Arama Logo

Beşiktaş - Giresunspor: 11 şifre
12
BEŞİKTAŞ-GİRESUNSPOR: 11 ŞİFRE

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Beşiktaş ile Giresunspor karşı karşıya geliyor. Maç öncesi dikkat çeken istatistikler şöyle;

11
BEŞİKTAŞ, 48 YILDIR GİRESUNSPOR'A KAYBETMİYOR

Giresunspor ile oynadığı son sekiz Süper Lig maçını kaybetmeyen Beşiktaş (5G 3B), son yenilgisini rakibine gol atamadığı son karşılaşmada aldı (Mayıs 1973'te 0-1).

10
GİRESUNSPOR'UN ZOR DEPLASMANI; BEŞİKTAŞ

Giresunspor'un Süper Lig tarihinde puan alamadan en fazla konuk olduğu rakibi Beşiktaş (6M).

9
GİRESUNSPOR'A KARŞI 10 GALİBİYET

Beşiktaş'ın evinde her maçta mağlup ettiği takımlar arasında Giresunspor'dan daha fazla ağırladığı tek ekip Altınordu (10G).

8
BEŞİKTAŞ 'YENİ'LERE ZORLANIYOR

Süper Lig'e o sezon yükselen takımlara rakip olduğu son üç maçın ikisini kaybeden Beşiktaş (1B), daha önceki 19 karşılaşmada tek yenilgi almış (16G 2B) ve maç başına 3.8'lik gol ortalaması yakalamıştı (toplam 72 gol).

7
GİRESUNSPOR'UN 45 YILLIK İSTANBUL HASRETİ

Mayıs 1976'daki 3-1'lik Galatasaray galibiyetinden bu yana İstanbul takımlarına rakip olduğu hiçbir Süper Lig maçını kazanamayan Giresunspor (2B 7M), bu sezon oynadığı üç karşılaşmayı da ikişer gol yiyerek kaybetti.

6
17 YILDIR ÜST ÜSTE 4 YENİLGİ YOK
Son üç Süper Lig maçından puansız ayrılan Beşiktaş, Nisan-Mayıs 2004 arasından (Mircea Lucescu) bu yana üst üste dört yenilgi almıyor. Evinde oynadığı son karşılaşmayı da kaybeden siyah-beyazlı ekip, seyircisi önünde en son Nisan 2012'de üst üste iki maçı puansız geçti (Carlos Carvalhal & Tayfur Havutçu).
5
GİRESUNSPOR'UN DEPLASMAN SERİSİ

Süper Lig'de çıktığı son üç deplasman maçını kaybetmeyen Giresunspor (1G 2B), öncesindeki 18 karşılaşmada galip gelememişti (2B 16M).

4
DİKKAT ÇEKEN DETAY: KAFA GOLÜ
Bu sezon Süper Lig'de kafa golü atamayan iki takımdan biri Giresunspor (İstanbul Başakşehir ile birlikte). Beşiktaş ise geride kalan 13 haftada sadece Antalyaspor'a bu şekilde gol izni verdi (Veysel Sarı).
3
LARIN'İN HEDEFİ TALISCA

Beşiktaş'ın Süper Lig'de attığı son üç golü kaydeden Cyle Larin, Talisca'dan (Ocak 2018) bu yana siyah-beyaz formayla tek sezonda 4+ gollük seri yakalayan ilk isim olmak istiyor.

2
GİRESUNSPOR'UN %50'Sİ: DIABATE

Bu sezon Giresunspor'un Süper Lig'de attığı gollerin yarısını kaydeden Fousseni Diabate (4/8), bu gollerin üçünü penaltı noktasından buldu.

1
SERGEN YALÇIN'IN SERİSİ
Süper Lig'e o sezon yükselen takımları konuk ettiği son iki maçı kazanamayan Sergen Yalçın'ın kariyerinde bu şekilde daha uzun sadece bir seri var (Nisan-Ağustos 2015 arasında Sivasspor'un başında 3 maç).