Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

"Bir golcü bin ayıbı örter, ligi sallar"
8
TURGAY DEMİR'DEN BEŞİKTAŞ ANALİZİ
Spor yazarı ve yorumcusu Turgay Demir, Beşiktaş'ın transfer politikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demir, golcü transferinin önemine dikkati çekerken, Wout Weghorst'un Süper Lig'de damga vuracağı görüşünü paylaştı. Turgay Demir'in Fotomaç Gazetesi'ndeki yazısınının tamamını gazeteyi alarak okuyabilirsiniz. İşte Demir'in analizi:
7
"HERKES TERLEYECEK"
Transfer anlamında Haziran ayı, tıpkı İstanbul'un havası gibi parçalı bulutlu geçti diyebiliriz. Temmuz'da ise hem başkanlar, hem futbolcular, hem de taraftarlar sular-seller gibi terleyecekler diyebiliriz.
6
GOMEZ, FALCAO, SAMATTA!

Bilen bilir, bu satırların yazarının futbol kitabının ilk sayfasında kocaman harflerle GOLCÜ kelimesi yazar. Atan ve tutan iyi olacak masalı da kesmez beni; golcün sağlam olacak, asıl önemli olan budur.

5
BÜYÜK KULÜPLERİN GOLCÜ PROBLEMİ...
Fenerbahçe'nin dört sezondur yaşadığı sıkıntıya bakın, Galatasaray'ın Gomis'i gönderdikten sonra yaptığı transferleri Diagne'yi, Falcao'yu, Mohamed'i hatırlayın, Beşiktaş'ın Gomez'li ya da Aboubakar'lı kadrolarının neler yaptığını düşünün ve onlarsız kadrolarla ne sıkıntılar yaşadığını hatırlayın. Aynı şekilde Fenerbahçe'nin yıllardır Samatta, Valencia, Berisha derken nasıl gol problemi yaşadığını not alın bir yerlere…
4
BİR GOLCÜ BİN AYIP ÖRTER

Futbolu bilen için sözü uzatmaya gerek yoktur da, bir türlü öğrenemeyenler için böyle detaylı tanımlamalara gerek var. Bu vesileyle tüm başkan, yönetici ve teknik adamlara sesleniyorum; sizi kaleci ya da stoper kurtarmaz, golcü kurtarır. Bir golcü bin ayıp örter!

3
"GOLCÜSÜ OLMAYAN HER GÜN AĞLAR"
Stoperi olmayan bir gün ağlar, golcüsü olmayan her gün ağlar. Benim bakışım bu, başkaları başka türlü bakar ona da saygı duyarım. Bize düşen kendi bakışımızla olayları yorumlamak. Öyleyse devam edelim.
2
"WEGHORST LİGİ SALLAR"

Golcü dediğimiz oyuncu tarih boyunca hep çok önemli olmuştur, bugün ise diğer mevkilerdeki oyuncular arasında pek fazla fark kalmamış olması golcüleri çok daha farklı bir yere taşımaktadır. O sebeple başta Beşiktaş olmak üzere tüm kulüplerin yapmaları gereken en önemli hamle işin bu tarafını çözmektir.

1
ISMAEL'İN SİSTEMİNDEKİ YERİ...
Beşiktaş, Weghorst'la derdine derman buldu gibi. İş ıslak imzaya kaldı, o da bugün-yarın atılır. Hollandalı golcü, Valerien İsmael'in sisteminde de çok önemli bir rol üstlenecektir ama yarın bir gün sistem ya da hoca değişse bile Beşiktaş'ın en etkili silahı olmaya devam edecektir.