Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Beşiktaş'ta gündem Emirhan İlkhan
8
"PARA DEĞİL, HAYALLERİM İÇİN"

"Hayallerim var" diyen Emirhan transfere nokta koymak için İtalya’da. Emirhan hayallerinin peşine giderken, Beşiktaş kalmayı reddeden oyuncudan gelecek 4.5 milyon Euro’yu kar olarak görüyor. Ancak "gitmesiydi" tartışmaları da sürüyor. Genç futbolcu da para için değil, hayalleri için Avrupa'ya transfer olduğunu söyledi.

7
GÜNDEM EMİRHAN İLKHAN

2022-23 sezonunun ilk maçına çıkacak olan Beşiktaş’ta gündem Kayserispor maçından çok Emirhan İlkhan. Siyah beyazlı yönetimin takımda kalması için yaptığı girişimleri kararlı bir şekilde geri çeviren genç futbolcu, sözleşmesindeki 4.5 milyon Euro’luk çıkış maddesini kullanarak kendisini transfer etmek isteyen Torino için sağlık kontrolünden geçmek üzere cuma günü İtalya’ya gitti.

6
OYUNCU MU, KULÜP MÜ HAKLI

Beşiktaş cephesi kalması için büyük çaba sarf ettiklerini ve kimseyi zorla takımda tutamayacaklarını belirtirken bedava gitmesindense 4.5 milyon Euro kazandırmasının önemine vurgu yapıyor. Oyuncu ise hayallerinin peşinden gitmesi için kendisine izin verilmesini istiyor. Peki kim haklı? Hem konunun taraflarına hem de camianın önde gelen isimleri konuştu.

5
"TÜM İMKANLARI KULLANDIK"

Ahmet Nur Çebi: "Beşiktaş’ın altyapısından yetişen değeri olarak tüm imkanları kullandık. 'Hayallerim var' deyip, tüm yetkinin menajerinde olduğunu belirterek, görüşmeleri kesti. Hatta, Torino’nun önerdiği ücreti önerdik. Kabul etmedi. Kendisini yetiştiren altyapı hocalarının telefonlarını açmadı. Beşiktaş’ta kalmak istemeyene biz 'Dur' diyemeyiz. Bunlar genç oyuncular. Yolu açık olsun. Taraftarlarımız unutmasın, son 20 yılda Atınç’tan sonra Rıdvan, Emirhan satıldı. Başarılı olup Beşiktaş’ı, ülkemizi gururla temsil etsinler."

4
"BİR ŞEY SÖYLEMEM ZOR"

Sergen Yalçın: "Çok fazla bir maç oynamamış. Bir şey söylemem zor."

3
"KALMAK İSTEYENİ TUTAMAYIZ"

Önder Karaveli: "Emirhan İlkhan konusuyla ilgili olarak başkanımız Ahmet Nur Çebi ve sportif direktörümüz Ceyhun Kazancı gerekli açıklamaları yaptı. Hayırlı olsun. Başkanımızın dediği gibi, kalmak istemeyen kimseyi tutamayız."

2
"KULÜP DE FUTBOLCU DA KENDİSİNE GÖRE HAKLI"

Emrah Bayraktar: "Emirhan İlkhan grubunu 11 yaşından itibaren çalıştırmaya başladık. Kulüp ve futbolcu kendine göre haklı. Ben bu gençleri Avrupa’da turnuvalara götürdüm. Avrupa’yı oralarda tanıdılar. Arkadaş edindiler. Kulüp 15 yaşından itibaren oyuncuları profesyonel yapmalı. Yoksa bir menajer gelir oyuncuları götürür."

1
"PARA ÖNEMLİ DEĞİL"

Emirhan İlkhan: "Beşiktaş ile yıllık 4.5 milyon TL ile anlaşma yaptık. Menajerim geçen yıl yurt dışından teklifler geldiğini söyledi. Benim için para önemli değil. Başkan ve yönetim benim için her türlü fedakarlığı yaptı. 5 yıllık anlaşma yapmıştık. Fakat yurt dışından teklif gelmesi halinde menajerim 4.5 milyon Euro madde koyulmasını rica etti. Başkan Ahmet Nur Çebi’den de beni bırakmasını istedim. Avrupa’da hayallerim var. Bu nedenle ayrıldım. Beşiktaş’ın kalbimde ayrı yeri var."