Arama Logo

Çarpıcı yorum: "Alex olsa Arda oynardı"
5
FENERBAHÇE'DE ARDA GÜLER TARTIŞMASI

Sabah yazarları "Arda Güler ilk 11'de oynarsa Fenerbahçe'yi uçurur mu?" sorusuna yanıt aradı.

4
"HOCA ARDA GÜLER'İ ANLAYACAK"
GÜRCAN BİLGİÇ: İşler çıkmaza girdiğinde bir kurtarıcının peşine düşülür. Fenerbahçe, Dünya Kupası öncesinde her maç bir-iki oyuncusunu parlatıyordu. Tüm takım performans krizi içinde. Arda Güler'in ekstra yeteneklerini görenler de sahada istiyor onu. Ama şampiyonluk yükü 17 yaşındaki bir oyuncunun omuzlarına verilmeli mi? Sanıyorum Jesus bunun farkında. Daha önce "Ocak'tan sonra Arda ilk 11'in parçası olur" dedim. Sistem ile çözemiyorsanız, yetenek ile farklılaşırsınız. Hoca bunu anlayacak.
3
"ARDA FARK YARATABİLİR"
ALİ GÜLTİKEN: Hiçbir futbolcu tek başına her şeyi yüzde 100 değiştiremez ama fark yaratabilir. Arda da böyle bir oyuncu. Görev yaptığı anda hem kendi oynayabiliyor hem de takımını oynatabiliyor. Bu çok önemli bir özellik. Süre aldığı bölümlerde bunu her seferinde tekrar ettiği için doğal olarak taraftar da onu daha fazla sahada görmek istiyor.
2
"FUTBOLUN RUHUNDA VAR"

ALİ GÜLTİKEN: F.Bahçe'nin elinde ciddi bir kadro derinliği olduğunu görüyoruz. Jesus, her şeye rağmen kadroyu oldukça iyi kullandı ama futbolun ruhunda var; biraz geriye düştüğünüzde Arda gibi birçok konu tartışmanın merkezine oturur. Bunlar son derece doğal. Bu yaşanan tartışmalar, F.Bahçe'nin şampiyonluk dışındaki herhangi bir derecede ne kadar derin bir noktaya gideceğinin de göstergesi.

1
"ALEX OLSA ARDA OYNARDI"
LEVENT TÜZEMEN: Arda Güler, bugün Barcelona'nın oyuncusu olsa Xavi onu ilk 11'de oynatır. Arda'nın mükemmel bir oyun görüşü var. Top tekniği çok yüksek ve arkadaşlarına müthiş paslar atıyor, sürekli koşu halinde olduğu için kolay tutulamıyor. Arda'nın F.Bahçe'deki en büyük şanssızlığı; Hagi ve Alex gibi bir lider oyuncuya sahip olmaması. Alex, Arda'yla oynasaydı Jorge Jesus'a, "Bu oyuncuyu ilk 11'e koy hocam" derdi. Nedense Jesus, bu cesareti gösteremiyor. Son Ümraniyespor maçında Arda sahada olsaydı Crespo ve İrfan Can'dan çok daha faydalı ve etkili olurdu.