Arama Logo

Acun Ilıcalı'dan Ozan ve Allahyar transferleri için açıklama
19
ACUN ILICALI'DAN AÇIKLAMALAR
Hull City'nin sahibi ve başkanı Acun Ilıcalı, Sansürsüz Futbol Youtube Kanalı'nda açıklamalarda bulundu. İşte Ilıcalı'nın sözleri...
18
"OZAN'DAN BEKLENTİM BÜYÜK"

"Kimse kusura bakmasın, benim Ozan'dan beklentim çok büyük. Kapasitesi yüksek olan ama belli şartlardan dolayı belli sorunlar yaşayan futbolcuları kaçırmama niyetindeyim. Çünkü, mühim olan potaya smacı yapabilmek. Smacı yapamayan adamı uzun olarak alırsan basketbolda başarı gelmez. Smacı yapabileni, smacı yapamıyorken alıp smacı yaptırmak istiyorum. Felsefem bu."

17
"TERTEMİZ BİR İNSAN"

"Ozan Tufan bir kere tertemiz bir insan. Çok büyük başarılar elde etmiş biri. Beni boşverin, ben futbolda otorite değilim, sadece görüşlerim var. Sergen Yalçın, Fatih Terim, Emre Belözoğlu... 3 tane isim Ozan Tufan'dan vazgeçmemiş. Benim için yeterli olan kısım bu."

16
"TAM OLARAK İNANAN BAŞKAN ALİ KOÇ"

"Allahyar, çok önemli gazetelerde dünyanın en ümit veren oyuncularından biri seçilmiş 18-19 yaşında. Fenerbahçe'ye adapte olamadı, hayatımız boyunca biz bunu çok gördük. Adapte olamamak futbolun normallerinden biri. Ukrayna'ya gitti sonra. Başkanımıza bir parantez açmak lazım. Allahyar'a Fenerbahçe'de tam olarak inanan Ali Koç'tur. Ali Koç, Allahyar'ı Fenerbahçe'ye çok zor şartlarda kazandırdı. Mirsad Türkcan da o operasyonun içinde. İranlı oyuncuyu almak kolay değil, bir sürü olay var."

15
"BİZDE PATLAMA YAPARSA F.BAHÇE KAZANSIN"

"Allahyar geliyor fakat teknik kadro sıcak bakmıyor. Bu da futbolun bir parçası. Lukaku gitti, Chelsea'de oynayamadı. Bu noktada başkanımız Ukrayna'ya tamamen yollama durumu oluyor ama eli gitmiyor. Ukrayna takımı bonservisi kullanacak normalde. Tek bir engel var, Allahyar gitmek istemezse gitmez. Allahyar da Fenerbahçe'de istenmiyor. Ben o ara çok güzel bir teklifle geldim, başkanımız da çok sıcak baktı. Dedim ki, "Allahyar çok potansiyelli bir futbolcu. Çok iyi de olabilir, kötü de olabilir. Ben inanıyorum. Yüzde 50-50 alalım. Allahyar bizde bir patlama yaparsa Fenerbahçe para kazansın."

14
"RIBERY GİBİ OLMASIN"
"Yarın öbür gün Ribery gibi olmasın. Türk futbolu için bir kayıptır. Adam bir ihmalden gitti, dünya yıldızı oldu. Normalde çok büyük bir kazanç sağlayabilirdi Galatasaray'a. Böyle bir olay yaşanmasın diye, başkanımız da bizim takıma sempatik bakıyor. Çok önemli bir futbolcu kazandık. Hull City taraftarı da Allahyar'ı çok seviyor."
13
7.5 MİLYON EURO
"Allahyar'ın yüzde 50'sine 4.5 milyon euro ödedik. Biz Ozan Tufan'a toplamda 3 milyon euro bonservis bedeli ödedik."
12
"7-8 SAAT TRANSFERE HARCIYORUM"
"Günde 7-8 saati transfere harcıyorum. Bir futbolcuyu ikna etmenin şöyle bir yolu var; sizin için takımın bir parçası ama onun hayatı. Burada bir dengesizlik var. Ben teklifle geliyorum ama bu senin hayatın. Bu ilişkiyi kurmak kolay değil. İlk 20 günde baktım ki olayın içine girmezsem bu sistem olmuyor. Biz en üst düzeyde marka değiliz. İngiltere'deki Hull City imajı, sempatik, Premier Lig'de oynamış, en büyüklerin dışında sayılabilecek grupta ama unutmayalım sonuç itibarıyla Premier Lig'e çıkarım imajını son yıllarda vermemiş bir takım. Buraya üst düzey futbolcu getirmek istiyorsan mesai vermen lazım. Fenerbahçe'ye Roberto Carlos'u getirmek 1-2 ay sana mesai harcatır. Hull City'e bazı futbolcuları getirirken böyle bir süreç yaşadık. Bir dönem İs"tanbul'da futbolcular ağırladım. Projeyi tam olarak anlatıp ikna etmek gerekiyor.
11
"KAFAMIZDAKİ TAKIMI SAHAYA KOYACAĞIZ"
"Ben şöyle bir takım olsun diye hayal kurarak başladım bu yaza. 2-3 gün içerisinde çok büyük bir aksilik olmazsa, kafamızdaki takımı sahaya koyacağız."
10
"TEORİDE DOĞRU HOCA"
"Her zaman maalesef yaşayıp görmek lazım. Teoride doğru hoca Jorge Jesus, tartışılmaz. Türkiye'de doğru hocaların hepsi başarılı olamadı. Türkiye Türkiye'dir. Bunu unutmayalım."
9
"F.BAHÇE'NİN FORVET ALMASI LAZIM"
"Futbolun gerçekleri açısından Fenerbahçe'nin forvet alması lazım. Topu içeri sokmak bir maharet. Yetenek bölümünde gol skorunu bakmam ben, 10 atmış 20 atmış, ona bakmam, rastgele mi vuruyor, köşeyi hedef alıp oraya atabiliyor mu? Fenerbahçe'nin topu yakaladığı yerde golü atacak öne geçirme avantajını getirecek oyuncu lazım. Günümüz futbolunda öne geçmek çok önemli. Biz çok çektik bu işleri. Ersun Hoca zamanında dakika 25, dakika 30 Fenerbahçe 1-0 geriye düşüyor. Sonra Fenerbahçe durumu kurtarmaya çalışıyor. Mühim olan topu içeri sokan bir forvetin olması zorunluluğu."
8
"HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUZ"
"Dünyada çok büyük transferlerin tutmadığı veya bir şekilde problem olduğu oluyor. Ibrahimovic, Barcelona'da oynayamadı. Maradona da oynayamadı. Hocada da aynısı, futbolcuda da. Ibrahimovic, hala Guardiola'ya sallıyor olaydan ötürü, Barça'ya değil. Mesut konusunda hep beraber hayal kırıklığı yaşıyoruz."
7
"BU HİKAYE BÖYLE OLMAMALIYDI"
"Bu hikaye böyle olmamalıydı. Üzücü. Mesut Özil'in teknik direktörlerle bariz problemi var gibi şeyler görüyorum, bunlara katılmıyorum. Erol Hoca ile tek bir problemi olmadı. Emre Hoca döneminde hiçbir problem yok, tüm maçlarda var, sıfır problem. Sonra Vitor Pereira geliyor. Vitor Pereira benim tasvip etmediğim bir hocaydı. 5 sene önceki bir röportajımı gösterdiler bana, 'Bu hoca değil' demişim. Dünyada bunu bir insan için kullanıyorsam da insan ilişkileri olarak anlatıyorum bunu, bu adam için kullanırım demişim. Vitor Pereira'nın tek sorunu Mesut olsa, Mesut derdim problem. Van Persie'nin Pereira ile yaşadığı gündem oldu. Van Persie'ye 90. dakikada taktik vermeye kalkıyor, oyuna sokmaya çalışıyor. Van Persie de ters hareket yaptı. James Rodriguez'i Şampiyonlar Ligi'nde oynatmadığı için Porto'dan gönderildi. Nani ile arası son derece kötü. İrfan Can ile de yaşadı çok ciddi problem. Ben burada ihaleyi Mesut'a çıkarmıyorum. Bazı şeyleri kabul etmek lazım"
6
"FREKANSLARI TUTMADI"
"İlla oynatman lazım demiyorum ama 10 numara oynayan spesiyal bir futbolcu. Alex, yedek bırakıldığı zaman ilk işi Fenerbahçe'den ayrılmak oldu. Alex kadro dışıydı, Mesut da kadro dışı. Niye Alex kadro dışı kaldı? Fenerbahçe niye kadro dışı bıraktı? Bize bu kadar mutluluk yaşatmış bir insandı. Alex bizi en az 100 maçta mutlu etmiştir. Niye Fenerbahçe'de kadro dışı kaldı? Oğuz Çetin Hoca yuhalandı, benim idolüm. Rıdvan, Oğuz, Aykut... Aklımızın alamayacağı kadar mutlu ettiler bizi. Oğuz Hoca yuhalandı ve gönderildi. Yuhalandığı gün tribünde gözlerim doldu, böyle bir değer yuhalanır mı diye. Biz bu değerleri acaba doğru şekilde değerlendirebiliyor muyuz? Ben demiyorum ki, Mesut kusursuzdur. Acı ama gerçek. Mesut Fenerbahçe'de 3 maç üst üste oynamadı, Emre Hoca dönemi hariç. Bu adam Galatasaray maçında kahramanı, Frankfurt deplasmanında mükemmeldi. Aralarda 5-6 maçı daha var harika. İsmail Hoca ile frekansları tutmadı."
5
"OLMAYINCA OLMUYOR"
"Buna saygı duyuyorum. Üzülerek söylüyorum, bir dünya yıldızı geldi ama o sebepten bu sebepten Fenerbahçe'ye istediği faydayı sağlayamadı. Başkanın bu konuda çok ciddi çabası var. Mesut'un gelmesinden sonra da takıma tam anlamıyla adapte olup katkı sağlaması için de çabaladı. Olmayınca da olmuyor. İş yol ayrımına doğru gidiyor."
4
"ÇOK İYİ FENERBAHÇELİDİR"
"Mesut Özil'i iyi tanıyan biriyim. Çok iyi derecede Fenerbahçelidir. Küçüklüğü Fenerbahçe, hayallerinde Fenerbahçe var. Fenerbahçe'ye geldiği için çok mutlu oldu. Türkiye'yi de çok seviyor. Mesut iyi bir insandır. Bu konuların çözüme ulaşmasıyla ilgili katkıda bulunacaktır."
3
"ALİ KOÇ'A ENKAZ BIRAKTILAR"
"Ali Koç çok farklı bir insan. Küçüklüğünden beri Fenerbahçe başkanlığı hayali kurmuş ve gerçek olmuş. Bu güzel bir hikaye ama hikaye başlayınca da zorluklar başlamış. Bir numaralı sebebi, Fenerbahçe'nin Ali Koç'tan önceki yönetimidir. Finansal yönetim olarak. Ali Koç'a finansal olarak enkaz bıraktılar."
2
"AVRUPA'DA BAŞARILI OLURSUN"
"Futbolda paranız olunca parayı koyup takımı bir yere taşıyamıyorsunuz. Çünkü Türkiye'de kulüpler dernek. Win-Win kampanyası döneminde aldığımız bilgiler vardı. Bir baktım, Fenerbahçe'nin korkunç bir borcu var. 3 aşağı 5 yukarı bir örnek versem herkes daha iyi anlar. Fenerbahçe'de yıldız kaynıyordu. Bu yıldızların ücretleri 2 milyondan başlıyordu, 3 milyon, 4 milyon euro. 2.5-3 milyon eurolu bir takımın var. Bu takımın başarılı olması aşırı zor değil. Bu takımla Avrupa'da başarılı olursun. Alex, Roberto Carlos var. Avrupa'da da ses getirmen, Türkiye'de zirveye oynaman lazım. Futbol bir matematik. Ne kadar paran varsa takım o kadar başarılı oluyor. 1 milyon euro bile o dönem (Win-Win dönemi) kulübe çok ağır geliyordu regülasyonlardan dolayı."