Arama Logo

beIN Trio'dan Mete Kalkavan yorumu
4
İŞTE TARTIŞILAN POZİSYONLAR
beIN Sports 1'de yayınlanan beIN Trio programında eski hakemler Lale Orta, Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım tartışmalı pozisyonların değerlendirmesini yaptı.

* Pozisyon fotoğrafları beIN Sports 1'den alınmıştır.
İŞTE TARTIŞILAN POZİSYONLAR
3
38. DAKİKA HANOUSEK'İN ELİNE ÇARPAN TOP

Deniz Çoban: "Benim açımdan çok net. Bir oyuncu topla oynamak için elini uzatırsa penaltı. Eğer değilse değildir. Çok kısa mesafeden ayağından seken top eline geldiği için

Bülent Yıldırım: "Bu bir sekme, kendini ayarlamış şekilde müdehale yapmıyor. Bu kol doğal mı, yoksa açılmış ve risk alınmış bir bloklama mı? Bunları sormalıyız. Bu doğal bir konum değil. VAR ile penaltı kararı doğru"

Lale Orta: "Sekerek geliyor, bilerek oynamıyor ama ayağına çarptıktan sonra sekerek eline çarpıyor. Elleri açık olduğu ve doğal konumda olmadığı için penaltı doğru"

38. DAKİKA HANOUSEK'İN ELİNE ÇARPAN TOP
2
58. DAKİKA TREZEGUET'NİN KOLUNA ÇARPAN TOP

Deniz Çoban: "El doğal konumunda ama oyuncu topla oynamak isterken topu ıskalıyor. O top da gelip koluna çarpıyor. Asla penaltı değil"

Bülent Yıldırım: "Bu top, oyuncu topla oynamayı başaramadığı için koluna çarpıyor. Penaltı ihtimalinden bahsedemeyiz"

Lale Orta: "Futbolda kolunu büyüttükten sonra küçültmüş. Doğal bir pozisyon, devam kararı doğru"

58. DAKİKA TREZEGUET'NİN KOLUNA ÇARPAN TOP
1
90+8. DAKİKA BARTRA'NIN GOLÜ

Deniz Çoban: "Öncesindeki taçta top çok geri alınmış, tacın tekrarı gerekli. Maxi Gomez orada topla oynamak için bir hamle yapmıyor, rakibini gözetip hamle yapıyor. Net bir faul yapılıyor G.Antepli oyuncuya. Gol iptal edilmeliydi"

Bülent Yıldırım: "Benim görüşüme göre golün iptali olmalıydı. Maxi Gomez'in Jevtovic'e profesyonelce yaptığı bir faul var. Topla alakası olmadan rakibine faul yapıyor"

Lale Orta: "Ben de Maxi Gomez'in topla oynamaya niyeti olmadan rakibini kestiğini düşünüyorum. Hakemin faul kararı vermesi gerektiğini, golün iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum"

90+8. DAKİKA BARTRA'NIN GOLÜ