Sporx Extra Arama Logo

Yürüyemez dendi, Real Madrid'e gitti!
8
TEKERLEKLİ SANDALYEDEN REAL MADRID'E
Real Madrid'in 48 milyon euro ödeyerek Lyon'dan kadrosuna kattığı  25 yaşındaki Fransız sol bek Ferland Mendy'i, bundan kısa bir süre önce ise yürüyemiyordu. İşte Ferland Mendy'nin dipten zirveye uzanan hayat hikayesi...
7
DOKTORLAR, OYNAYAMAZSIN DEDİLER

PSG alt yapısına seçilip idolü Ronaldinho ile tanışma imkanı yakaladı ancak Paris'e gelir gelmez 15 yaşında kalçasından sakatlandı ve 1 yıl futboldan uzak kaldı. Doktorların verdiği haber ise oldukça kötüydü. Doktorlar, genç Mendy'e ''Bir daha asla futbol oynayamayacaksın'' demişlerdi.

6
TEKERLEKLİ SANDALYEDE GEÇİRDİĞİ GÜNLER
Yürümekte güçlük çeken ve tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Mendy, önce ameliyat oldu. Ardından ise uzun ve acılı bir rehabilitasyon sürecine girdi. Çünkü tek isteği doktorların dediğinin tersine futbol oynayabilmekti. Doktorları yanıltmak istiyordu. Başardı da...
5
LE HAVRE İLE YENİDEN BAŞLADI
PSG'den ayrıldıktan sonra 2013 yılında Le Havre ile tanıştı. Benjamin Mendy, Riyad Mahrez, Lass Diarra, Paul Pogba, Dimitri Payet, Steve Mandanda, Pierre-Emerick Aubameyang gibi yıldızları çıkartan bir kulüptü. Yetenekleri ile dikkat çeken Mendy, Le Havre'de hemen sıyrılmayı başardı.
4
5 MİLYONA LYON KAPISI AÇILDI
İlk dikkatini çeken büyük takım Lyon olmuştu. 2017 yılında 5 milyon euro ödeyerek 5 yıllık sözleşme imzaladılar.
3
MARÇAL'IN HATASI, ŞANSI OLDU
Lyon'un o zamanki teknik direktörü Bruno Genesio, 2017'de CSKA Moskova ile oynadıkları Avrupa Ligi maçında sol bek Fernando Marçal'ı çıkartıp yerine Mendy'i soktuğunda Marçal aşırı bir tepki gösterdi. Genesio'nun elini sıkmayı reddeden Marçal, bu hareketi ile birlikte bir daha kadroya girmekte zorlandı. Kendi fişini kendi çekti... Bu da Mendy'e bir şans demek oluyordu.
2
1 YIL SONRA MİLLİ TAKIM VE REAL MADRID
Şansını oldukça iyi kullanan Mendy, 1 yıl sonra Fransa Milli Takımı'na kadar yükseldi. Şimdi de Zidane yönetiminde Real Madrid'e transfer oldu.
1
İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOK
Doktorların 'Bir daha oynayamaz' dediği Ferland Mendy, henüz 24'ün de astronomik bir ücret karşılığında Real Madrid'e transfer olmayı başardı ve hayatta imkansız diye bir şey olmadığını bir kez daha kanıtladı.