Arama Logo

Anatasios Bakasetas: "Trabzonspor beni çok değiştirdi"
6
BAKASETAS'TAN AÇIKLAMALAR

Trabzonspor'un Yunan oyuncusu Anastasios Bakasetas, ülkesi basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BAKASETAS'TAN AÇIKLAMALAR
5
"FUTBOL BİR TAKIM OYUNU"

"Milli takımdaki katkım tek başına olabilecek bir şey değil. Futbol bir takım oyunu ve günümüz futbolunda bir oyuncu tek başına fark yaratamaz. Takım bana yardımcı olmasa bu performansı gösteremezdim."

\
4
"TRABZONSPOR BENİ ÇOK DEĞİŞTİRDİ"

"Yunanistan'da oynarken birçok teknik adamdan bir şeyler kapmaya çalıştım ve daha komple bir oyuncu haline gelmek için uğraştım. AEK'da ve milli takımda bir kanat oyuncusu olarak görülüyordum ancak çizgide oynadığımda tam performans veremiyordum. Trabzonspor'a geldiğimde ise tam anlamıyla 'komple' bir oyuncu oldum. Bu kulübe geldiğimden beri düşünce tarzım çok değişti."

\
3
"MİLLİ TAKIM KAPTANLIĞI BÜYÜK SORUMLULUK"

"Trabzonspor'da sorumluluk almak beni oyun karakterim açısından önemli çünkü takımın arkamda olduğunu bilmek bana özgüven sağlıyor. Mental olarak, milli takım kaptanı olduğumda kendimi 'tamamlanmış' hissettim. Kariyerimin en büyük adımıydı ancak hala takım için faydalı bir oyuncu olduğumu göstermek için uğraşıyorum. Kaptanlık, benim düşünce tarzımı çok etkiledi."

\
2
"KAPTANLIK SIRASI BANA GELİNCE AYRILIYORUM"

"Milli takım kaptanlığı ilk başta benim için çok zordu. Bir lider olarak tecrübesizdim çünkü genelde kaptanlık sırası bana geldiğinde transfer oluyordum. Bazı hatalar yaptım çünkü kaptanlık konusunda düşünmem gerektiğinden fazla düşünüyordum. Hocamızın da yardımıyla daha özgüvenli hale geldim. Ülkenizi temsil ederken daha farklı düşünmek zorundasınız."

\
1
TÜRKİYE İLE EŞLEŞME İHTİMALİ
"Uluslar Ligi'nde Türkiye ile eşleşme ihtimalini hiç düşünmedim ve düşünmek de istemiyorum. Ancak gerçekleşirse çok özel bir maç olur, özellikle benim için. Takım arkadaşlarıma karşı oynamak gerçekten enteresan olur."
TÜRKİYE İLE EŞLEŞME İHTİMALİ