Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Şampiyonluk havası böyle bir şey"
7
GÜLTİKEN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Ali Gültiken, Beşiktaş'ın Hatayspor'u 7-0 mağlup ettiği karşılaşmayı TRT Spor'da değerlendirdi.
6
"ŞAMPİYONLUK HAVASI BU"
Şampiyonluk havası böyle bir şey. Bu noktaya geldiğinizde rakibin kim olduğunun, hangi taktikle oynadığının, kimin eksik cezalı olduğunn önemli olmadığı bir noktadır.
5
"BU AKŞAM PİK NOKTASI OLDU"
Beşiktaş takım olgusu içinde çok iyi bir noktaya taşıdı havayı. Özellikle son 1 hafta içinde Kayseri, Rize ve Hatay maçları, başlangıçta zorluk derecesi yüksek maçlar olsa da saha içinde ne kadar kolay, ne kadar pozisyonlu geçtiğini izledik. Bu akşam pik noktası oldu.
4
"8-9 OLABİLİRDİ"
Sahada Boupendza ve Diouf gibi golcüleri olan bir takımı etkisiz hale getirirken, kendi oyununu oynadı Beşiktaş. İlk yarıda 5 gol ve, 8-9 olabilirdi. Hatayspor kalecisinin bu skoru biraz buralarda tuttuğunu da gördük.
3
"YENİ BİR OYUN BULMALIYDI"
Sezon içinde Aboubakar'ın Beşiktaş'ı taşıdığını söyledik, oyun onun üzerinden dönen bir oyundu. Sonra Cenk bu işe katıldı ve Beşiktaş bir noktaya kadar geldi. Hem Aboubakar, hem Cenk sakatlığıyla Beşiktaş 1-2 maçlık bocalama yaşadı. Sergen hoca, yeni bir oyun bulmalıydı.
2
"TEKNİK DİREKTÖR FARKI"
Aboubakar, Larin, Cenk yok ama bir takım oyuncular vardı, ne çıkabilir derken yeni bir formülasyon buldu Sergen hoca. Herkesi mutlu eden, izlemekten zevk aldığı bir takım buldu. Sanki bu oyuncular hiç yokmuş da yeni oyuncular varmış gibi maç izledik. Bu teknik direktör farkını ortaya koyuyor.
1
"TAKDİRE ŞAYAN"
Sergen hocanın doğru dokunuşları, doğru oyuncuları doğru pozisyonda oynatmaktaki katkıları, Beşiktaş camiasını yönetebilme yetisi çok farklı bir noktaya getirdi. Güle oynaya, hissederek oynayan, tribündeki oyuncusuyla, sahadakiyle bu işi bitirme noktasına getirmiş bir Beşiktaş izledik, takdire şayan.