Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Beşiktaş-Sivasspor maçı yorumları
16
YAZARLAR NE DEDİ?
Spor yazarları, Beşiktaş ile Sivasspor arasındaki 18. hafta karşılaşmasını değerlendirdi. İşte spor yazarlarının dikkat çeken yorumları...
15
"OYUNCU KALİTESİNDE SORUN VAR"
Güntekin Onay: Beşiktaş'ın oyuncu kalitesinde sorun var. Beğenmediğimiz Ricardo Quaresma'nın en kötü hali iç sahada maç kazandırırdı. Eğer Diaby yerine Quaresma olsaydı, Beşiktaş'a maçı kazandırabilirdi.
14
"EN KALİTESİZ BEŞİKTAŞ"
Metin Tekin: Beşiktaş'ın ilk yarıdaki oyunu, hayal edilen, 2. yarıya başlayıp gidilecek oyun değil. İkinci yarıda baskılı gözükmelerine rağmen bir türlü pozisyon üretemediler. Uzun süredir seyrettiğim en kalitesiz Beşiktaş takımı.
13
"KALECİ MAÇ ALMALI"
Önder Özen: Çok pozisyon gelmemesine rağmen, Karius'un maç aldığını hatırlamayız. Bu tip ekiplerde, kaleci sezonda birkaç maç almalı. Galatasaray yarıştaysa, Beşiktaş ile puanları aynı olmasına rağmen ivme yukarı bakıyor, Muslera'ya ne kadar borçlu olduğunu söylemeye gerek yok.
12
"SÜPER LİG SEVİYESİNDE DEĞİLLER"
Önder Özen: Beşiktaş'ta kaleci dışında diğer bölgelerde de sorun var. Lens, Nkoudou, hele Diaby, Rebocho... Beşiktaş'ın seviyesinde değil, hatta Süper Lig seviyesinde olduğu bile tartışmalı bu oyuncuların."
11
"SAHA AVANTAJINI KULLANAMADI"
Oktay Derelioğlu: Beşiktaş zorlu bir rakibe mücadele etti. Ama yenilginin sebebi rakibin iyi olması değil, Siyah-Beyazlılar'ın kötü olmasıydı. Beşiktaş dün sahada bir türlü organize olamadı. Saha ve seyirci avantajını kullanamayan, rakibin baskısına karşılık veremeyen bir takım vardı sahada. Üstelik Sivasspor 10 kişi kalmışken Beşiktaş'ın bu denli etkisiz olması enteresandı. Orta alan üstünlüğü tamamen Sivasspor'daydı. Hakan Arslan, Fatih ve Emre üçlüsü çok iyi bir maç çıkardı.
10
"DESTAN YAZABİLİRLER"
Oktay Derelioğlu: Eğer Sivasspor eksik kalmasaydı maçı daha erken koparabilirlerdi. Beşiktaş'ın büyük problemlerinden biri takım halinde hareket edememesi. Siyah-Beyazlılar ne savunmadan ne de orta alandan top çıkarmakta başarılı olamıyor. Kenarlar da yeteri kadar çalışmıyor. Hal böyle olunca etkili bölgeye top bir türlü gitmiyor. Dün maçı daha çok isteyen ve daha etkili olan Sivas haklı bir galibiyet aldı. Yiğidolar bu performansını sürdürürse yeni bir destan yazabilir.
9
SERGEN YALÇIN ÇAĞRISI
Sinan Vardar: Maçın sonunda taraftarın tepkisine kulak verip, hemen operasyona geçilmesi gerek. Yapılması gereken çok şey var. Malzeme bu! Beşiktaşlılar maalesef fena kandırılmış. Evet sayın yöneticiler bırakın internetten futbolcu aramayı. İşte Sivas gerçeği önünüzde... Beşiktaş, son 30 dakikayı 10 kişi oynayan rakibi karşısında bir tane bile aklı başında pozisyona giremiyorsa gerekeni yapın. Taraftarı sabrı çoktan taştı!
8
"ÇALIMBAY, KAZANMAYA GELMİŞ"
Sinan Vardar: Beşiktaş'ın dün çok dağınık bir görüntüsü vardı. Siyah-beyazlılar her hücuma çıktığında her topu kaptırdığında organizasyonsuzluk göze çarpıyordu. Sivasspor haklı bir galibiyet aldı. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve teknik direktör Rıza Çalımbay'ı tebrik ederim. Dün iyi bir takım olduklarını, liderliği hak ettiklerini bir kez daha gösterdiler. Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise 4-1-4 formatıyla belli ki kazanmaya gelmişti.
7
"FATİH, ARTIK OLMUŞ"
Sinan Vardar: Sivasspor'un tek ön liberosunda pişmesi için Beşiktaş'tan Sivas'a kiralık verilen Fatih Aksoy vardı. Şunu hemen belirteyim çıplak gözle Fatih'i dikkatle izledim. Pişmiş, harika bir kıvama gelmiş. Çok da güzel gol pası verdi. Fatih; Beşiktaş adına gelecek sezonun en iyi transferi olacak gibi...
6
"YENİLGİ KAÇINILMAZDI"
Sinan Vardar: Beşiktaş'ta Rebocho, Gökhan, Atiba'nın dışında 'iyi' diyebileceğim oyuncu yoktu. Burak Yılmaz dün yine beklenen futbolu ortaya koyamayınca yenilgi kaçınılmaz oldu.
5
"YÖNETİCİ VE TRANSFER FARKI"
Sinan Vardar: Karius maçın başında öyle bir gol yedi ki; "Ben Beşiktaş'ın futbolcusu değilim" dedirtirken Roco gösterdiği berbat performansla paraların yine çöpe atıldığını gösterdi. Sivasspor kalecisi Samassa'nın 100 bin euro'ya transfer edildiğini biliyorum. Karius'un ise 2 milyon 500 bin euro maliyetine 'ne denir' bilemiyorum. İşte yönetici ve transfer farkı!
4
"BEŞİKTAŞ ÖZGÜVEN KAYBETMİŞ"
Turgay Demir: Beşiktaş ligin ilk yarısındaki görüntüsünden çok şey kaybetmiş; en başta da özgüvenini. Diaby, Adem, Elneny, Roco, Burak, ters kanatta oynayan Caner, hangi birini sayayım, Vida, Gökhan ve Atiba'yı ayır gerisini yok say. Diyeceksiniz ki, N'Koudou çok çalıştı; doğru ama boş çalıştı, bal yapmayan arı gibiydi... Karius'a gelince, yediği ilk gol amatör kümede bile yenmez. Sonra kurtardıkları da var derseniz; o kadarını da yapsın bir zahmet.
3
"GEREKSİZ RİSK ALIYOR"
Turgay Demir: Abdullah Avcı çok gereksiz risk alıyor ve bunu yaparken da akıl yolundan ayrılıyor... Diaby var, "bir yere göndermeyin" dediğin Boyd var ama sen Caner'i sağ kanatta kullanıyorsun! Akıl alacak iş değil...  Beşiktaş kötü, formsuz, moralsiz, özgüvensiz ve bu şartlarda yarışın içinde kalma şansı yok. Taraftar maçın sonlarına doğru Sergen Yalçın türkülerini söylemeye başladı bile... Arkası gelecektir... Önce hesap hocadan sorulur malum, sonra da yönetim geçer hedef tahtasına. Beşiktaş hedefsiz kalırsa, gözler hedef tahtasına döner..
2
"YİĞİDO'NUN HAKKINI VERELİM"
Turgay Demir: Sivasspor ne kadar motive olmuş, kenetlenmiş ise Beşiktaş o derece dağınık. Hazır söz Sivasspor'a gelmişken Yiğido'nun hakkını Yiğido'ya verelim... Çok iyi oynadılar, çok iyi mücadele ettiler. Eksik kalmalarına rağmen oyun disiplininden kopmadılar. Bana göre bu maçta galibiyeti hak ettikleri gibi ligde bulundukları yeri de hak ediyorlar. Helal olsun.
1
"PENALTI OLMALIYDI"
Turgay Demir: Hakem Ali Şansalan genel olarak iyi maç yönetti ama Burak Yılmaz'a yapılan faulleri ve bir penaltıyı es geçmesi büyük hataydı. Sivassporlu oyuncu topla oynamayı aklından bile geçirmezken kalçasıyla Burak Yılmaz'ı düşürdü. Bu penaltı olmalıydı.