Arama Logo

Ali Koç - Dursun Özbek: Kim haklı?
5
ALİ KOÇ - DURSUN ÖZBEK: KİM HAKLI?

Sabah yazarları "Ali Koç, Dursun Özbek'i düelloya çağırdı. G.Saray Başkanı ise reddetti. Bunu nasıl yorumlarsınız?" sorusuna yanıt aradı.

4
"AZİZ YILDIRIM'I BÖYLE SUÇLAMIŞTI"

LEVENT TÜZEMEN: Ali Koç, Aziz Yıldırım'a seçim öncesi şöyle yüklenmişti: "100 milyonlarca Euro harcadın ama ortada başarı yok. Herkes suçlu, bir tek başkan suçsuz. Rakiplerle kavga edip kendi ayağımıza sıkıyoruz, nefret dilini kullanıyoruz. Biz göreve geldiğimizde saygı gösteren ve saygı gören bir kulüp olacağız." Sayın Ali Koç, başkan olduktan sonra Aziz Yıldırım'ı suçladığı konuların hepsini kendisi uygulamaya başladı.

3
"ÖZBEK, KOÇ'UN TUZAĞINA DÜŞMEDİ"

LEVENT TÜZEMEN: İlk günden itibaren 'TFF değişmeli', 'Tahkim-disiplin gitmeli', 'MHK istifa etmeli', 'G.Saray kötü, Beşiktaş kötü, Trabzonspor kötü' söylemlerinden vazgeçmedi ve kavga etmekten bıkmadı. Sayın Koç'un baş başa bir yemek yemek varken TV'de düello daveti, G.Saray Başkanı Özbek'i sahanın dışına çekmek amaçlıydı. Başkan Özbek, Başkan Koç'un psikolojik tuzağına düşmedi. Ve Başkan Özbek kibar bir dille, "Herkes için adalet" sloganını ön plana çıkarıp saha içinde kalacaklarını vurgulayıp Başkan Koç'un öfke diline ortak olmadı. Mevlana'nın şu sözünü Sayın Başkan Ali Koç'a hatırlatmak isterim: "Sorunun kendinde olduğunu kabul etmeyen insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur…"

2
"SAHADA KALMAK İSTEYEN ALİ KOÇ'TU"

GÜRCAN BİLGİÇ: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Dursun Özbek ve Galatasaray yöneticilerinin federasyon, hakemler ve pozisyonlarla ilgili yaptığı yorumları canlı yayında kendi yüzüne söylemelerini istedi. Dursun Özbek ise bu çağrıya "Sahada kalın" diye cevap verdi. Halbuki Ali Koç, bu tartışmayı sahada kalmak için istiyordu. PFDK Başkanı'nı "Fenerbahçeli" olarak suçlayan Özbek'ti, "Lig bitmez" diyen Erden Timur'du. Ve Ümraniye maçı sonrası da ciddi bir sosyal medya karartması yapıldı. Özbek açıklamasıyla artık kendisini bağladı. Kalan maçlardan sonra açıklamalar sahada kalacak mı göreceğiz.

1
"SONUÇ HİÇ SAĞLIKLI DEĞİL"

ALİ GÜLTİKEN: Olayı monologdan karşılıklı tartışmaya geçirme isteği çok önemli. Bu açıdan yapılan çağrıyı ben olumlu buluyorum. Bir diğer önemli tarafı da maçlardan sonra tek başına çıkıp daha kontrolsüzce konuşabilen sorumluların yan yana geldiklerinde daha normal ve olağan üsluplarla konuşabildiklerini görmek olacaktır. Taraftarların da bu tür görüntülere ihtiyacı var. Herkesin derdini anlatırken karşısındakine belli saygı çerçevesi içinde konuşabileceğinin görülmesi gerginliği düşürecektir. Böyle bir karşılıklı tartışma tabii ki futbolumuzdaki sorunları bitirmez ama en azından camialar problemleri birinci ağızdan karşısındaki muhataplarına anlatabilme düzeyine gelirler. Fakat bu konuşulanların gerçekleşmesi de çok mümkün gibi görünmüyor. Futbol iklimimiz bu tür atmosferlerden beslenmeye devam ediyor. Burada takım isimleri ve konuşanlar farklı olsa da, şekil ve söylemlerde birçok ortak yön bulunuyor. Ama bu ortak nokta maalesef futbolumuz adına çok sağlıklı görüntüler vermiyor.