Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Aykut Kocaman'dan Ali Koç ve Alex açıklaması!
18
AYKUT KOCAMAN'DAN FLAŞ SÖZLER
Fenerbahçe, Konyaspor ve Başakşehir'in eski teknik direktörü Aykut Kocaman, Tivibu Spor'da açıklamalarda bulundu
17
"SIKINTILI BİR DURUMA GİDİYOR"

"Türk futbolu çok sıkıntılı bir duruma doğru gidiyor. Hala ders alınmıyor yaşananlardan. Herkes anlık çözümler, algılar üretmeye çalışıyor. Başkanından, medyasına herkes..."

16
"RAKAMLAR ÖNEMLİDİR"
"Ne Valbuena, ne Alex ne de herhangi bir oyuncu ile ilgili olarak. Bireysel anlamda, duygularımın getirdiği olumsuzluklar hareket etme tarafım hiç olmadı. İşin sportif tarafına gelirsek de, rakamlar önemlidir."
15
"ÇETE TARAFINDAN SÜREKLİ YAPILACAK"
"Rakamlar da ortada. Alex konusunda benim birkaç cümlem olsa da, bana yapılanlar yaygın, organize bir çete tarafından sürekli devam edecek. Bir anlamı olmadığını biliyorum. Sorduğunuz için söylüyorum."
14
"BÖYLE BİR ŞEY NASIL OLABİLİR?"
"Alex en fazla benim zamanımda oynamış. En çok gol, dakika, maç sayısı benim dönemimde olmuş. Benim art niyetim olsa, böyle bir şey nasıl olabilir?"
13
"KONUŞMAK BİLE İSTEMİYORUM"
"Bunların hepsi gerçekten organize bir çete tarafından, çok organize olduklarını düşünüyurum, çok planlı sürekli ortaya getiriliyor. Bunlara cevap vermek istemiyorum. Bunlar hakkında konuşmak da istemiyorum, ama şu an laf lafı açtığı için birkaç bir şey söylemek istedim."
12
"VALBUENA İÇİN DE GEÇERLİ"
"Valbuena için de geçirli bunlar. Transferini ben istedim. Bireysel becerisi yüksekti, 2017-2018 sezonunun ilk 11 haftasında takıma en çok katkı sağlayan oyuncuydu. 11. haftadaki Osmanlıspor maçından sonra ben ayrıldım ve geri döndüm. Sonra kalan 23 haftada bütün antrenörlerin istediği şey uyumlu bir takım yaratmaktı."
11
"YİNE DOĞRU RAKAMLARA GELDİ"
"Uyumlu takım parçası haline geldi Valbuena, ondan sonraki yıl ne oldu? Olympiakos'ta ne oldu? Çok uzun yıllardır çalıştırıcı zaman zaman ihtiyacı olduğu zamanda oynatarak, yine doğru rakamlara doğru geldi. "
10
"AYNI ŞEYLERİ YAŞAYACAK"
"Bizim işimiz oyuncularımızdan ve takımımızdan en yüksek uyumu sağlamaya çalışmak. Bu uyumun içinde bazen Alex olabilir, bazen olmayabilir. Şimdi antrenörlük yapıyor, aynı şeyleri yaşayacaktır. Valbuena yarın diğer tarafa geçince o da aynı şeyleri yaşayacak. Bir reaksiyon göstermişti, yarın onun oyuncuları da ona reaksiyon gösterecek."
9
"BİZİM İŞİMİZ..."
"Bizim işimiz, insanlara zarar vermek değil. Bize güvenen, Fenerbahçe özelinde söylüyorum, milyonları ilgilendiren, çok büyük bir kulübün teknik direktörlüğü verildiği zaman milyonlarca insanı mutlu etmek için çaba göstermektir."
8
"BU ŞEKİLDE BAKIYORUM"
"Bu arada ne Aykut'un kaprisleriyle ne başkasının davranışlarıyla uğraşacak hiç hal yok. Ben olaylara bu şekilde bakıyorum."
7
"ALEX KULLANILIYOR"
"Ben Alex'in biraz organize durum tarafından kullanıldığını düşünüyorum. Alex'in böyle bir insan olduğunu düşünmüyorum. Bana bugün sorarsanız, ben yine aynı şeyleri söylüyorum. Ben 0-0 biten Konyaspor - Fenerbahçe maçından sonra da söyledim. Alex'in stada geldiği maç. Biz karşı karşıya gelirsek bundan Fenerbahçe'nin ne kazancı olacak. Fenerbahçe'nin ana sorunu bu değil. Fenerbahçe'nin ana sorunu şu an Fenerbahçe'yi oluşturan ana dinamiklerin birbirine karşı olması şu an. Fenerbahçe'nin kendisini güç haline getiren dinamikleri artık birbirine iş birliği yapmaya ihtiyacı var. En büyük problemi var. Bu olmadığı sürece sıkıntılar devam edebilir."
6
"F.BAHÇE'YE KAZANCI NE?"
"Alex ve Aykut Kocaman'ı karşı karşıya getirmenin Fenerbahçeliler açısından baktığın zaman Fenerbahçe'ye ne gibi kazancı olabilir? Ben bu denklemin tamamen dışında yaşayan bir insanım. Bunu yaratmaya çalışanlara prim vermemek için tamamen kendi dünyasında yaşayan, hiçbir şeye karışmayan bir insanım."
5
"ACAYİP ŞEYLER"
"Başkanın ben ayrıldıktan sonraki süreçte benimle ilgili yaptığı şeyler. İnsanın çok ağırına gidiyor. Acayip şeyler. Komik demeyeceğim ama acayip şeyler. Kendi halinde yaşayan bir insanım. Bu denklemde de camia zarar görmesin diye hiçbir şeye karışmadan yaşayan bir insanım. "
4
"BİR GÜRUH VAR..."
"Beni Alex ile ya da herhangi birini başka birisiyle çarpıştırmanın bir anlamı yok. Bunu yapanların, Fenerbahçe'nin dinamiklerinin biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Fenerbahçe'nin esas çıkış yeri burası. Sahada oyuncular oynar-oynamaz bunlar talih, işin ikinci tarafı. Esas tarafı sürekli kulübü karıştırmaya çalışan bir güruh var, bundan haz ve güç alan, buraya sorun bulamadıkça Fenerbahçe, aynı sorunları yaşama ihtimali ne yazık ki gözüküyor."
3
"BU DENKLEMİN İÇİNDE YOKUM"

"Başkan Ali Koç, yeni sezonda sizinle teknik direktör veya sportif direktör olarak çalışmak isterse ne dersiniz?

Aykut Kocaman: "Fenerbahçe'deki bu denklemin içinde yokum."

2
"7. ŞAMPİYON ÇIKABİLİR"

Aykut Kocaman: "Ekonominin yarattığı tahribat büyük takımların yöneticilerini olumsuz etkiledi. Karar verme konusunda problemleri var. Allah korusun ama büyük takımlarımız küme düşmeyle ilgili sorun yaşayacaklar gibi görünüyor. Ligde 7. şampiyon da çıkabilir."

1
"AVRUPA'DA ÇALIŞMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

"Avrupa'dan teklif almadım. "Avrupa'da çalışmayı düşünüyor musunuz?" sorusunun cevabını anlatması çok uzun bir süreç. Kısa ve kestirme olarak konuşayım, hayır. Ancak kendi içinde nedenleri var."