Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Beşiktaş'ta Dele Alli'ye lisans şoku
5
DELE ALLI BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI

Beşiktaş’ta sezon başında Everton’dan büyük umutlarla kiralanan Dele Alli’nin takımdaki geleceği henüz netlik kazanmadı. Dünyaca ünlü İngiliz yıldız forma giydiği toplam 8 maçta 2 gol atarken, orta alandaki performansıyla beklentileri tam olarak karşılayamadı.

4
SON KARAR GÜNEŞ'İN

Siyah-beyazlı teknik heyet bir aylık hazırlık sürecinde Dele Alli’yi yeniden ayağa kaldırmaya çalışacak. Teknik Direktör Şenol Güneş, 26 yaşındaki oyuncuya hazırlık maçlarında ve Dünya Kupası’ndan sonra oynanacak lig karşılaşmalarında form durumuna göre şans tanıyacak.

3
KADRODA YER BULMASI ZORLAŞACAK

Sezon sonuna kadar geçerli sözleşmesi bulunan Dele Alli bulduğu şansları iyi değerlendirirse takımda kalacak. Aksi halde İngiliz futbolcunun kadroda kendine yer bulması bir hayli zorlaşacak.

2
LİSANSI ÇIKARILMAYABİLİR

Siyah-beyazlı teknik heyet, performansını artıramaması halinde sezonun ikinci yarısı için Türkiye Futbol Federasyonu’na verilecek A takım listesine Delle Alli’nin ismini yazmayabilir.

1
EVERTON'A DÖNEBİLİR

Buna göre deneyimli futbolcu listede yer almazsa sezonun ikinci yarısında oynanacak maçlarda forma giyemeyecek. Bu durumda kiralık sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedilmesi ve Dele Alli’nin Everton’a geri dönmesi de gündeme gelecek. (Milliyet)