki 3 yıllık performansı, onu 21 milyon Euro'ya Roma'ya taşıdı. Ancak Jose Mourinho'nun imzası, Diawara'nın Roma'daki kaderini değiştirdi. Portekizli hocayla yıldızı barışmayan genç oyuncu, sezon içinde kadro dışı kalınca ayrılık kararı verdi.