Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Bafetimbi Gomis'ten derbi itirafı!
5
GOMIS'TEN AÇIKLAMALAR

Galatasaray'ın yıldız ismi Bafetimbi Gomis, Fransız basınına açıklamalarda bulundu.

4
"KAYBEDECEK BİR ŞEY YOK"

Gomis, devre arasında Galatasaray'a geri dönmesiyle ilgili, "Artık kaybedecek çok bir şeyim yok. Kariyerimin sonuna geldim. Bu süreçten sonra zevk kavramı önemli. Futboldan keyif almak daha önemli bir şey." dedi.

3
"TUTKUYLA YAŞAMAK GEREKİYOR"

Açıklamalarına devam eden golcü isim, "Her sabah çantamı alıp antrenmana gitmek biraz ağır gelmeye başladı. Özellikle bu salgın ve savaş zamanında. Futbolcular, kendine ben özel biriyim diyecek kadar zeki olmalı. Giydikleri formanın bir önemli yok, futbol tutkusuyla mutlu olmak gerekiyor." şeklinde konuştu.

2
"F.BAHÇE VE BEŞİKTAŞ GERÇEK DERBİ"

Türkiye'deki atmosfere değinen tecrübeli futbolcu, "Fenerbahçe ve Beşiktaş derbileri, gerçek derbi. İyi sonuç aldığımızda o hafta muazzam geçiyor. Türkiye'deki atmosferi, başka yerde bulamazsınız. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, Avrupa'nın en güçlü atmosferlerine sahip. 3 büyüğün de stadyumu kaynayan kazanlara benziyor ve çok fazla gürültü çıkıyor." diye konuştu.

1
"FUTBOLDAN ÖNEMLİ BİR ŞEY YOK"
Türkiye'de futbola Avrupa'ya göre farklı bir önem verildiğini söyleyen Gomis, "Fransa'da Geoffroy-Guichard ve Veledrome'de stadyumundan etkilendim. Fransa'da iki tribün var, gerisi VIP. Türkiye'de ise tüm tribünler tezahürat yapar. Aradaki fark bu. Şehirde dolaştığınızda futbola olan tutkuyu hemen anlarsınız. Türkiye'de futboldan daha önemli bir şey yok. Avrupa'da böyle değil." sözlerini kullandı.