Arama Logo

Avrupa Süper Ligi'ne piramit modeli: Türk takımlarına davet
6
YENİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Futbol dünyasını ayağa kaldıran ve proje aşamasında kaldıktan sonra iptal edilen Avrupa Süper Ligi konusunda yeni çalışmaların yapıldığı belirtildi.

5
KAPALI LİG MODELİ DEĞİŞİYOR
The Athletic'in haberine göre projeye sıkı sıkıya bağlanan Juventus, Real Madrid ve Barcelona kulüpleri, sadece 20 takımın katılacağı kapalı lig modelini değiştirerek tekrar harekete geçmeye hazır.
4
BİRÇOK LİG SİSTEME EKLENECEK
Avrupa Süper Ligi'nin piramit modeliyle birçok farklı ligden takımı da dahil ederek Şampiyonlar Ligi'ne rakip olma amacı olduğu kaydedildi.
3
TÜRK KULÜPLERİ DE PROJEDE
Türkiye'den takımlarla birlikte İskoçya, Ukrayna, Portekiz, Belçika, Hollanda ve Rus kulüplerinin de dahil edileceği sistemde 140 kulüplük yeni bir yapının oluşturulmaya çalışıldığı ifade edildi.
2
ALT VE ÜST LİGLER OLACAK
15 takımlık bir üst ligin altında 2 farklı grupta 2. Lig ve 4 farklı grupta 3. Lig seviyelerinde ligler düzenleneceği ve böylece Avrupa'nın birçok noktasından kulüplerin de yeni projede yer almasına olanak sağlanma fikrinin ortaya çıktığı vurgulandı.
1
DÜŞME VE YÜKSELME VAR
Bu liglerde düşme ve yükselme kriterlerinin olacağı ve her sezon her ligde yarışacak takımların farklılaşacağı bilgisi de paylaşıldı.