Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Galatasaray - Malatyaspor maçı değerlendirmesi
10
RIDVAN DİLMEN'İN GÖRÜŞLERİ
Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor'u 1-0 yendiği maçın ardından NTV ekranlarında açıklamalarda bulundu. İşte Sporx olarak derlediğimiz yorumlar...
9
"BÜYÜK TAKIM OLMAK BÖYLE BİR ŞEY"
Büyük takım, büyük kulüp olmak böyle bir şey. Sivasspor değerli bir kulüp. Küme düştü, geldi. Üçüncü kez şampiyonluk yarışında ama büyük kulüp olmak farklı bir şey. Bu arada rahmetli annem Sivaslı'dır. Devre bittiğinde Galatasaray ile Sivasspor arasında 10 puan fark vardı. Şu an ikinci yarının 5. haftası ve fark kapandı. Bunun birçok nedeni vardır, iklim, kadrdo, zemin... Bir de Sivasspor'un Antalya maçının 10:30'da bitirilip iki gün sonra maça çıkarılması gibi şeyler de var. Bunlar büyük takımlara olsa çok konuşulurdu. 
 
8
"FIRSATI KAÇIRMADILAR"
Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Sivasspor'un kaybetmesinin ardından ilk kez ilk 3'e girme şansı yakaladı ve bunu kaçırmadı. Fatih Terim'in kredisi çok fazla. Mustafa Bey, Fatih Hoca'ya 'Teknik direktör' diye hitap ediyordu, bakıyorum bu haftalarda 'Hocamız' demeye başladı. Bu Fatih Terim olduğu için... Tudor 24 puanla kalsaydı, 'Güle güle' derlerdi.
 
7
"35 GÜNDE ERİTTİLER"
Şimdi Galatasaray'ın ligi başlıyor. Beşiktaş'ın geçen hafta başladığı gibi. Fenerbahçe için ya var, ya yok maçı. Futbol böyle bir oyun. Galatasaray 35 günde farkı eritti. Alanyaspor mağlubiyeti sürpriz değil çünkü 10 gün içerisinde 3-4 maç oynamak kolay değil. 
6
"TARTIŞMASIZ FAVORİ TRABZONSPOR"
'Havlu attı' denilen Beşiktaş ile Fenerbahçe de yarışa ortak olabilir. Fenerbahçe'nin kağıt üzerinde Galatasaray'ın bu 6  maçlık serisinde olduğu gibi favori olduğu maçlar var. Beşiktaş da Trabzonspor maçını kazanıp rakiplerinin birbiriyle oynayacağını hesap edecektir. Tartışmasız şu an favori Trabzonspor. 
 
5
"MUSLERA FARK YARATIYOR"
Gökhan Töre maçın başında vurdu ama Muslera çıkardı. Başkaları bu golleri yiyor. Muslera şampiyonluk yarışında büyük fark yaratıyor. 
4
"KADIKÖY'DE KAZANIRSA..."
Fatih Terim hele hele Kadıköy'de kazanırsa Trabzonspor kadar şansı olur. Çünkü finalleri iyi oynamayı bilen bir takım. Ayrıca Galatasaray, Kadıköy'de kaybetse bile şansı devam edecek. Şuan Fenerbahçe'nin 4, Beşiktaş'ın 6 puan önünde. 
3
"TERİM ÖYLE DÜŞÜNÜYORDUR"
Fatih Terim bu 6 maçlık serinin ardından Kadıköy'de 1 puan kötü değildir diye düşünüyordur. Galatasaray'ın buraya gelmesi bile başarıdır. Fatih Terim sözleşmesinde, Galatasaray'ın tüzüğünde her sene şampiyon olacak diye bir madde yok ama iyi iş çıkardılar. 
2
TARTIŞMALI POZİSYONLAR
Evden çıkarken her gün 'Allahım, bana sabır ver' diyorum. İnşallah bizlik bir şey olmaz, adil yönetimler olur diyorum. Alper Ulusoy'un ilk yarının sonunda pozisyonu görmemesi normal. Ancak VAR hakemi uyarırsa, orta hakemi soyunma odasından bile çıkartırsınız. Beşiktaş - Başakşehir maçında ilk yarının sonunda bir pozisyon oldu. Suat Arslanboğa, Beşiktaş'ın lehine karar verdi ve maçı bitirdi. Başakşehir itiraz etti. Suat Arslanboğa o gün, bugündür maç yönetmiyor. Ancak VAR hakemi Halis Özkahya maç yönetiyor. O zaman VAR çağırdı, Suat Arslanboğa gitmedi mi? Allah'ın tokadı var. Bir kulübe yakın olmak yorumculuğumuz etkilememeli. Hatırlarsanız geçen sene Galatasaray derbisinde Dirar'ın golden faul yaptığını söylemiştim. Hatta Semih Bey, beni taraftarın önüne attı, o gün, bugündür kırgınım. Bunu söyleyeceklerim öncesi altyapı olsun diye anlatmıyorum.
 
1
ALPER ULUSOY AÇIKLAMASI
Bu hakem Alper Ulusoy geçen hafta Beşiktaş - Gaziantep FK maçındaydı. Penaltıyı görmedi ama VAR uyardı ve penaltıyı verdi. Bugünkü VAR'daki arkadaş Fransa'dan mı geldi? Neden çağırmıyorsun? Neden koştura koştura içeri gidiyorsunuz? Bu VAR hakemine ve Alper Ulusoy'a Suat Arslanboğa muamelesi yapacak mısınız?