Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Bu maçtan ders çıkarılır"
8
TÜMER METİN YORUMLADI
Tümer Metin, Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u 3-1 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor ekranlarında yorumladı.
7
"HER ZAMAN SONUÇ SAĞLIKLI OLMAZ"
Bizim ülkemizde pres, rakibi kendi yarı alanına hapsetmek altı boş, doldurulması gereken ifadeler. Her zaman sağlıklı sonuç vermiyor. Fenerbahçe ilk yarıda bunu yapmak istedi ama bir oyuncu geç kaldığında, mesafe uzadığında, takım halinde düşünmediğinde ve biraz da müsaade edince Trabzonspor oradan çıktı. Çıkınca Fenerbahçe'nin 60-70 metre geri koşuları oldu. Nwakaeme, Abdülkadir topla çıktı. Buradan kazandıklarıyla da Caner aldı, ceza alanına doldurdu, Gökhan aldı, ceza alanına döndürdü. Döneni de Trabzonspor aldı ve geri koşmak zorunda kaldılar ve verdiler oyunu.
6
"SOSA GERİ TEPEBİLİRDİ"
Bu kadar üst düzey oyuncunun hakim olduğu oyunda kim olursa olsun zorlanırsın. Erol hoca neşteri vurdu, vurursun da doğru yere vurup vurmadığın önemli. Vurduğun neşter Sosa, terse de tepebilir. Sosa çıktığında doğru mu diye biz düşündük. Kötü gününde olan Sosa için doğru.
5
"PELKAS KENAR OYNAMAZ"
Erol hoca neşteri doğru vurmuş, Ozan'ı Gustavo'nun yanına çekti, Pelkas'ı önüne koydu. Pelkas kenar oynamaz, istediği yer forvet arkası. Erol hoca Valencia'dan vazgeçmez, eminim ama özellikle iç saha için ideal sistem Cisse, Samatta ve arkasında Pelkas.
4
"FENERBAHÇE YAPAMADI"
Oyunun ilk yarısında Trabzonspor'un yaptıklarından değil, Fenerbahçe'nin yapamadıklarından dolayı oyun öyle oldu.
3
"BU MAÇTA DERS VAR"
Erol hocanın yerinde olsam maçı bu akşam yeniden sessiz, sakin izlerim. İlk yarıdaki ve ikinci yarıdaki görüntüden sezonun geneli için çıkaracağı çok ders var. Yapılamayanlar anlamında söylüyorum. İlk yarıda yalandan yapılan baskı, atak üstünlüğünden muaf olmak, bunları görmek lazım.
2
"DAHA FARKLI OLABİLİRDİ"
Geçen seneki Trabzonspor, ilk yarıda öyle oynamış olsa bu akşamki maçı kaybetmezdi. İlk yarıda daha farklı bir skor çıkardı ve 2. yarı da daha farklı olabilirdi.
1
"KAZANAN TAKIM BOZULABİLİR"

Kazanan takım bozulmaz diyorlar, buna karşı çıkıyorum. Maçına göre senaryolar var. Haftaya Trabzonspor'un 2. yarısında maçı bitiren 11 ile mi başlayacaksın? Maç başka, skor başka, oyunun içindeki durum başka.