Arama Logo

Bilal Meşe: "Beşiktaş'ın tutunacağı tek dal kaldı"
8
BİLAL MEŞE'NİN AÇIKLAMALARI

Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Ajax'a 2-1 yenildiği maç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

7
HER FUTBOLCUNUN RÜYASIDIR

Şampiyonlar Ligi, her takımın, her futbolcunun adeta rüyasıdır. Çünkü birçok açıdan önemli bir vitrindir. Hem şöhret, hem de para kazanma adına önemli bir kulvardır. Başka ülkelere, başka takımlara kanat çırpma adına da büyük bir fırsattır. Sadece bunlar mı?

6
KARTAL'IN HESABI ÇARŞIYA UYMADI

Bu kulvarda alacağınız her puan takımınıza para olarak döndüğü gibi, ülkenize de puan anlamında katkı sağlıyor. Yönetim kesenin ağzını açtı, nokta atışı transferlere imzasını attı. Ne var ki, bu kulvarda Kartal’ın hesabı hiç çarşıya uymadı, rakiplerden çok sakatlıklarla boğuştu, ‘misafir’ olmaktan öteye gidemedi, iç hatlara dönüş yaptı!

5
TAM BİR PRESTİJ MAÇI

Bu kulvarda kalan tek maç, B. Dortmund... Tam bir prestij maçı... Dortmund ikinciliği kovalıyor, bizi de açıkçası hiç ilgilendirmiyor! Geriye ne kalıyor Kartal adına? Tabi ki futbol oynamak ve Alanyaspor yenilgisini taraftarına unutturmak.

4
LARİN NİHAYET ASIL YERİNDE

Sergen hoca, takımın on birinde değişimine gitmiş, Welinton ile Atiba’yı yedeğe, Larin’i de nihayet asıl yerine çekmiş. Futbol mu? Bir Alanya maçını anımsıyorum, bir de bu karşılaşmaya bakıyorum. İlk yarıda iştahlı, baskılı üreten, atan ve kaçıran Kartal vardı sahada! Yani biraz olsun top oynayan bir ekipten söz ediyoruz, önemli olan da bu değil miydi zaten? Sanırım Sergen Hoca’nın ‘zılgıtı’ ve de ‘revizyonu’ işe yaramış!

3
TAŞLARI YERİNDE KULLANDI

Sadece uyarı değil, taşları da yerinde kullandı Sergen Hoca. Nitekim o baskı penaltıyı da birlikte getirdi. 22’de atışı Ghezzal, kullandı, şık bir vuruşla Kartal’ı öne geçirdi. Dakika 42... Ahhh Larin Ahhh... Ne güzel forvete döndün, o fırsat kaçar mı kardeş? Karşı karşıyasın, niye fanteziye kaçarsın! Kaçırdığın gibi, net pozisyon üretecek pasları da kullanamadın, özellikle ikinci yarıda!

2
BEŞİKTAŞ KOLAY GOL YİYOR

Beşiktaş’ın gerek iç hatlarda, gerekse bu kulvarda yediği gollere bakar mısınız? Olacak iş değil... Haller’in skoru eşitleyen 54. dakikadaki golü buna en sıcak örnektir. Rakip, öyle rahat gole gitti ki, ne karışanı ne de engel olanı var! Kuşkusuz bu gol, lideri de motive etti, baskısını artırdı. Nitekim 69’da duran toptan yine Haller’le öne geçti.

1
KARTAL'IN TUTUNACAK TEK DALI KALDI

Valla, Kartal prestij maçında puan anlamında ‘siftah’ yapamadı, ama lider karşısında da fena oynamadı, en azından iyi mücadele etti. İşin özeti, bu kulvarda fişi çeken Kartal’ın tutunacağı tek dal kaldı, o da Süper Lig...