Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Cemal Ersen: "Büyükekşi enkaz devraldı"
6
CEMAL ERSEN'İN SÖZLERİ

Milliyet yazarı Cemal Ersen, futbol gündemine dair çok çarpıcı yorumlarda bulundu. İşte Ersen'in sözleri...

5
"BÜYÜKEKŞİ ENKAZ DEVRALDI"

"Büyükekşi hakemlik konusunda enkaz devraldı. Paramparça olmuş bir camia var. Hakemi, gözlemcisi, yöneticisi tedirgin. Geçmişteki küskünlükler, hesaplaşmalar geçiyor zihinlerinden. Kirlilik buradan başlıyor. Hele son bir yılda yaşananlara bakınca, bazı insanları yanlış tanıdığım için üzülüyorum."

4
"UEFA GERÇEĞİ VAR"

"Bu ülkede çok değerli ve donanımlı hakem hocaları var. İllaki düzeni değiştirecek ve adaleti sağlayacak insanlar bulunacaktır. Zaman ve takvim daralıyor. Ortaya bazı isimler atılıyor. Hepsine saygım var. Lakin bir de FIFA gerçeği var."

3
"BAZI İSİMLER ELENİYOR"

"Üye ülke federasyonlarına 17 Eylül 2020 tarihinde gönderilen talimatta şöyle deniyor: “Hakem komitesi (MHK) sadece eski hakemlerden başkan, asbaşkan ve yeteri sayıda üyelerden oluşmalıdır.” Sanırım bu durumda bazı isimler eleniyor."

2
"AMAN DİKKAT SAYIN BÜYÜKEKŞİ"

"Bu arada gerçeklerin peşinde koşanları tenzih ederek söylüyorum; “asli sorumluluklarını unutan” yazılı ve görsel medya da, Türk hakemliği için tehlikedir. Elini verirsin kolunu, hatta makamını kaybedersin!"

1
"HAKEMLERDEN MAL BEYANI İSTENECEK"

"Son olarak; TFF bazı kuşkuları olduğu için hakemlerden mal beyanı isteyecekmiş. Katılıyorum. Kamu görevi yapan herkes beyan vermeli. Gazeteciler de öyle. Malum kısıtlı imkanlarla çalışıyoruz, son 20 yılda neler edinmişiz bilinmeli! (Bu yazı baskıya girdiği ana dek MHK Başkanı açıklanmamıştı.)"