Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Beşiktaş yorumları
12
TÜMER METİN YORUMLADI
Tümer Metin, Beşiktaş'ın Trabzonspor'u 3-1 mağlup ettiği mücadelenin ardından siyah-beyazlı takımı değerlendirdi.
11
"KÖR BİLE GÖRELİM DEMİŞ"
Emre Kocadağ, yorumculara takımı beğendiremedik dedi. Çok kıymetli bulduğum bir söz vardır, kör bile görelim demiş, bakalım zaman ne gösterecek.
10
"5 EKİM BEŞİKTAŞ'A YARAR"
Ligin ilk haftasında takımlar geçen sene nerede bıraktı, gelenler, gidenler, görüntü... Bunlara bakıyoruz. Kafamızda sezonu yavaş yavaş oynamaya başlıyoruz. 5 Ekim'e kadar olan süreç, bir tek Beşiktaş'a yarar. Neden? Çünkü sallantıda olan oyuncu sayısı daha fazla. Kalsın mı, gitsin mi...
9
"BOYD VE LENS DERLER"
Emre Kocadağ 3 transfer yapacağız dedi. Sokağa çıkalım ve kimleri gönderelim diyelim, gol atan iki oyuncunun adı çıkar, Boyd ve Lens. Kimse Boyd'u, Lens'i yollayamazsınız diyemez. Gidecekler var, onlar da 5 Ekim'e kadar performanslarının yüzde yüzünü verecek.
8
"KANDIRAMAZSIN BENİ"
Geçen sene sonunda Sergen Yalçın ile konuşmuştum ve bu konuyu Gülben Ergen şarkısı ile dile getirmişti. 'Kandıramazsın beni' demişti oyuncuların son bölümdeki performansı için. Kanar mı, kanmaz mı onun kendi tasarrufu ama Sergen hocanın bir oyun seçmesi lazım.
7
"ABDULLAH HOCA EZİLDİ"
Beşiktaş'ın şampiyonlukları, ismi, arkasından gelen taraftar topluluğu, büyüklüğü ile hocalar bazen oyun seçmekte zorlanıyor. Abdullah hoca ezildi o büyüklüğün altında. Bazen hafta hafta, bazen bir periyot yaparsın.
6
"KAYSERİ'DE GİBİ OYNADI"
Mensah en iyilerden biri çünkü Kayseri'deki gibi oynadı. Sezonu böyle oynayamaz. Evine geleceksin, yaslanacak rakip, Mensah sıkışacak. Bu akşam defansın aldı topu, buldu alanı, götürdü. Sergen hoca bu oyunu seçerse tutabilir ama büyük takım gibi 3. bölge oyunu oynayacağım derse, oyuncuların istikrarına ve güven aralığına geliyorsun.
5
"LENS'E GÜVENEMİYORSUN"
Lens'in asistini Dorukhan yaptı. Ön direk koşusu, ayağı ile dibine nefis girdi, muhteşem iş. Ama 1 dakika sonra kontrolü yapıp çerçeveye vuracaksın, saçmasapan bir iş çıktı. Lens'e bu anlamda güvenemiyorsun.
4
"BOYD KAÇ TANE YAPAR"

Boyd'dan olağanüstü bir gol, iyi vuruş ama sezonda kaç tane yapar, soru işareti.

3
ORTA SAHA OYUNCULARI
Dorukhan milli takım oyuncusu, Oğuzhan meziyeti olan, vakti zamanında göstermiş, geçen seneyi iyi geçirmiş ve istekli haberleri geliyor. Kötü diyemeyeceğimiz bir oyuncu. Atiba zaten yüzde yüz ile oynayan, ne olduğunu bildiğin bir oyuncu. Josef'in de güven aralığı yüksek. Mensah'tan verim alırsın, sallanacağı maçlar olacak ama verimi alacaksın.
2
"ELNENY'NİN NE YAPACAĞINI BİLİRSİN"
Elneny'yi at ne olacağını bilirsin, sezonu da öyle tamamladı. Enseyi kararttığımız yok, muzaffer şekilde dönüyor Beşiktaş, istediğini almış şekilde.
1
"LJAJIC'İ KAZANMAN LAZIM"
Öyle ya da böyle, Ljajic'i kazanman lazım. Sergen hocanın zorluğunu anlıyorum. Ljajic onun pozisyonunda oynuyor ve Sergen hoca kendi gibi bekliyor. İyi bir orta sahadan bahsediyoruz.